Српска тробојка у Бањалуци - Sputnik Србија

Ватерполисти и Милица заблистали, крај за атлетичаре и и кошаркашице

Ватерполисти Србије пласирали су се у полуфинале, као и кајакашица Милица Новаковић. Такмичење су завршили атлетичари Елзан Бибић, Адриана Вилагош као и рвачи Мате Немеш и Александар Комаров. Теквондиста Лав Корнејев поражен је у осмини финала, а кошаркашице у четвртфиналу.
Токове догађаја сте могли да пратите уз Спутњик, а у рубрици Садржај одаберите омиљени спорт.
11:53 07.08.2024
11:08 07.08.2024
02:06 07.08.2024
02:05 07.08.2024
АТЛЕТИКА
Адриана Вилагош, српска репрезентативка у бацању копља, остала је на 13. позицији у квалификацијама и неће наступити у финалу.
Ток такмичења:
Катастрофалан трећи хитац и крај за Вилагош у квалификацијама!
Поново 92,3 брзина, али лош угао и на крају 60,17 метара за 13. позицију.
Следи други хитац за Адриану!
Вилагош је у првом хицу бацила копље брзином од 92,3 километара на час за резултат од 60,49 метара и пето место у групи, укупно девето у целим квалификацијама.
Вилагош излази на стазу!
Вилагош ће бацати као 14. у својој квалификационој групи.
Адриана Вилагош наступа у квалификацијама бацања копља.
ТЕКВОНДО
Лав Корнејев, српски репрезентативац у теквондоу руског порекла, поражен је од првог носиоца на турниру Халила Жендубија са 2-0, по рундама 5:3, 9:3 и није успео да се пласира у четвртфинале.
Ток меча:
Крај, пораз Корнејева.
Веома активна друга рунда је припала Жендубију са 9:3.
Драма у финишу друге рунде, 8:2 губи Корнејев у овом периоду.
Лав смањује на 7:1.
Невероватно! 7:0 губи Корнејев у другој рунди!
Са чак 4:0 води Жендуби у другој рунди.
Штета, 5:3 после прве рунде за ривала...
Почиње прва рунда!
Лав Корнејев, српски репрезентативац у теквондоу руског порекла, наступа у борби за четвртфинале против првог носиоца Халила Жендубија из Туниса.
ВАТЕРПОЛО
Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у полуфинале невероватном победом над Грчком резултатом 12:11, голом капитена Николе Јакшића у последњим секундама, пошто су претходно српски тим носили Душан Мандић и браћа Рашовић.
Ток меча:
12:11 - Јакшић за победу у последњој секунди!
1:1 - Егал.
Од 15.35 Србија игра против Грчке у четвртфиналу.
РВАЊЕ
Александар Комаров, српски рвач руског порекла, поражен је у четвртфиналу од Мађара Давида Лошончија у категорији грчко-римским стилом до 87 килограма.

Освојио је Комаров поен за 3:2, али му је тај поен поништен после челенџа противника. На крају победа је при резултату 2:2 припала Мађару јер је он освојио последњи поен.
Комаров има шансу да избори репасаж уколико Лошончи у полуфиналу савлада Новикова.
Српски рвач руског порекла претходно је савладао Американца Пејтона Џејкобсона и то резултатом 10:0, док је Мате Немеш поражен од Украјинца Парвиза Насибова са 3:2.
Четвртфинале – ток меча:
Крај! Александар Комаров поражен је од Давида Лошончија у категорији до 87 килограма.

2:2 – Одличан Комаров, повео је, али Мађар је тражио челенџ и поен је поништен.

4:0 - Силовит старт Комарова!
Комаров излази на борилиште против Американца Пејтона Џејкобсона.
Крај! Пораз Немеша!
3:2 - Насибов поново води...
1:2 - Преокрет Немеша и жути картон за Насибова!
1:1 - Поен за Немеша!
Тим резултатом је завршена прва рунда.
1:0 - Један технички поен за Украјинца.
Коначно почиње дуел!
Немеш излази на борилиште против Украјинца Парвиза Насибова.
Од 11.30 наступају Мате Немеш и Александар Комаров.
КОШАРКАШИЦЕ
Српске кошаркашице поражене су у четвртфиналу актуелног такмичења од Аустралије резултатом 85 :67 (26:19, 22:13, 24:16, 13:19).
Добар почетак Србије брзо је успела да преокрене у своју корист Аустралија која је рано стекла предност и до краја је само повећавала.
Од самог старта српске кошаркашице имале су велике проблеме у одбрани, није било решења за заустављање противница. Напад је функционисао боље него што је то касније био случај.
Лоша друга деоница довела је Српкиње у тежак положај, а током треће четвртине једва су успеле да избегну 30 поена разлике.
Невероватне су у нападу биле Аустралијанке и једноставно остваривале су све што су замислиле. На крају је Србија последњу деоницу добила, али било је касно за преокрет.

