Саша Лукић - Sputnik Србија

Пораз анемичне Србије у Данској

Фудбалери Србије поражени су у Копенхагену од Данске резултатом 2:0 у мечу другог кола групе 4 А дивизије Лиге нација. Гронбек и Поулсен пресудили су анемичним Орловима под командом Драгана Стојковића. Србија после уводна два кола има један бод, Данци су на максималних шест.
Једну промену направио је Драган Стојковић у односу на меч са Шпанијом, јер се у стартној постави на стадиону Паркен нашао Марко Грујић, док је шансу с клупе чекао и дочекао Андрија Живковић.
Прилично досадно и изједначено почео је меч у Копенхагену, није било озбиљнијих прилика, да би у 36. досаду „разбио“ Гронбек после фантастичне акције у режији Ериксена, Поулсена и егзекутора Гронбека, који је у свом другом мечу за национални тим уписао првенац.
До краја првог полувремена мреже су мировале, да би у наставку селектор Стојковић извео из игре Марка Грујића и шансу је пружио Андрији Живковићу. У том тренутку Србија је била у истом оном саставу који је почео меч пре три дана у Београду против актуелног првака Европе - Шпаније.
Ипак, ни то није помогло да анемична Србија озбиљније угрози Данску, која је "маказицама" Јусуфа Поулсена у 61. минуту дуплирала предност. Наредни меч Србија игра 12. октобра као домаћин против Швајцарске.
Много више од самог резултата брине безидејна игра тима Драгана Стојковића, који се некако одбранио против Шпаније. Сада је Рајковић у два наврата капитулирао, али Србија није имала идеју, није имала игру, није стварала шансе, није била опасна по гол ривала.
И те како се осетило одуство Александра Митровића, Душана Влаховића, Сергеја Милинковић-Савића, који су под крајње чудним и дискутабилним изговорима одлучили да се не одазову позиву, и даље, актуелног селектора.
Уследио је тај блесак, резултатски јелте, против Шпаније и чудан меч без голова. Али су у Паркену ствари биле поприлично јасне, ова и оваква Србија не може да се носи са Данском, која је још једном била кобна по њу. Не може најопаснији играч у првом полувремену да буде Страхиња Павловић и да се константно налази на половини ривала, јер се од њега очекује, првенствено, да буде ту да брани гол Рајковића, као и Миленковић.
Лукић и даље није показао да је достојан броја десет, бар када је у питању креација коју је имао претходни капитен Душан Тадић, који се исто на чудан начин опростио од Србије.
Сада је на селектору и људима из Фудбалског савеза Србије да ставе прст на чело и добро се запитају како и шта даље!?
Није толико битан пораз у Копенхагену, колико читава та ситуација са силним играчима који се нису појавили на септембарском окупљању на старту нове сезоне Лиге нација, где се Србија изборила да игра са најбољима. Да ли је у питању бојкот или нешто друго, на ФСС-у је да што пре открије како се не би идентична ситуација поновила већ у октобру, за када су заказани нови испити.
19:50 08.09.2024
93' - Крај меча
Пораз Србије од Данске резултатом 2:0.
19:46 08.09.2024
87' - Доргу запретио
Резервиста Данске лепо је заломио директног чувара, да би из изгледне прилике шутирао високо преко гола Рајковића.
19:40 08.09.2024
81' Нова измена Србије
Изашао је Вељко Бирманчевић, а ушао Ђорђе Јовановић.
19:31 08.09.2024
72'' - Белић у игри
Изашао је Саша Лукић.
19:30 08.09.2024
71' - Павловић "пожутео"
Српски дефанзивац зарадио је јавну опомену због прекршаја.
19:28 08.09.2024
69' - Изашао и Поулсен
Јусуф Полсен, стрелац другог кола изашао је из игре, уместо њега на терену је Винд.
19:27 08.09.2024
68' - Овације Ериксену
Замењен је Кристијан Ериксен, уместо њега у игри је Доргу. Легендарни Ериксен испраћен је овацијама, с обзиром на то шта се све дешавало на Паркен стадиону пре неколико година, када је једва остао жив након што је колабирао на терену.
19:24 08.09.2024
65' - Шанса за Лукића
Могла је Србија да преполови предност Данске да је Лукић боље шутирао из казненог простора после прекида.
19:20 08.09.2024
61'' - ГОООЛ! Данска води 2:0!
Какав гол! Јусуф Поулсен је "маказицама" матирао Рајковића и исекао мрежу Србије.
19:12 08.09.2024
54' - Ударац Живковића
Андрија Живковић ухватио је волеј после центаршута Саше Лукића, али је лопта отишла поред Шмајхеловог гола.
19:10 08.09.2024
51' - Жути картон
Добио је Андерсен због прекршаја над Андријом Живковићем.
19:05 08.09.2024
46' - Почело је друго полувреме
Андрија Живковић заменио је Марка Грујића, па је сада постава Србије иста као и на почетку меча са Шпанијом.
18:48 08.09.2024
45+3' - Полувреме
Србија има гол заостатка против Данске.
18:46 08.09.2024
45' - Још три минута
Толико је продужено прво полувреме.
18:39 08.09.2024
ГОЛ је!
Више од три минута владала је неизвесност пред око 37 хиљада навијача на Паркен стадиону, да би судија Крис Кавана на крају ипак показао на центар. Води Данска.
18:38 08.09.2024
ВАР провера!
Траје већ дуже од два минута. Проверава се да ли је Поулсен био у офсајду.
18:36 08.09.2024
36' - ГОЛ! Води Данска
Прелепа акција Данске крунисана је голом Гронбека. Деветка Данске је у свом другом мечу успела да постигне првенац. Заиста сјајна акција у режији Ериксена, Поулсена и егзекуције Гронбека.
18:34 08.09.2024
34' - Преокрет!
Србија има више лопту у поседу. Однос је 54:46.
18:29 08.09.2024
30' - Данци стежу обруч
Нижу се напади испред гола Србије. Рајковић је још једном интервенисао и избацио је лопту у корнер.
18:24 08.09.2024
24' - Ударац Самарџића
Најопаснији напад Србије. Лазар Самарџић се дуго намештао и покушао је десном ногом, а његов ударац лако је одбранио Шмајхел.