Кошаркаши Србије - Sputnik Србија

Кошаркаши надјачали Јужни Судан – ватерполисти победили Французе, одбојкаши се опростили тријумфом

Спортисти Србије наставили су борбу на актуелном такмичењу, победе су остварили кошаркаши, ватерполисти и одбојкаши.
Токове мечева сте могли да пратите уз Спутњик, а у картици Садржај изаберите омиљени спорт.
07:40 03.08.2024
07:39 03.08.2024
07:37 03.08.2024
07:36 03.08.2024
07:35 03.08.2024
КОШАРКА
Кошаркаши Србије пласирали су се у четвртфинале после победе над Јужним Суданом од 96:85.
Наредни противник Орлова, у борби за полуфинале, биће Аустралија. Богдан Богдановић је ушао у историју као најбољи стрелац у историји наше репрезентације.
Богдановић је завршио утакмицу са 30 поена, осам асистенција и четири скока, док је Никола Јокић додао 22 поена и 13 скокова.
Било је тешко играти против Јужног Судана који је веома снажна екипа, али су пре свих Богдановић и Јокић пронашли начин да се изборе са овим изазовом.
Следи меч са Аустралијом у четвртфиналу. Биће то најважнија утакмица нашег тима и она ће дати одговор иду ли Орлови у борбу за медаље.
Ток меча:
КРАЈ
Победа Србије!
Последњи минут
Србија води 92:82 и иде ка победи
38' – Мицић!
Сада је већ јасно да ће Србија до победе, наши воде 91:74! Ипак, Јужни Судан погађа две везане тројке - 91:80
36' – Двоцифрена разлика
Ево још поена које доноси Мицић, Србија води 85:74. Па онда сјајан потез Добрића који набацује лопту на таблу - 87:74
35' – Мицићева тројка!
Ево тројке Мицића, а онда Гудурић краде лопту, а Петрушев погађа у контри - 83:74
33' – Троооооојкаааааа!
Сјајна тројка Богдановића, поново баш када је потребно - 78:71! Богдановић је до сада убацио 28 поена
31' – Почела је последња четвртина
Одмах Судан долази до поена, а онда и до страшног закуцавања Гебријела - 72:71. Само један разлике за наше
30' – Крај треће деонице
После три одигране четвртине Србија води 72:67
29' – Аврамовић
Сјајно је Аврамовић украо лопту и погодио у контранападу - 70:63. Потом и закуцавање Јовића - 72:63
27' – 65:58
Много важне тројке Богдановића! Када је најважније капитен је погодио и мало скинуо терет са леђа саиграча, али и себе.
25' – Много удараца прима Јокић
Јокић је сјајно погодио, али прима много удараца. Са друге стране Судан долази лакше до поена и сада је 59:56. Потом и Гебријел закуцава за 59:58. Тражи Пешић тајм-аут.
23' – 54:47
Јужни Судан игра доста на шут за три поена, док Богдановић игра у добром ритму и прави контратежу
21' – Почело је друго полувреме
Стартовала је трећа деоница, асистенција Мицића за Јокића - 49:44
20' – Полувреме
После две одигране четвртине Србија води против Јужног Судана са 47:44. У нашем тиму за сада најефикаснији Јокић са 14 и Богдановић са 12 поена.
19' – Тесан дуел
За сада много тежи меч за Србију од очекиваног - 44:42. Ево важне тројке Богдановића - 47:42
17' – Јокић
Сјајно је Јокић прошао и погодио, а онда примамо кош - 39:37
15' – 36:33
Серија Судана, ређају тројке, а наши играју помало неодговорну кошарку. Зато само три разлике
14' – 34:25
Погодио је Јовић јако битну тројку и сада све изгледа много боље него у финишу прве четвртине
12' – 31:25
Полако Орлови дижу предност и играју се сигурније. Сада је и Богдановић фаулиран па ће гађати са линије за слободна бацања. Погодио је једно
11' – Милутинов
Сјајна акција и закуцавање Милутинова - 26:25. Ево и тројке и Србија води 29:25
10' – Крај прве четвртине
После 10 одиграних минута резултат је 23:22
9' – Тројка Добрића
Веома битан моменат, Добрић је дао тројку и држи нас у егалу. У исто време треба рећи и да Грци навијају за нас вечерас како би прошли у четвртфинале - 18:18
8' – Муче се Орлови
Судан је веома снажан физички и за то сада наши немају прави одговор - 15:16.
6' – Петрушев расположен
Расположен је Петрушев за игру, Јужни Судан се није уплашио, за сада чврст дуел - 14:10
4' – Богдановић!
Сјајна и веома битна тројка Богдановића - 10:6!
3' – Јокић!
Погодио је Јокић тројку, а онда и још један погодак, Петрушев је погодио - 5:3
2' – Промашај Богдановића
Пробао је Богдановић за три поена, али није био прецизан. Зато наш противник даје тројку - 0:3
1' – Почела је утакмица
Стартовао је дуел Србије и Јужног Судана, Орлови траже победу.
У току је интонирање химни две репрезентације
Ускоро почиње дуел кошаркаша против Јужног Судана
У оквиру наше групе Американци су надиграли Порторико са 104:83
Од 21.00 Орлови играју меч трећег кола против селекције Јужног Судана.
ОДБОЈКА
Мушка одбојкашка репрезентација Србије савладала је Канаду са 3:2 у сетовима, великим преокретом пошто је имала два сета мањка.
