Нова медаља за Србију – златна!

© Sputnik / Лола Ђорђевић Драган Ристић
 Драган Ристић - Sputnik Србија, 1920, 04.09.2024
Српски репрезентативац у парастрељаштву Драган Ристић освојио је златну медаљу у дисциплини Р9, микс, 50 метара, пушка, лежећи став, класа СХ2.
Ристић је данас у финалу у Шатеруу погодио 250,2 круга, што је само 2,5 круга мање од параолимпијског рекорда, који је Ристић поставио пре три године у Токију.
Српски парастрелац је до финала стигао пошто је раније данас освојио осмо место у квалификацијама.
Друго место у финалу освојио је Владимер Чинтчараули из Грузије (248,2), док је трећи био Британац Тим Џефери (227,8).
Ово је прва златна медаља за Србију на ПОИ у Паризу. Србија је на ПОИ до сада укупно освојила пет медаља.
Српска парастонотенисерка Борислава Перић-Ранковић обезбедила је раније данас медаљу, пошто је изборила пласман у полуфинале у класи WС4 у сингл конкуренцији. Перић-Ранковић ће се 7. септембра у полуфиналу састати са Кинескињом Јинг Жоу.
Перић-Ранковић је пре неколико дана у пару са Надом Матић освојила сребро у женском дублу.
Српски парастонотенисер Митар Паликућа освојио је бронзу у класи МС5 у сингл конкуренцији, док је параатлетичар Небојша Ђурић стигао до сребрног одличја у бацању кугле на Играма у Паризу.