тренинг ватерполиста - Sputnik Србија

Ватерполисти донели злато Србији!

Ватерполо репрезентација Србије освојила је златну медаљу после победе у финалу над Хрватском од 13:11. Каква победа, каква утакмица! За памћење!
Од старта до краја наши су потпуно доминирали у базену и показали због чега су бранили злато. На крају су га и одбранили.
Решетали су редом наши, а када је Ћук фантастичним поготком донео 13:10 било је јасно да ново злато стиже у Србију. Пета медаља на актуелном такмичењу.
Трећи пут у низу смо освојили злато у ватерполу! За историју!
Да ће и овога пута пасти Хрвати могли смо да наслутимо у првој четвртини коју су наши ватерполисти добили са 5:2. Од тог момента играли су одбрану попут бетона, нико није имао решење за такву дефанзиву, па једноставно није постојала друга опција него да наши добију овај сусрет.
Голове за Србију постигли су: Милош Ћук три, Никола Јакшић, Никола Дедовић по два, Душан Мандић, Страхиња Рашовић, Радомир Драшовић, Немања Вицо, Немања Убовић по један. Код Хрватске, Јерко Маринић Крагић је постигао три, Лорен Фатовић два гола.
Каква победа, какав успех, па ово је за памћење!
Ватерполисти су поново показали да на њих увек морамо да рачунамо, да у њих увек морамо да верујемо!
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
13:50 11.08.2024
ВАТЕРПОЛО
Ток меча:
КРАААААААААААААЈ!
ЋУК ЗА ЗЛАТОООО - 13:10!
Минут до краја - остало је још 60 секунди до краја, водимо 12:10
31' - Злато је све ближееееее! Можемо да га осетимо међу зубима - 12:9, минут и по до краја
29' - ГОООООООООООЛ! Какав гол Дедовића, феноменално - 12:9
27' - Још пет и по минута до краја, пробао је Мандић али није успео - 11:9
25' - Хрвати дају гол - 11:9
24' - Крај треће четвртине
23' - ГОЛ! Мандиииииииииииић! Каква бомба од гола, невероватно - 11:7. Ово му је 26. гола на турниру, најефикаснији је! Потом смањује Харков на 11:8
23' - Смањују Хрвати на 10:7 после неколико врхунских одбрана нашег голмана, штета...
21' - ГООЛ! Какав гол Драшовића, сјајно - 10:6
19' - ГОЛ! Виктор Рашовић је сјајно погодио, Србија има предност од 9:5 у финалу!
17' - Почела је трећа четвртина
ПОЛУВРЕМЕ
После две четвртине водимо са 8:5!
15' - ГОЛ! Јако битан гол, Дедовић практично на празан гол - 8:5
14' - Смањује Фатовић на 7:5. Да издржимо у предности до полувремена и то што већој, то је сада примарни циљ
12' - ГОЛ! Страхиња Рашовић погађа за 7:3! Ау, како ово добро изгледа за сада!
10' - ГОЛ! Вицо је сада сјајно погодио и донео нам предност од 6:3!
9' - Смањују Хрвати на 5:3, важно је сада задржати предност.
Крај прве четвртине - 5:2!
8' - ГОЛ! И поново Јакшић из играча више, водимоооо 5:2! Каква прва четвртина!
7' - ГОЛ! Никола Јакшић је прецизан, фантастично је погодио после финте - 4:2!
6' - ГОЛ! Поново сјајни Ћук! Искористио је поново наш тим играча више, држимо ритам - 3:2
6' - Поравнање, Хрвати су искористили играча више и поново са левог крила погодили за 2:2. Маринић Крагић је био прецизан.
5' - ГОЛ! Ћук је извео петерац, Србија води 2:1! Сјајно!
4' - ГОЛ! Рашовић и Убовић су некако успели да донесу гол после играча више. Јако, јако битан погодак - 1:1
3' - Воде Хрвати после гола Лорена Фатовића - 0:1. Искористио је играча више и погодио са леве стране
1' - Почело је финале и борба за злато, неколико лоших напада са обе стране на старту
Ускоро очекујемо излазак играча и интонирање химни.
19:57 10.08.2024
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, чекамо ватерполисте и њихово финале против Хрватске.