Српски стрелац Дамир Микец - Sputnik Србија

Зорана и Дамир донели злато Србији, баскеташи убедљиви против САД, порази ватерполиста и одбојкаша

Зорана Аруновић и Дамир Микец донели су Србији златну медаљу! Јована Арсић није се пласирала у полуфинале, а Мартин Мачковић и Николај Пименов нису успели у финале. Ватерполисти су изгубили од Аустралије, одбојкаши од Словеније, а Андреј Барна и Велимир Стјепановић завршили су такмичење у полуфиналу, а баскеташи су убедљиво победили Америку.
Пратили смо све мечеве и борбе српских спортиста на актуелном такмичењу, а у Садржају одаберите омиљени спорт за више детаља и текстуалне преносе.
19:55 29.07.2024
19:53 29.07.2024
19:52 29.07.2024
19:51 29.07.2024
БАСКЕТ
Баскеташи Србије убедљиво су савладали селекцију Америке са 22:14 у првом колу турнира на актуелном такмичењу.
Баскет се игра до 21, али је Стојачић двојком за крај оставио и кусур великом ривалу.
Сјајна игра Србије после нешто споријег почетка, сјајно су нападали и поентирали, најпре под кошем, а у финишу дуела и изван линије за два поена.
22:14 - Крај! Стојачић двојком завршава меч!
20:14 - Мајсторовић!
18:14 - Страшна двојка Медокса.
18:12 - Сјајни Стојачић!
16:11 - Стојачић двапут за Бранковића!
14:11 - Само један погодак за Васића.
13:11 - Ипак казна, намеран фаул и два пенала за Васића!
13:11 - Ударање Васића без казне, Бери га је лактом ударио у нос!
Баскеташи излазе на терен!
Српски баскеташи 3x3 од 22:35 играју против селекције Сједињених Америчких Држава.
ОДБОЈКА
Одбојкаши Србије претрпели су убедљив пораз од Словеније у другом колу актуелног такмичења, резултатом 25:21, 25:19, 25:19.
Србија је солидно ушла у меч, парирала је Словенцима који су имали улогу фаворита, али су средином првог сета „јанези“ успели да „сломе“ нашу селекцију и да стекну предност коју су очували до краја уводног сета.
Права штета је оно што се догодило у наставку, с обзиром на то да су изабраници Игора Колаковића имали осетну предност 10:6, и 14:11, да би уследила серија Словенаца од чак 9:0 за тотални преокрет и вођство 19:15. На крају Србији није било повратка ни у другом сету.
Трећи сет поново је донео изједначену борбу, као и вођство Србије, да би у наставку, односно до краја, уследио нови преокрет у режији Словенаца који је предводио маестрални и незаустављиви Тончек Штерн.
Наредни ривал одбојкашима Србије биће Канада. Три групе даће по две првопласиране селекције, као и две најбоље трећепласиране. Оно што је добро, јесте да се може проћи и са само једном победом у нокаут фазу. Словенци су са две победе, над Канадом и Србијом, пласирали у наредну фазу такмичења.
21:25, 19:25, 20:25 - КРАЈ! Убедиљв пораз Србије од Словеније.
21:25, 19.25, 16:20 - Србија пред поразом.
21:25, 19:25, 14:15 - Преокрет Словенаца...
21:25, 19:25, 10:10 - Ивовић је наш најефикаснији играч са 10 поена. С друге стране Тончек Штерн је већ на 20 поена.
21:25, 19:25, 8:8 - Изједначење!
21:25, 19:25, 5:2 - Крсмановић одличан, одлепила се Србија на старту трећег сета.
21:25, 19:25, 3:1 - Сјајан сервис Марка Ивовића.
21:25, 19:25 - Изгубила је Србија и други сет.
21:25, 15:21 - Лоше! Серија Словенаца нарасла је до чак 9:0 и налазе се пред освајањем другог сета.
21:25, 15:19 - Серија Словенаца од 7:0!
21:25, 15:15 - Изједначење! Успели су Словенци да "истопе" предност Србије.
21:25, 14:11 - Марко Ивовић!
21:25, 10:6 - Србија у налету, Словенци зову тајмаут.
21:25, 6:5 - Кујунџић за преокрет!
21:25, 2:3 - Дражен Лубурић изборио се за други поен и смањио је предност Словенаца на старту другог сета.
21:25 - Србија је изгубила први сет. Словенија је успела да реализује другу сет лопту.
17:21 - Србија у проблему. Словенија има четири поена предности у финишу првог сета.
16:18 - Штерн прави проблеме! Већ шест поена забележио је Тончек Штерн.
15:15 - Враћа се Србија! Крсмановић је одсервирао ас и био је то трећи везани поен за Србију.
11:14 - ТАЈМАУТ! Игор Колаковић покушаће да раздрма екипу.
9:11 - Воде Словенци! Успели су да се одлепе на два поена предности.
4:4 - Егал! Игра се поен за поен, борба је изједначена.
2:2 - Изједначење! Марко Ивовић донео је други поен Србији против Словеније.
Меч ће ускоро почети
Србија је претрпела пораз на старту и то после драме у пет чинова од Француске и сада је под притиском да победи Словенију.
Мушка одбојкашка репрезентација Србије тражи прву победу од 17 часова против Словеније.
19:54 29.07.2024
ПЛИВАЊЕ
Андреј Барна је завршио такмичење у трци на 100 метара у дисциплини краул пошто је у полуфиналу имао седмо време, а крај је и за Велимира Стјепановића који је у својој групи био осми, последњи.
Претходно су се српски пливачи на сјајан начин пласирали у полуфинале.