Српски тим је и пре ове утакмице изгубио све шансе за пласман даље, али је одиграо херојску утакмицу и победом се опростио од актуелног такмичења.
Ток меча:
16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16 - Победа Србије!
16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 14:13 - Пропуштена меч лопта!
16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 12:11 - Води Србија!
16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 11:11 - Ас Атанасијевића!
16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 9:10 - Србија се не предаје!
16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 7:10 - После промашаја Атанасијевића тајм-аут за Србију.
16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 4:4 - Егал!
16:25, 22:25, 26:24, 25:19 - Сет за Србију!
16:25, 22:25, 26:24, 20:15 - И даље Србија води!
16:25, 22:25, 26:24, 14:9 - Србија води!
16:25, 22:25, 26:24 - Сет за Србију!
16:25, 22:25, 20:21 - Србија води!
16:25, 22:25, 16:16 - Србија у егалу.
16:25, 22:25, 10:9 - Води Србија!
16:25, 22:25 - Србија је изгубила и други сет.
16:25, 17:19 - Србија се и даље држи.
16:25, 14:15 - Повратак Србије!
16:25, 6:13 - Србија хита ка губитку другог сета.
16:25, 0:2 - Лош почетак другог сета.
16:25 - Србија губи први сет.
13:23 - Очајна игра Србије, Канада је близу завршетка првог сета.
11:16 - Србија губи.
Почео је сусрет Србије и Канаде
Меч Србије и Канаде почиње у 21.00, али неће имати резултатског значаја јер су српски одбојкаши елиминисани са турнира.
ВАТЕРПОЛО
Ватерполисти Србије остварили су изузетно важну победу против Француске резултатом 15:8. На тај начин обезбедили су пласман у четвртфинале.
У групи ће одиграти још један меч, против Мађарске.
Голове за Србију постигли су: Душан Мандић, Страхиња Рашовић, Радомир Драшови, Немања Убовић по два, Виктор Рашовић, Петар Јакшић, Немања Вицо, Милош Ћук, Никола Јакшић, по један. Код Француске, бољи од осталих, били су Мехди Марзуки и Томас Верну са по два гола.
Сада можемо да констатујемо да за Делфине креће оно право, да покушају да пробију ту баријеру четвртфинала и оду у борбу за медаље што би заиста био сјајан успех.
После Токија није било великих медаља, а Србија овде брани два узастопна злата.
После четири кола у групи Б, Србија има шест бодова и обезбедила је пласман у четвртфинале, док је Француска остала без шансе за даљи пласман.
Србија ће у последњем колу играти против Мађарске, уколико победи завршиће као трећа у групи, а ако изгуби заузеће четврту позицију.
Ток меча:
КРАЈ
Победа ватерполиста од 15:8!
30' – Ћук!
Ево новог гола, Србија је пред победом - 14:7
28' – 13:7
Дали су Французи гол, али он неће превише сметати нашем тиму
25' – Дедовић!
Ево Дедовића, сјајан гол, сада су Делфини скоро па обезбедили победу на овом мечу - 13:6
24' – Крај треће четвртине
Делфини полако пливају ка победи, ово је издање каквом смо се надали - 12:6
22' – Убовић!
Како је ово била лепа акција и гол за 11:6. Потом даје још један гол из лоб ударца - 12:6
19' – Сјајан гол Јакшића
Сјајан је гол постигао Никола Јакшић, из даљине - 9:6. Потом и гол Виктора Рашовића - 10:6!
18' – 8:6
Сада је Француска дошла до гола из пенала и прети Делфинима, моментум је на страни домаћина. Крусила је погодио
17' – 8:5
Остали су Французи у доброј ситуацији и Бодегас је погодио и смањио резултат
16' – Полувреме!
После две четвртине Србија води са 8:4 после гола Марзукија и иде ка тријумфу.
18' – 8:3
Сјајан гол Мандића, све иде према плану! Ево и Драшовића на стативи!
14' – Јакшић
Погодио је Петар Јакшић за 6:2! Потом Французи смањују на 6:3
11' – 5:2!
Рашовић је извео петерац и погодио! Делфини одлични вечерас
10' – Почела је друга четвртина
За сада Србија изгледа добро и води два разлике
8' – 4:2, крај прве четвртине
После прве деонице наши Делфини имају предност, све иде у добром смеру. Французи су оба гола дали са играчем више. Страхиња Рашовић је погодио за предност од два гола разлике.
7' – 2:1
Постигли су Французи гол са играчем више, једва је ушла лопта у гол после шута Буеа.
6' – 2:0!
Сава Ранђеловић је донео 2:0 после сјајне игре на стативи
5' – Бројни играчи више
Французи често имају играча више, али се за сада добро бранимо - 1:0
2' – 1:0!
Мандић је извео најстрожу казну и довео Србију у предност.
0:0 – Почело је!
Почео је дуел, први напад за Делфине није искористио Рашовић
Очекујемо почетак ватерполо сусрета између Србије и Француске.
После пораза од Шпаније, српски ватерполисти од 19:30 покушаће да дођу до друге победе на турниру у четвртом колу, а противник је Француска.
КОШАРКАШИЦЕ

