Стадион Партизана у сумрак - Sputnik Србија

Ни игре, ни чуда у празној Хумској – велико ништа за Партизан и нови тежак пораз у Европи

Фудбалери Партизана елиминисани су из квалификација за Лигу шампиона пошто су поражени и у реванш утакмици другог кола, пред празним трибинама свог стадиона због казне из претходне сезоне.
Партизан је на свом терену, после неуспеха у првом мечу од 6:2, поражен од кијевског Динама са 3:0 чиме је комплетирао катастрофалан излет у квалификације за елитно континентално клупско такмичење.
Уместо реакције, јурења чуда и великог заостатка, екипа тренера Александра Станојевића је понудила дефанзивну игру, одсуство икакве идеје у нападу, али и поклонила два гола ривалу.
Најпре су Алдо Калулу и Лео Овусу режирали ситуацију из које је Андреј Јармоленко у 16. минуту матирао голмана Александра Станојевића да би потом капитен Светозар Марковић у 68. фаулирао Владислава Ваната и омогућио му да са пенала дуплира предност свом тиму.
Тачку на утакмицу ставили су бекови Динама, Дубничак је истрчао уз леви бок, проиграо Каравајева на другој страни, а он је у мрежу послао и лопту и голмана Јовановића, за комплетирање катастрофе Партизана од укупних 9:2.
Партизан се сели у квалификације за Лигу Европе где ће ривал бити швајцарски Лугано, 8. и 15. августа.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
21:57 31.07.2024
90' - Крај, пораз Партизана
Нова катастрофа, 3:0 за ривала, укупно 9:2.
21:50 31.07.2024
90+2' - Трећи гол у мрежи Партизана

Дубничак из контранапада за Каравајева који убацује и лопту и Јовановића у мрежу.
21:44 31.07.2024
87' - Поништен гол
Попов је савладао Јовановића, али је досуђен офсајд.
Остаје 0:2.
21:42 31.07.2024
85' - Пречка!
Срећа за Партизан...
21:26 31.07.2024
68' - И други гол у мрежи Партизана
Јовановић јесте погодио страну, али је шут Ваната био неодбрањив.
Партизан губи 0:2.
21:25 31.07.2024
68' - Потврда из ВАР собе
После дуге анализе.
21:23 31.07.2024
66' - Марковић прави пенал
Ванат га је лако преварио.
21:22 31.07.2024
64' - Трострука измена
Калулу уступа место Северини, Захид Натху, а Гох Трифуновићу.
21:08 31.07.2024
50' - Статива Партизана
Гости и даље имају предност, иако је Салдања погодио стативу.
20:45 31.07.2024
45' - Полувреме
Партизан губи са 1:0, а могло је да буде и много горе.
20:33 31.07.2024
33' - Срећом, поред гола...
Шапаренко је остао сам на ивици казненог простора, промашио је гол.
20:20 31.07.2024
20' - Шанса за Калулуа
Нема промене резултата.
20:17 31.07.2024
16' - Гол за рубрику веровали или не
После корнера је севнула контра, Калулу је успео да је прекине, али је погодио Овусуа од кога се лопта одбила на ногу Јармоленка који је рутински савладао Јовановића.
Партизан губи 0:1.
20:15 31.07.2024
15' - Ништа од фудбала
Гости немају ни потребу да га играју док се Партизан више брани него што има жељу да нападне.
И кад се то догодило први пут Калулу је очајно реаговао, али је бар добио корнер.
20:10 31.07.2024
10' - Први корнер за Партизан
Ништа из гужве, само аут за домаће.
20:05 31.07.2024
5' - Прва прилика за Партизан
Салдања је фаулиран на десном боку.
20:00 31.07.2024
1' - Почела је утакмица
Партизан је одмах успео да преузме лопту.
19:42 31.07.2024
Одабрана је стартна постава Партизана
18:16 31.07.2024
Добро дошли!
Пратићемо реванш утакмицу другог кола квалификација за Лигу шампиона у којој Партизан дочекује кијевски Динамо.