Најпре је своје место обезбедио Барна који је у својој групи био четврти са временом 48,34 које га је поставило на осмо место које води у полуфинале.

Морао је да сачека Стјепановић последњу групу и то да макар један пливач има слабији резултат, што се и догодило и он се као 13. са временом 48,40 пласирао у полуфинале.
У финалу је Барна остварио бољи резултат од 48,11, али то није било довољно за финале, док је лошији резултат уписао Стјепановић са 48,78.
Ток такмичења:
Последњи је у својој групи био Стјепановић са временом од 48,78.
Стјепановић излази на пливалиште!
Седми је у својој квалификационој групи Андреј Барна, са временом 48,11, брже него у квалификацијама, али спорије него у финалу на такмичењу у Београду.
На 60. метру је био четврти, али није могао да издржи страшан ритам који су наметнули ривали.
Барна излази на пливалиште!

Стјепановић је на 13. месту и такође иде у полуфинале!

Барна је четврти у својој групи са временом 48,34, са овим временом заузима осмо место у укупном скору и то је довољно да се квалификује у полуфинале!

Стјепановић је пети у својој групи са временом 48,40.

У осмој квалификационој групи у дисциплини 100 метара краул плива Велимир Стјепановић, у деветој Андреј Барна.

Андреј Барна и Велимир Стјепановић од 11:15 такмиче се у дисциплини 100 метара краул.
ВАТЕРПОЛО
Убедив пораз ватерполиста Србије
Ватерполисти Србије убедљиво су поражени од Аустралије у мечу другог кола резултатом 8:3. „Делфини“, иначе, двоструки узастопни освајачи злата на актуелном такмичењу, нису личили на себе и мораће што пре да забораве меч са „озијима“.
Тимска игра у нападу била је далеко испод реномеа репрезентације Србије, која је допустила себи да губи чак 6:0 од Аустралије, да би први гол стигао неколико секунди пре краја првог полувремена, а постигао га је Душан Мандић.
Губили су изабраници селектора Уроша Стевановића резултатом 6:1 на полувремену, да би до краја мрежу „кенгура“ погађали још Душан Мандић и Никола Дедовић.
Наредни ривал Србији за два дана биће репрезентација Шпаније, која ће имати улогу фаворита.
3:8 - КРАЈ! Сензација и убедљив пораз ватерполиста Србије од Аустралије.
3:8 - Аустралијанци иду ка убедљивој победи. Чарли Нигис је стрелац.
3:7 - Никола Дедовић је убацио лопту у мрежу после фанастичне акције. Тек други стрелац за Србију у мечу против Аустралије.
2:7 - Звучи нестварно, али Србија стиже тек до другог гола. Душан Мандић реализовао је петерац после фаула над Немањом Вицом.
1:7 - КРАЈ треће четвртине
Србија има 16 изгубљених лопти и 16 шутева уз један постигнут гол.
1:7 - Србија има само један гол из 13 шутева.
1:7 - Нови гол прима Србија. Лук Павилар прави озбиљне проблеме и разлику, стигао је до четвртог поготка из седам покушаја.
Меч је настављен - почела је трећа четвртина
1:6 - ПОЛУВРЕМЕ
1:6 - КОНАЧНО! Душан Мандић "пробија лед" и Србија стиже до првог гола против Аустралије. Осми гол Мандића на турниру, седам их је постигао против Јапана у првом колу (16:15).