Кошаркашице Србије поражене су од Шпаније резултатом 70:62 у трећем колу групне фазе актуелног такмичења. Упркос поразу Српкиње су се пласирале у четвртфинале.
Знало се да ће ова утакмица бити тешка за Српкиње, а шпанске кошаркашице то су почеле да пока5ују од самог старта. Биле су расположене у нападу, док се са друге стране Србија ослањала највише на Јовану Ногић.
Парирале су Српкиње на почетку друге деонице, али онда је почела рапсодија у нападу Шпаније и суноврат наших девојака. Предност је расла, да би на самом старту треће деонице постала двоцифрена.
Изузетно је та трећа четвртина била лоша, убациле су кошаркашице Србије свега десет поена и тада је Шпанија стигла до плус 20 што је деловало недостижно.
Боља енергија видела се тек другом половином последње четвртине када су се потпуно пробудиле Српкиње. Смањивале су разлику успеле да је спусте и на једноцифрену на два минута до краја.
Биле су близу спектакуларног преокрета, али нису успеле на крају да га направе.
Најефикаснија је била Андерсон са 18 поена, два скока и седам асистенција.

Ток меча:

40' – Крај!
Победа Шпаније 70:62.

40' – Браво!
На 46 секунди до краја Шпанија има само шест поена предности – 62:68.