Ток меча:

40’ – Крај! Србија поражена резултатом 85:67
38’ – Више нема наде
Јасно је да више нема времена за преокрет. Српкињама остаје само да пробају да смање разлику – 62:82.
36’ – Има ли времена?
Нема одустајања Српкиња, Андерсон је са линије за слободна бацања смањила разлику на 19 поена – 60:79.

34’ – Тројка!
Нова тројка одличне Анђеле Дугалић – 53:75.
32’ – Преокрет далеко
Спустиле су Српкиње на 22 поена разлике, али одмах стиже нова тројка Аустралије – 50:75.

30’ – Крај треће деонице
Аустралијанке су претиле да стигну до 30 поена предности, али срећом спречиле су то српске кошаркашице. Сада је потребно право чудо – 48:72.

29’ – Нема краја
Дугалиућ из велике даљине погађа за тројку, одмах је враћа Аустралија – 42:71.
28’ – Невероватно...
Витком погађа нову тројку, на другој страни Српкиње не успевају ни да врате, ни да поентирају после скока – 39:67.

27’ – Потребно је буђење
Греше српске кошаркашице, напад не функционише и све је мање времена да се стигне велика предност – 39:62.

25’ – Катастрофа Србије
Аустралија има чак 21 поен предности – 39:60.

24’ – Није добро!
Поново велике рупе у одбрани – 39:54.

22’ – Добар старт треће деонице
Нови поени Ногић, а онда добра одбрана и поени Дугалић – 39:50.

21’ – Браво!
Тројка Ногић на старту другог полувремена – 35:50.

20’ – Крај првог полувремена
После 20 минута игре Српкиње су дозволиле велики број поена, одбрана није била на завидном нивоу, док су на другој страни пропуштене велике шансе. Проблеме како се чини највише праве контре противница – 32:48.

17’ – Буђење!
Ногић погађа после дужег времена, а после тога тројка Чађо – 30:40.

15’ – Аустралија у налету
Пета тројка за Аустралију! Српске кошаркашице се муче, а Ногић маши тројку – 25:39.

13’ – Велика предност
Смањиле су Српкиње разлику, али убрзо је поново враћају противнице – 23:36.
11’ – Није добро...
Смит тренутно највише прави проблеме Србијии Аустралија стиже до десет поена предности – 19:29.

10’ – Крај прве деонице
Претиле су Аустралијанке да дођу до двоцифрене предности, али сјајна Раца држи Србију у игри после прве деонице – 19:26.

8’ – Велики проблеми
Нова тројка Аустралије и нови проблеми за српске кошаркашице. Не функционише одбрана – 13:21.

7’ – Тројка!
Прву тројку за Србију погађа Андерсон – 11:16.

5’ – Још увек проблеми
Из тешке позиције погађа Андерсон, а онда тројка Витком – 8:13.

3’ – Српкиње у заостатку
Добро Аустралијанке чувају Крајишник под кошем, на друој страни користе нападе – 6:10.

1’ – Почела је утакмица
По кош на обе стране 2:2.

Од 11.00 Србија игра против Аустралије у четвртфиналу.
АТЛЕТИКА
Елзан Бибић, репрезентативац Србије у трчању на 5.000 метара завршио је квалификације на 14. позицији у веома драматичној трци и није успео да се пласира у финале.
Бибић на 14. позицији!
Бибић завршава трку, чекамо резултате...
Какви падови! Неколико атлетичара је завршило на подлози!
Бибић пада на последње место!
Бибић на другој позицији на 800 метара пре краја!
Бибић убрзава на четири круга до краја!
Прошао је и трећи километар, врло спора трка.
Елзан је на зачељу, Французи воде трку.
Прошао је први километар.
Елзан је у другој групи тркача после два и по минута.
Кренуо је Бибић!
Елзан Бибић излази на траку!
Адријана Вилагош наступа у квалификацијама, а на траци ће бити и Елзан Бибић.
КАЈАК
Фантастична Милица Новаковић завршила је трку на 500 метара на другом месту и директно се пласирала у полуфинале.

Српкиња је завршила са временом 1:50:37, док је Швеђанка прошла прва са временом 1:50:16.

Од 9.50 наступа Милица Новаковић.
ТЕКВОНДО

Лав Корнејев, српски текводниста руског порекла, обезбедио је пласман у осмину финала победом над Сенегалцем Бокаром Диопом резултатом 6:3, 5:0 у категорији до 58 килограма.
Фуриозно је почео Корнејев и у првој рунди је после само неколико секунди искористио непажњу противника и упутио му ударац у главу. Стекао је предност и сигурност и био је бољи током целе прве рунде.

Наставио је у истом ритму и у другој рунди, напао је противника и са друге стране се одлично бранио што му је на крају донело убедљиву победу.

Ток борбе:

6:3, 5:0 – Крај! Победа Лава Корнејева против Сенегалца Бокара Диопа.

6:3, 3:0 – Корнејев је повео и у другој рунди, поново ударцем у главу!

6:3 – Крај прве рунде! Одличан је био српски теквондиста.

6:0 – Наставља се доминација Корнејева.

3:0 – После само неколико секунди Корнејев је ударио противника у главу и повео.