Застава Србије - Sputnik Србија

Ђоковић упркос повреди надиграо Циципаса за полуфинале, баскеташи уписали две победе!

На актуелном такмичењу нашли су се српски такмичари које смо пратили током дана.
Данас смо славили победу Новака Ђоковића над Стефаносом Циципасом, као и тријумф баскеташа против Холандије уз тројку Страхиње Стојачића, а потом и победу над домаћином Француском.
Српски џудиста Александар Кукољ елиминисан је на самом старту актуелног такмичења. Он је изгубио борбу у категорији до 100 килограма од Мађара Сомбора Вега.
Репрезентативац Србије у пливању Андреј Барна није успео да се пласира у полуфинале трке на 50 метара слободним стилом.
Ватерполисти Србије поражени су од актуелних првака Европе Шпанаца, резултатом 15:11 у мечу трећег кола групне фазе.
Токове догађаја и текстуалне преносе пратите уз Спутњик, а у одељку Садржај изаберите омиљени спорт.
21:43 31.07.2024
19:50 31.07.2024
19:49 31.07.2024
19:48 31.07.2024
ТЕНИС
Новак Ђоковић је у полуфиналу!
Каква мајсторија, упркос повреди колена, Новак је успео да надигра Стефаноса Циципаса, да се волшебно врати у другом сету и да на крају слави са 6:3, 7:6!
Ђоковић је тако ушао у полуфинале актуелног такмичења где ће играти против Лоренза Мусетија.
Једна победа у наредна два меча би му омогућила медаљу, али јасно је да Новак највише жели злато! Због тога је дошао и због тога је превазишао све изазове против Грка.
У првом сету је све деловало како треба, али је у другом Новак повредио колено па је Циципас повео са 4:0.
Ипак, Србин је успео да смогне снаге да се врати, изједначи на 5:5, потом уђе у тај-брејк и тамо слави са 7:3.
Феноменално!
Меч је трајао два сата и два минута. Ђоковић је други тенисер света, док је Циципас 11. играч на АТП листи.
Ђоковићу је за освајање првог сета био довољан један брејк који је направио у четвртом гему. Циципас је на старту другог сета повео 3:0. Ђоковић је у том тренутку лоше кретао и имао проблема са повредом колена.
Српски тенисер је потом затражио медицинску помоћ у паузи између трећег и четвртог гема. Затим је Ђоковић још једном изгубио сервис.
У петом гему српски тенисер прави брејк са нулом. Циципас је у шестом гему пропустио три брејк лопте.
Грчки тенисер је у деветом гему имао три везане сет лопте на свој сервис, али је Ђоковић успео да их спаси и направи други брејк у сету. Српски тенисер је у тај-брејку био бољи резултатом 7:3.
Ђоковић ће у полуфиналу играти против Италијана Лоренца Мусетија, који је раније данас у четвртфиналу победио браниоца златне медаље Немца Александра Зверева.
Српски тенисер води 6:1 против Мусетија у међусобним дуелима. Ђоковић је последњи пут Мусетија победио на Вимблдону резултатом 3:0.
Зна се ко је Ђоковић, а ко је Мусети.
Или Циципас...
Ток меча:
Тај-брек
Ђоковић надиграо Циципаса за полуфинале!
6:3, 6:6 – Идемо у тај-брејк
Може ли Ђоковић све да заврши у наредном гему?
6:3, 5:6 – Гем за Циципаса
Сада ће Ђоковић сервирати да одведе овај сет у тај-брејк
6:3, 5:5 – Нерешено!
После сјајног ударца Ђоковић долази до поравнања иако је губио са 0:4!
6:3, 4:5 – Какав брејк!
Невероватно, надокнадио је Новак оба брејка и сада ће сервирати за потпуно изједначење у овом сету
6:3, 3:5 – Смањује Ђоковић
Узео је Ђоковић гем добрим сервисима
6:3, 2:5 – Циципас води
Грк је ближи освајању другог сета. Тренутно је најважније да се Ђоковић физички осећа добро
6:3, 2:4 – Тежак гем
Дуго је трајао овај гем, делује да се Новак боље креће, стварао је Циципас шансе, али је Србин неким сјајним ударцима дошао до гема
6:3, 1:4 – Враћен један брејк
Дошао је Ђоковић до три брејк лопте, и искористио прву!