39' – Траје серија!
Разлика је једноцифрена – 57:66.

37' – Све боље!
Тројка Андерсон, а онда поени Тине Крајишник – 55:66.

36' – Да ли је касно за буђење?
Далеко боља енергија српских кошаркашица у последњих неколико минута, пробудиле су се! – 47:63.

32' – Проблеми још трају
Наставља се са машењем зицера и у последњој деоници– 38:61.

Српске кошаркашице имаће још десет минута да нешто промене – 38:55.

28' – Ништа се не мења
Промашени зицери, пропуштени контра напади... Српске кошаркашице се не буде – 33:53
.
27' – Коначно!
Тек први поени у трећој деоници! Тројка за Чађо – 31:49.

24' – Није добро...
Расте разлика – 28:46.
22' – Није добро...
Српске кошаркашице нису добро отвориле друго полувреме и Шпанија је стекла двоцифрену предност – 28:40.

20' – Крај првог полувремена
Прелако шпанске кошаркашице успевају да продру до коша, порасла је предност, али успела је на другој страни да узврати Андерсон – 28:36.
18' – Ајмо!
Одлично се сналази Дугалић испод коша и смањује предност – 26:29.

16' – Још увек проблеми
Греше Српкиње и срљају, док са друге стране боље функционишу кошаркашице Шпаније – 22:27.

14' – Не посустаје Шпанија
Шпанске кошаркашице и даље играју одлично у нападу – 17:23.

10' – Крај прве деонице
После првих десет минута српске кошаркашице спавале су у одбрани у важним тренуцима, док је Ногић вадила ситуацију у нападу – 13:16.

8' – Буде се Српкиње
Пробудиле су се српске кошаркашице, али Шпанија има предност – 9:11.

5' – Шпанија и даље води
Још једном је Ногић била на правом месту – 5:7.

3' – Прве тројке
Родригес погађа за три, али стиже одговор сјајне Ногић – 3:5.

2' – Несигуран старт
Неискоришћени напади на обе стране, а онда прва до предности долази Шпанија – 0:2.

Српске кошаркашице у трећем колу групне фазе састају се са селекцијом Шпаније од 13:30.
БИЦИКЛИЗАМ
Српски бициклиста је на 64. позицији завршио трку у Паризу.
Златна медаља иде у руке Ремку Евенепулу који је пре свих прошао кроз циљ на данашњој бициклистичкој трци. Чекамо да видимо када ће српски бициклиста Огњен Илић проћи кроз циљ и коју ће позицију освојити.
Ремко Евенепул је постао први бициклиста у историји који је освојио злато на хронометру и на друмској трци.

Трка је почела!
Огњен Илић представља Србију у друмској трци која стартује у 11.00.
ВЕСЛАЊЕ
Јована Арсић, српска веслачица, победила је у трци за пласман од 13. до 18. места и тако заузела 13. место на актуелном такмичењу.
Спорије је кренула Српкиња, али је постепено појачавала ритам и пробила се на прво место које је сачувала до краја трке.
ЏУДО

Српски џудисти поражени су у репасажу од Бразила резултатом 4:1 и неће се борити за медаљу. У четвртфиналу микса Србија је поражена од селекције Јапана истим резултатом.
У репасажу је једину победу уписала Милица Жабић и то експресно као и у претходне две борбе.
Борбу против Јапанаца отворио је Страхиња Бунчић који је пружио добар отпор, али је на крају поражен од Абеа. Храбро се борила Марица Перишић за коју је ово био тежак изазов јер се бори у категорији са далеко снажнијим противницама од себе. Повели су Јапанци и 3:0 после пораза Немање Мајдова, а онда је мало наде унела невероватна Милица Жабић.
Као и у претходним борбама Милици је било потребно само неколико секунди да нападне што је одмах урадила и против Јапанке па је тако донела прву победу Србију. У неизвесној борби није издржао Александар Кукољ.
Претходно су у осмини финала српски џудисти савладали репрезентацију Холандије резултатом 4:2.
Није почело добро јер је Милица Николић изгубила прву борбу, али ту је био сјајни Страхиња Бунчић који је донео изједначење. Марица Перишић морала је да се такмичи у категорији која није њена, против снажније Јоане Ван Лишут. Холанђанка је победила, али више од тог пораза забринуле су Марицине сузе која је како се чини приликом пада повредила руку.
Наредна борба била је изузетно напета. Немања Мајдов и Ноел ван Енд жестоко су се борили, а онда је драма завршена трећом казном за Холанђанина. Нову предност Србији је донела феноменална Милица Жабић која је за око 20 секунди успела да обори противницу. Тачку на меч ставио је Александар Кукољ који је после неизвесне борбе победио Михаела Корела.
Репасаж:
1:4 – Пораз Србије у репасажу

