Стадион Партизана у сумрак - Sputnik Србија

Суморни Партизан поражен у празној Хумској

Фудбалери Партизана доживели су трећи узастопни пораз на свом терену у актуелним квалификационим циклусима – у покушају да се пласирају у Лигу конференција, после испадања из трке за Лигом шампиона и Лигом Европе, црно-бели су изгубили и од Гента, са 1:0.
Партизан је пред празним трибинама стадиона у Хумској поново одиграо катастрофалну утакмицу, нити идеје, нити реализације, нити жеље, нити ватре.
Једини који може да добије прелазну оцену је Бибрас Натхо, на терену се нашао тек у 74. минуту и оживео је Партизан, али није имао довољну подршку индиспонираних саиграча који су „мирно“ прихватили нови неуспех.
Партизан је капитулирао у 16. минуту када је Ганделман искористио лоше реакције левог бека Јурчевића и голмана Јовановића, а исти играч је имао најмање још две велике прилике да се потпуно прослави.
Партизан је преживео до полувремена, потом је заиграо нешто агилније, али су много грешили Салдања, Северина, Захид није добијао праве лопте од саиграча, ни новајлија Ковач није успевао да се истакне, Зубаиру је срљао из грешке у грешку, а Гох је повредом зачинио своју нову бледу партију.
Највећу шансу за Партизан су креирали резервисти, Натхо је у 76. минуту бриљантно проиграо Лазаревића, али је десни бек, принудно смештен на позицију десног крила, послао лопту далеко преко гола.
Није се истакао ни Грималдо, ма нико у тиму Партизана није деловао кадро да уради нешто добро на овој утакмици, почевши од тренера Станојевића који је поново експериментисао и ништа није добио, па до његових љубимаца којима редовно даје шансе, а мајсгора игре какав је Натхо, по правилу, оставља на клупи и шаље на терен тек када све крене низбрдо.
Партизан ће 28. августа играти у Белгији реванш утакмицу, али према свему виђеном тешко да се може надати повољном резултату и пласману у европско такмичење.
Ток сусрета сте могли да пратите уз Спутњик.
22:09 22.08.2024
90+5' - Крај! Пораз Партизана
Ужасно, катастрофално, па баш онако како Станојевићев Партизан и игра.
Пораз од 1:0 пред реванш у Белгији.
22:04 22.08.2024
90' - Још четири минута
Нада постоји...
22:03 22.08.2024
90' - Нема гола!
Јовановић је запретио, али га је одбитак преварио и није успео довољно јако да упути лопту ка голу.
21:53 22.08.2024
80' - Срећа!
Умало други гол за Гент после контранапада.
21:52 22.08.2024
79' - Умало!
Генијални потези Натха се нижу, замало да превари голмана ривала.
21:49 22.08.2024
76' - Одмах шанса!
Натхо је пронашао Лазаревића, усамљеног, али је он шутирао високо преко гола.
Партизан и даље губи 1:0.
21:48 22.08.2024
74' - Нови картон и нове измене
Марковић је добио јавну опомену, а Захида и Северину мењају Натхо и Лазаревић.
21:45 22.08.2024
72' - Захид погађа семафор
Катастрофалан шут из прве.
21:38 22.08.2024
65' - Грималдо изнудио корнер
Покушао је шутем са двадесетак метара.
21:37 22.08.2024
64' - Нова измена
Зубаиру уступа место Грималду.
21:35 22.08.2024
62' - Још једна повреда!
После Гоха повредио се и Салдања.
Замениће га Јовановић.
21:31 22.08.2024
58' - Салдања непрецизан
Северина га је упослио, али је Салдања пуцао десном ногом небу под облаке.
21:30 22.08.2024
57' - Зубаиру опет не зна шта ради
Не само да је успорио и упропастио иницијалну акцију Захида и Аријаге, већ је потом одлучио да шутира из тешке позиције и пошаље лопту у руке голману ривала.
21:29 22.08.2024
55' - Ипак офсајд
Поново је опасан био Ганделман, али је био и у офсајду и Јовановић је одбранио ударац.
21:22 22.08.2024
48' - Катастрофални Северина
Уместо пријема лопте и трка ка голу нова пропуштена прилика.
21:02 22.08.2024
45+1' - Суморни Партизан губи на полувремену
Још једна очајна партија Станојевићеве екипе.
Имаће још полувреме за поправни.
21:00 22.08.2024
45' - Минут надокнаде
Као да сви једва чекају паузу...
45' - Поново Ганделман
Лопта одлази преко гола.
20:59 22.08.2024
44' - Чиста срећа
Северина је пустио Брауна да пролети, а лопта је на путу ка голу погодила Марковића и одбила се у корнер.
И даље Партизан губи 1:0.
20:58 22.08.2024
44' - Северина оклева, Захид до корнера
Ипак шанса за Партизан, али ни то не пролази.