6:3, 0:4 – Нови брејк
Има Ђоковић проблеме са повредом, а Циципас иде ка освајању сета
6:3, 0:3 –Ђоковићев грч
Новак има грч на лицу, да ли је нека повреда у питању, видећемо... Циципас води 3:0, а доктор стиже код Новака
6:3, 0:2 – Брејк за Циципаса
Спасио је брејк лопту Ђоковић, али је Циципас стигао после тога до још једне. И искористио је
6:3, 0:1 – Почео је други сет
Новак је запретио на старту другог сета, али се Стефанос извукао
6:3 – Сет!
Ево сета за Новака Ђоковића, одлично све ово за сада изгледа. Сет је Новак далеко од полуфинала. Посебно је спектакуларан био пасинг шот на сет-лопти. Корак је ближе Новак четвртом полуфиналу на овом такмичењу.
5:3 – Смањује Циципас
Ђоковић ће сервирати за сет
5:2 – Сјајно!
Сада је Циципас запретио и стигао до 40:40. Новак је то успео да реши и сјајним бекхендом дошао надомао освајања првог сета
4:2 – Гем за Циципаса
Новак је допустио гем и сада иде на сервис
4:1 – Наставља Новак
Ђоковић наставља са одличном игром и потврдио је брејк
3:1 – Брејк!
Дошао је Ђоковић до брејк лопте, запретио је Грку. Потом је форхендом дошао до брејка наш тенисер. Одлично!
2:1 – Занимљив тенис
Циципас ставља на испит Новака, али српски тенисер је одличан за сада и одговара на прави начин
1:1 – Дугачак гем
Одличним форхендом Ђоковић је дошао до 40:40 и запретио је Грку. Ипак се некако Циципас спасио и сада је егал
1:0 – Добар почетак
Ђоковић је отворио меч добрим сервисима, Циципас је погрешио у једном поену из бекхенда и почело је како треба. Само нека се овако настави.
Почео је дуел!
Почело је загревање
Ђоковић и Циципас излазе на терен Филип Шатрије.
Уколико се Ђоковић пласира у полуфинале тамо ће га чекати Лорензо Мусети који је надиграо Алексадра Зверева са 7:5, 7:5.
Новак Ђоковић ће после 19.00 на терен у борбу за полуфинале турнира са Стефаносом Циципасом.
ВАТЕРПОЛО
Ватерполисти Србије поражени су од актуелних првака Европе Шпанаца, резултатом 15:11 у мечу трећег кола групне фазе. Други пораз "Делфина", овога пута, и очекиван, с обзиром на то да су Шпанци главни фаворити за освајање златног одличја и са три победе из три утакмице већ су изборили пласман у четвртфинале.
Србија је била далеко боља у нападу у односу на меч са Аустралијом када је за 32 минута постигла мизерна три гола, али је одбрана била испод нивоа.
Сада су Мандић, Ранђеловић и другови били расположенији у офанзивним задацима, али је противник био куд и камо јачи, и као епилог тога уследио је још један пораз. Други у три меча.
Подсетимо, изабраници селектора Уроша Стевановића победили су "на мишиће" Јапан у првом колу (16:15), да би уследио шокантан пораз од Аустралије резултатом 8:3.
Наредни меч Србија игра против Француске за два дана од 19 часова и 30 минута.
11:15 - КРАЈ! Нови пораз Србије.
11:15 - Шпанци пред убедљивом победом.
11:14 - Цепају мрежу Шпанци!
11:13 - Немања Убовић погађа у мету из непосредне близине, после фантастичне акције.
10:13 - Очајна одбрана. Велики пропуст Србије казнио је Пероне. Шпанија је надомак победе.
10:12 - Мандић сигуран! Реализовао је петерац.
9:12 - Имала је Србија два играча мање и то је казнио искусни Алваро Гранадос. Његов други гол из шестог покушаја.