0:6 - Катастрофа! Србија је примила и шести погодак, а ускоро ће крај полувремена у ком није постигла погодак.
0:5 - Лука Павилард, нови гол играча Барселонете.
0:4 - Лоше, лоше! Србија је примила и четврти погодак, а није постигла нити један!
0:3 - Србија без решења. Аустралија је стигла до новог гола.
0:2 - Повећава Аустралија преко Метјуа Бирнса с десног бока. Србија је и даље без гола, што је и те како забрињавајуће.
Почела је друга четвртина - Едвардс је намерно ударио Саву Ранђеловића и зарадио је искључење.
Крај прве четвртине! - Србија без гола! Окончана је прва четвртина, Аустралија има гол предности.
0:1 - Искористили су Аустралијанци играча више и стигли до предности преко Лука Павилард.
Меч ће ускоро почети!
Ватерполисти Србије од 10:30 играју друго коло групне фазе против репрезентације Аустралије.
ВЕСЛАЊЕ
Јована Арсић, српска веслачица, трку на 2000 метара је завршила на петом месту у својој групи са временом 7:56:18. За полуфинале било је потребно да заузме неку од прве три позиције.

Одлично је почела, била је трећа, али је у важном тренутку посустала и пала.

Мартин Мачковић и Николај Пименов, српски веслачи, нису успели да изборе финале у дубл скулу.

Нису имали среће Мартин Мачковић и Николај Пименов који су у полуфиналу дисциплине дубл скул заузели четврто место. Током већег дела трке били су први, затим су мало посустајали, али су заузимали једно од прва три места која воде даље.

На самом крају успорио је српски двојац и тако трку завршио на четвртом месту.
СТРЕЉАШТВО

Зорана Аруновић и Дамир Микец, српски стрелци, освојили су златну медаљу на актуелном такмичењу .

После велике драме Зорана Аруновић и Дамир Микец, освојили су најсјајније одличје победом над турским паром Јусуф Дикец/Севалк Тархан резултатом 16:14.
Добро су почели српски стрелци, а онда су посустали и Турци су тада направили страшну серију и повели 8:2. Није се предао српски тим и преокренуо је, али онда је виђена права драма у завршници.
На 12:12 боље су пуцали турски стрелци и стигли су до меч лопте, али онда следе два боља пуцања српског тима и историјска победа.
Храбро су се борили Зорана и Дамир, али мора се истаћи да је Зорани рука била мирнија и да је углавном она била та која је бележила боље резултате.

16:14 – Победа! Србија има златну медаљу!

14:14 – Права драма...

12:14 – За само 0,3...

12:12 – Поново изједначење, сјајан Дикец.

12:10 – Србија води у финалу!

10:10 – Изједначење!

8:10 – Какав маестралан хитац Зоране Аруновић, 10.8!

6:10 – Одличан турски пар.

6:8 – Још једном браво за Зорану!

4:8 – Коначно добро пуцање нарочито Зоране Аруновић.

2:8 – Лоше гађају српски стрелци

2:6 – Одлепљује се турски пар

2:4 – Мала разлика, за само 0,1 су бољи Турци.

2:2 – Сада бољи турски стрелци.

2:0 – После првог пуцања води Србија.

Пар који боље пуца добија по два поена, а победник је пар који стигне до 16 поена.
Од 9:30 Дамир Микец и Зорана Аруновић, српски стрелци, бориће се за златну медаљу у дисциплини ваздушни пиштољ против турског тандема Јусуф Дикец и Севал Тархан.