Митар и Сергеј поново растужили Роналда

© FAYEZ NURELDINEАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 17.08.2024
Српски фудбалер Александар Митровић дао је два, а његов репрезентативни саиграч Сергеј Милинковић-Савић један гол у победи Ал Хилала над Ал Насром резултатом 4:1 у финалу Суперкупа Саудијске Арабије.
Ал Наср је повео голом Кристијана Роналда у 44. минуту.
Португалац је постигао гол ударцем са седам, осам метара, после додавања по земљи Абдулрахмана Гариба.
Ал Хилал је у режији српских репрезентативаца стигао до изједначења у 55. минуту. Митровић је био асистент, а Милинковић-Савић стрелац.
Митровић је затим дао два гола, у 63. и 69. минуту, на асистенције Рубена Невеша и Малкома, први главом други ногом, и тако стигао до укупно 42 гола за Ал Хилал у свим такмичењима. Победу Ал Хилала потврдио је Малком голом у 72. минуту.
Ал Хилал је прошле сезоне био шампион Саудијске Арабије, а освојио је и Куп краља.