Бодо Звезда - Sputnik Србија

Звезда пала на северу Европе – али и даље живи сан о Лиги шампиона!

Црвена звезда поражена је од Боде Глимта резултатом 2:1 (0:0) у првом мечу плеј-офа Лиге шампиона. Црвено-бели су катастрофално отворили друго полувреме и за само десет минута, у периоду од 52. до 62. минуту одбрана је двапут капитулирала, док је злата вредан гол постигао Огњен Мимовић у 75. минуту, те сан о елитном такмичењу и даље живи.
Реванш је за осам дана на стадиону „Рајко Митић“.
После издања на северу Норвешке, не чини се да је елита далеко, али је јасно да ће Звезда на стадиону „Рајко Митић“, пред Делијама где је увек све могуће, и где су падали далеко већи клубови од Боде Глимта, морати боље.
У супротном, тим који води Владан Милојевић биће приморан да се задовољи „само“ Лигом Европе.
Звезда је храбро и стрпљиво ушла у меч на стадиону „Аспмира“, капацитета од свега 8.300 седећих места. Боде је диктирао темпо и имао је лопту више у свом поседу, али није успевао то да крунише.
Имала је Звезда среће у 38. минуту када је Сјеволд затресао пречку гола који је бранио Илић.
Прилично безидејно и неорганизовано деловала је Црвена звезда у тим тренуцима. Појачања нису показала због чега су доведена, док је, мора се признати, и тим који је извео Милојевић био поприлично чудан.
Олајинка није успевао да пробије по тој левој страни, Илић који је дејствовао с десне, био је „невидљив“, док су изостале корисне лопте из средине од Мирка Иванића.
Звезда је у 44. минуту успела да затресе мрежу домаћина, али је гол оправдано поништен због офсајда Шерифа Ендиајеа, након ударца Илића.
У наставку сусрета Звезда је доживела „помрачење“.
И то, тотално!
Две шансе за два минута за Бодо, промашаји Хега и Хаугеа, после чега из треће прилике Звезди није било спаса. Бјортуфт је био највиши после центаршута и главом је закуцао лопту у мрежу.
Стиче се утисак да је голман Црвене звезде могао и морао боље да интервенише, да крене одлучније на ту „ничију“ лопту. Играо се 52. минут...
Тачно десет минута касније на семафору је био исписан резултат 2:0, а стрелац је Мата, који је сјајним ударцем левом ногом погодио даљи угао Илићевог гола.
Схватио је и Милојевић да ствари не функционишу и да је Звезда „угашена“, па је решио да освежи екипу двоструком изменом.
Изашао је Лука Илић, заменио га је Милсон, изашао је и Шериф Ендиаје, а уместо њега прилику је добио Бруно Дуарте.
И почела је Звезда да игра, „живнула“ је. Звезда до 70. и од 70. минута изгледала је потпуно другачије.
Дуарте је задавао проблеме последњој линији Бодеа, да би Мимовић у 75. минуту после смушене реакције домаћина успео да преполови предност и врати Звезду у живот.
Црвено-бели упркос слабијој игри, и те како имају активан резултат и имају чему да се надају у реваншу за осам дана пред армијом својих навијача.
Ток сусрета могли сте да пратите уз Спутњик.
Партизан Хумска - Sputnik Србија, 1920, 20.08.2024
Партизан поново „ударен по џепу“ – и без навијача!
22:51 20.08.2024
94' - Крај меча и пораз Звезде
Црвена звезда изгубила је у Норвешкој од Боде Глимта резултатом 2:1 у првом мечу плеј-офа Лиге шампиона. Реванш је за осам дана у Београду.
22:48 20.08.2024
90' - Још три минута!
Толико наде има Звезда да покуша да избегне пораз у првом мечу плеј-офа Лиге шампиона.
22:45 20.08.2024
86' - Ђига интервенише
Могао је Боде до трећег гола, али је у последњем тренутку сјајно реаговао Насер Ђига.
22:43 20.08.2024
84' - Мења Боде, мења и Звезда
Изашао је Хег, ушао Окленд. Изашао је Олајинка, а ушао Далсио Гомес.
22:33 20.08.2024
75' - ГОООЛ! Звезда смањује
Мимовић је успео да смести лопту у мрежу после смушене реакције одбране Боде Глимта.
22:31 20.08.2024
72' - Најбоља прилика за Звезду
Резервиста Дуарте је пробио по левој страни, ушао је у казнени простор и упутио је одличну лопту ка Милсону, који је закаснио да је спроведе у мрежу из непосредне близине.
22:30 20.08.2024
70' - Иванић "пожутео"
Жути картон за офанзивног везисту Црвене звезде.
66' - Двострука измена Звезде
Изашли су Лука Илић и Шериф Ендиаје, а на терену су Милсон и Бруно Дуарте.
22:21 20.08.2024
62' . ГООЛ! Боде дулира
Црвена звезда је у проблему, има два гола заостатка. Мата је левом ногом погодио даљи угао Илићевог гола. Каснио је Насер Ђига са блоком.
22:18 20.08.2024
59' - Звездин трзај
После примљеног гола тим Владана Милојевића почео је да игра фудбал и почео је да прети ривалу.
22:11 20.08.2024
52' - ГОООЛ! Води Боде
Звезда се није снашла у наставку, Боде је пропустио две велике прилике, да би затим одбрана црвено-белих капитулирала. Бјертуфт је главом закуцао лопту у мрежу, након што је био највиши из прекида.
22:09 20.08.2024
50' - Два зицера за Боде!
Просто је невероватно како Боде није повео. Прво је Хег промашио зицер с два метра, да би затим и Хауге имао велику прилику. Са седам метара шутирао је поред гола.
22:06 20.08.2024
46' - Почело је друго полувреме
Настављен је меч у Норвешкој.
21:49 20.08.2024
45+2' - ПОЛУВРЕМЕ
Већи посед лопте и више прилика имао је Боде Глимт. Звезду је спасила пречка, а поништен јој је гол због офсајда у ком се нашао Шериф Ендиаје.
21:47 20.08.2024
45' - Још два минута
Играће се још 120 секунди.
21:44 20.08.2024
44' - ГОЛ! Ипак не, офсајд!
Затресао је мрежу Боде Глимта Шериф Ендиаје, али је томе претходио офсајд после ударца Луке Илића.
21:38 20.08.2024
38' - ПРЕЧКА!
Могао је Боде лако до вођства, али се лопти коју је лансирао Сјеволд на путу ка мрежи испречила пречка.
21:32 20.08.2024
32' - Притисак домаћина
Норвежани су опасно притиснули Звезду и извешће већ четврти корнер.
21:26 20.08.2024
26' - Заиграо се Олајинка
Прекомбиновао је крилни нападач Црвене звезде по левој страни. Уместо да је упутио центаршут у тренутку кад је направио предност, уследио је потез више и лопта је завршила у гол-ауту.
21:22 20.08.2024
21' - Боде тражио пенал
Тражио је Боде пенал због пада Хаугеа после дуела са капитеном Црвене звезде Спајићем, али ништа од тога. Из ВАР собе стигла је потврда да је све чисто.