Србија - Шпанија - Sputnik Србија

Србија без увређених и повређених одолела шампиону Европе!

Фудбалска репрезентација Србије, ослабљена неиграњем великог броја првотимаца, из различитих разлога, успела је да остане непоражена од шампиона Европе Шпаније на отварању нове сезоне Лиге нација. Утакмица на стадиону „Рајко Митић“ је завршена резултатом 0:0, а најбољу шансу за гол пропустио је Лука Јовић.
Велики број играча је отказао селектору Драгану Стојковићу који је скрпљену екипу извео на мегдан моћној Шпанији у светлу великих критика које је претходних дана добијао од својих доскорашњих, а сада смењених сарадника из Фудбалског савеза Србије.
У старој формацији, са тројицом класичних дефанзиваца и двојицом крилних бекова, Стојковић је послао тим да се брани и чека контранападе.
Први задатак је извршен на најбољи могући начин током целе утакмице, мрежа одличног голмана Предрага Рајковића је остала нетакнута, а на другој страни су српски млади и брзоноги фудбалери често претили – све док нису остали без енергије.
Србија ће жалити за ситуацијом из 34. минута када је Андрија Живковић на спектакуларан начин преварио целу одбрану Шпаније, послужио као на тацни Луку Јовића, извесно га је и изненадио тиме јер се први нападач Србије у овом саставу није снашао и послао је лопту поред стативе, уместо иза леђа већ палог и савладаног голмана Раје.
Низале су се шансе на обе стране у првом полувремену, у другом су српски фудбалери полако губили енергију и грчевито се бранили, у чему су на крају и успели, а вреди напоменути да су у националном тиму дебитовали Коста Недељковић, Јан Карло Симић и Кристијан Белић, као капитен је први пут играо Никола Миленковић, а у нову „десетку“ је промовисан Саша Лукић.
Србији у недељу следи друго коло Лиге нација, екипа путује у Данску која је савладала Швајцарску са 2:0 и два играча више због црвених картона Ника Елведија и Гранита Џаке.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:40 05.09.2024
90+5' - Крај! Реми!
Коначних 0:0!
22:37 05.09.2024
90+3' - Фаул над Рајковићем!
Ближи се крај...
90' - Још три минута!
Утакмица је продужена.
22:29 05.09.2024
85' - Измена и картон!
Митровић мења Илића, а селектор Шпаније је добио жути картон.
22:20 05.09.2024
75' - Срећа!
Симић је изгубио лопту, успела је екипа да се одбрани!
22:19 05.09.2024
75' - Рајковић сјајан!
Одличан ударац Јамала.
22:18 05.09.2024
74' - Нове промене
Грујић и Ратков мењају Јовића и Самарџића.
22:15 05.09.2024
71' - Три шансе за Шпанце!
Грималдо из слободњака и потом двапут Јамал!
22:14 05.09.2024
70' - Опомена и за Белића
Промашио је лопту и покосио Јамала.
22:12 05.09.2024
67' - Нови жути картон
Олмо је опоменут.
22:07 05.09.2024
62' - Белић је на терену!
Излази Живковић.
22:03 05.09.2024
59' - Лоше изведен контранапад
Петорица су трчала напред, на крају је шутирао Недељковић високо преко гола.
21:56 05.09.2024
52' - Бирманчевић бриљира!
Изнудио је фаул искоса са леве стране.
51' - Опасно!
Карвахал се ушуњао и са петерца шутирао преко гола!
21:54 05.09.2024
49' - Замало!
Илић је шутирао тик поред стативе из слободног ударца!
21:53 05.09.2024
48' - Какав трк Илића!
Пролетео је до ивице казненог простора где је фаулиран!
21:52 05.09.2024
46' - Симић је на терену!
Ераковић је деловао повређено у финишу полувремена, дебитује Јан Карло Симић!
21:34 05.09.2024
45' - Сјајна игра Србије против првака Европе!
Ипак, 0:0 на полувремену, уз напомену да је Јовић могао то да промени, али је промашио стопостотну шансу.
Сјајна игра младих играча који су добили шансу у одсуству највећих звезда, борбена, дрчна, креативна игра.
Само нека тако наставе!
21:30 05.09.2024
43' - Судија губи конце
Жути картон и за Бирманчевића после фаула над Јамалом.
21:28 05.09.2024
42' - Сјајни Павловић!
Отео је лопту Јамалу и потом га навео да направи фаул за жути картон.