1:3 – Као и Мајдов тако и Александар Кукољ добија три шидо казне против Силве.

1:2 – Нестварна Милица Жабић трећи пут после само неколико секунди обара противницу и добија ипон. Држала је Бразилку која је далеко снажнија десет секунди!
Каква хероина!

0:2 – Три казне добио је Немања Мајдов, а Мацедо уписује победу.

0:1 – Марица Перишић отвара дуел Србије и Бразила поразом од Кетлин Квардос.

Ток четвртфинала:

1:4 – Победа Јапана
Противник Александра Кукоља и сувише снажно је почео борбу, зарадио је две казне. Међутим Јапанац је ипак успео да обори Кукоља, а онда убрзо још једном.

1:3 – Браво Милице!
За само неколико секунди осваја вазари маестрална Милица Жабић! Убрзо стиже још један и то је прва победа за Србију у четвртфиналу.
0:3 – Велика предност
Снажно су Немања Мајдове и Нагасе отворили борбу и брзо добили по казну у том жару борбе. Било је напето током целе борбе, успео је да се извуче Мајдов из неколико тешких ситуација и морао је да одлучи златан бод.
Трећу казну добија српски џудиста и то је крај борбе.

0:2 – Марица није могла...
Марица Перишић бори се против Јапанке Саки. Силовито је кренула и зарадила казну. Саки је добила вазари и повела. Поново је Марица имала тежак задатак пред собом јер се такмичи са снажнијом и тежом противницом. На крају ипон за Јапанку.

0:1 – Губи Србија
Страхиња Бунчић први је изашао на татами против Абеа. Српски џудиста добио је казну, а онда наставио храбро да се бори па је тако убрзо и Јапанац зарадио своју. На крају успева да баци Србина и поведе у борби, а онда Јапанац завршава ипоном

Ток осмине финала:
4:2 – Победа!
Напету борбу водили су и Александар Кукољ и Михаел Корел. Срспки џудиста имао је контролу, али није успео да заврши па смо тако поново гледали златни бод.
Три казне добио је Корел и то значи да је Србија прошла у четвртфинале

3:2 – Браво!
Маестрална Милица Жабић рутински стиже до ипона и доноси Србији нови бод.

2:2 – Херојска победа Мајдова

Брзо је Немања Мајдов добио две казне, али убрзо је до две казне стигао и Холанђанин. Неизвесну и драматичну борбу водили су Србин и Холанђанин, а на крају је морао да одлучи златни поен.
На крају је одлучила трећа казна за противника.

1:2 – Штета...

Није могла Марица Перишић да прикаже много против Јоане Ван Лишут, а оно што је брине јесте што делује да је Холанђанка повредила српску џудисткињу.

1:1 –Изједначење

Сјајни Страхиња Бунчић одлично се одбранио,а онда ипоном савладао Холанђанина Тсјакадоеа за изједначење.

0:1 – Холандија води!

Милица Николић поражена је после ипона Јули Бурскенс.

Србију ће представљати Милица Жабић, Марица Перишић, Милица Николић, Страхиња Бунчић, Немања Мајдов и Александар Кукољ.

Српски џудисти бориће се у миксу од 8:30 против репрезентације Холандије у осмини финала.