Срби у Русији: Николић одличан, Илић уписао првенац – чека се Станковић

© Sputnik / Alexander Vilf / Уђи у базу фотографијаМарко Николић
Марко Николић - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2024
Српски фудбалски стручњаци Марко Николић и Саша Илићи уписали су победе у трећем колу Премијер лиге Русије, док ће Дејан Станковић са својим Спартаком из Москве у понедељак одмерити снаге са екипом Крила Совјетов.
ЦСКА Москва којим „кормилари“ бивши стратег Партизана Марко Николић бројао је до пет против Оренбурга – 5:1. За „Армејце“ су играли и српски фудбалери Саша Здјелар који је одиграо свих 90 минута, док је Милан Гајић ушао с клупе у другом полувремену.
Николић, Здјелар и Гајић који су били одлични и положили су с петицом, нису једини Срби који су се минулог викенда радовали у највећој православној земљи – Русији.
Славио је и Саша Илић и то првенац са екипом Пари Нижњи Новгород. Пао је Динамо у Махачкали голом Калинског у 82. минуту из пенала.
У редовима Илићевог тима нашао се као стартер бивши нападач Војводине, Партизана и Црвене звезде Огњен Ожеговић.
За разлику од поменутих Срба који су славили у Русији, Мирослав Богосавац је имао викенд за заборав, с обзиром на то да је његов Ахмат изгубио на свом терену од Локомотиве Москва резултатом 5:0.
Завеса на треће коло руске Премијер лиге биће спуштена утакмицом Спартак Москва – Крила Совјетов.