9:11 - Нешто више од шест минута пре краја Шпанија је отишла на два гола предности. Санауха је стрелац.
Поново Шпанци брже пливају.
ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА ЈЕ ПОЧЕЛА
9:10 - Душан Силни! Душан Мандић је стрелац, Србија је поново у игри.
8:10 - Дедовић смањује!
7:10 - Беже Шпанци опет на три гола предности.
7:9 - Мандић са дистанце! Већ 11. гол нашег најбољег стрелца на турниру.
6:9 - Промашен зицер Србије и Шпанија иде на плус три из петерца.
6:8 - Пречка! Штета, могла је Србија да се приближи на само гол заостатка.
6:8 - Пероне поново!
Шпанци су допливали до лопте.
ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА ЈЕ ПОЧЕЛА
6:7 - Алберто Мунариз поново проналзи пут до мреже.
6:6 - Милооош Ћук! Сигуран из петерца је искусни српски ватерполиста.
5:6 - Душан Мандић! Севнула је лева рука с левог крила из неочекиване позиције. Србија је на "минус један".
4:6 - Ћук смањује!
3:6 - Беже Шпанци! Мунариз је стрелац.
3:5 - Повећавају Шпанци! Ла Рубе асистира, а Мартин Фамера постиже први погодак.
Искључење - Србија са играчем мање. Трећи пут до сада, у два наврата су то реализовали. Одбранила се Србија, одбранио је Радослав Филиповић.
ПОЧЕЛА ЈЕ ДРУГА ЧЕТВРТИНА
3:4 - Поново воде Шпанци!
3:3 - Убовић! Одмах стиже одговор Србије.
2:3 - И трећи пут води Шпанија.
2:2 - Нови егал! Милиош Ћук поравнава.
1:2 - Поново воде Шпанци. Унај Бјелара је стрелац.
1:1 - Изједначење! Никола Јакшић постиже гол за Србију.
0:1 - Пероне! Први гол у мечу пада три минута борбе.
Србија има први напад.
Ток меча:
Представљање играча.
Србија игра против Шпаније од 12.05 у трећем колу турнира.
ЏУДО
Још један од српских такмичара који је подбацио, јер се од њега потенцијално очекивала медаља.
Судије су виделе да је Мађар начинио вазари на стручачи, који га је одвео у наредну рунду такмичења резултатом 1:0.
Александар Кукољ се бори против Мађара Жомбора Вега у категорији до 100 килограма, за пласман у четвртфинале.
ПЛИВАЊЕ
Репрезентативац Србије у пливању Андреј Барна није успео да се пласира у полуфинале трке на 50 метара слободним стилом на Олимпијским играма у Паризу.
Барна је освојио пето место у седмој квалификационој групи, пошто је 50 метара испливао за 22,19 секунди.
Он је на крају у квалификацијама освојио 30. место.
Најбрже време у квалификацијама имао је Аустралијанац Камерон Меквој (21,32 секунда).
ВЕСЛАЊЕ
Од 10.42 Мартин Мачковић и Николај Пименов у дубл скулу наступају за пласман од 7. до 12. места.
БАСКЕТ
Репрезентација Србије у баскету савладала је Француску са 19:16 у драматичном дуелу коју је у једном моменту био и прекинут због кише.
19:14 - Двојка Мајсторовића!
17:14 - Последњи минут!
17:14 - Лопта за Србију!
17:13 - Мајсторовић!
Настављен је дуел!
Пауза и даље траје!
13:10 - Двојка Мајсторовића! Јако битан моменат. Два и по минута до краја. Сада пауза због кише иако је терен наткривен... И изгледа да ће уследити пауза.
11:10 - Стојачић је одлично погодио испод коша
10:10 - Закуцавање Стојачића!
9:10 - Рамбо погађа са пенала
9:9 - Васић је био на пеналима и доноси нерешен исход
7:9 - Васић над држи у игри, важни поени
5:8 - Сегиела је погодио и Французи сада имају два поена предности.
5:5 - Бранковић поравнава, констатно јуримо предност Француза
4:4 - Сјајна акција, Васић је погодио
3:3 - Сегиела је погодио из наскока, некако недостаје нашим момцима течности у нападу и чврстине у одбрани. Исправља то Васић. Испунили смо бонус
2:2 - Французи су преко Десолијеа стигли до изједначења
2:0 - Почела је утакмица! Мајсторовић је убацио сјајну двојку
У току је представљање играча две екипе
Чекамо нови меч Србије у баскету, а Орлови ће играти против Француске од 22 часа и 35 минута.
...
Баскеташи Србије, актуелни светски и европски шампиони, победили су, теже него што се очекивало, репрезентацију Холандије резултатом 21:19.
Драма је била на снази до самог краја, колико је неизвесно и избудљиво било, потврђује чињеница да је Страхиња Стојачић уз звук сирене убацио двојку за победу, јер је резултат био 19:19 и мирисало је на продужетке.
Успео је Страхиња да се извуче корак уназад и да из тешке позиције "одапне" и да буде прецизан. Србија је тако стигла до друге победе из три меча.
На старту је савладала Америка, да би у среду увече уследио изненађујући пораз од Кине. Баскеташи наредни меч играју већ вечерас од 22.35 против Француске.
Ток меча:
21:19 - СТОЈАЧИИИЋ! Страхиња Стојачић убацио је уз звук сирене двојку за победу над Холандијом!
19:19 - Нерешено! Још само 3,9 секунди до краја
19:17 - Сигурни поени с линије слободних бацања.
17:17 - Драма! Де Јонг убацује двојку за резултатски егал. Ушли смо у последњи минут.
17:15 - Закуцава Стојачић!
16:14 - Бранковић двојка! Изједначили су Холанђани, да би Бранковић погодио дугу двојку. И те како важан поен. Бранковић је тренутно најефикаснији са седам поена.
14:12 - РАМПААА! Каква блокада Мајсторовића.
14:12 - Васић погађа! Смањили су били Холанђани преко Ван дер Хоста на само кош заостатка, али је Михаило Васић вратио на "плус два".
12:8 - Иде још једна! Овога пута, прецизан је леворуки Бранковић.
10:7 - Мајсторовиииић! Идве двојка за "плус три" за Србију и прву осетну предност.
8:7 - Преокрет! Снажни Васић угурао је у рекет ривала и положио лопту кроз обруч.
5:7 - Де Јонг погађа двојку.
3:3 - Први поени из игре. Михаило Васић је искористио јако добро додавање Бранковића.
2:1 - Србија окренула. Повели су Холанђани, да би брзо уследио преокрет у режији српских баскеташа.
Кренули су баскеташи који желе да поправе утисак после неочекиваног пораза од Кине у претходном колу.
Од 10.05 баскеташи Србије играју против Холандије у трећем колу турнира, а од 22.35 наступиће против Француске, у наредној рунди такмичења.
СТРЕЉАШТВО
Крај за Лазара!
Српски стрелац и Пољак ТОмаш Бартник завршили су такмичење у финалу. Осмо место на дебију на актуелном такмичењу. Имао је 407,4 док је први украјинац Кулиш са 412,6.
Клечећи став - последњи!
И даље је Лазар на последњем месту након пуцања из клечећег става. Његов резултат је 307,9 бодова.
Пауза!
Тренутно је у току пауза пред прелазак у лежећи став, а Лазар је далеко од медаље. У другом пуцању је поново слабије стартовао, да би уследила нова десетка, онда и 10,4, па 10,6, те је његов укупни резултат 152,3 што је довољно само за осмо место.
Лош почетак
Лазар је први хитац погодио 9,7, уследило је 9,6 па тек онда десетка. На крају прве серије српски стрелац је на последњем месту.
Пропозиције такмичења
Сваки од стрелаца има по три серије у прве две позиције, да би се затим прешло у у по две серије у трећој позицији. На крају следи пуцање по једном и сваки од пуцача који буде последњи у низу, отпада.
Лазар је спреман!
Пуцаће за медаљу!
Лазар Ковачевић од 9.30 наступа у финалу категорије тростав, малокалибарска пушка, на 50 метара.