Почело је – успешно! Партизан стигао до трофеја у Италији

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић
Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић - Sputnik Србија, 1920, 09.09.2024
Кошаркаши Партизана освојили су припремни турнир на Сицилији пошто су у финалу убедљиво савладали домаћина Трапани резултатом 89:61.
После прве деонице Партизан је водио 20:19, а на полувремену је било 42:33 за изабранике Жељка Обрадовића који су одиграли много боље него у полуфиналу турнира против Дертоне коју су победили после продужетка резултатом 96:94.
У трећој деоници Партизан је преломио меч и после 30 минута водио 68:44, па се само постављало питање којом ће се разликом меч окончати, а на крају је било плус 28.

Данац Габријел Ифе Лундберг је предводио Партизан са 24 поена, 16 је дао Брендон Дејвис, Стерлинг Браун 14, Френк Ниликина осам, а по седам Карлик Џонс и Вања Маринковић.

Због предострожности вечерас није играо Тајрик Џонс који је осетио бол у финишу синоћне утакмице. На турниру због повреде није играо Ајзеја Мајк, док је Двејн Вашингтон добио слободно због рођења детета. Млади српски играчи Митар Бошњаковић и Алекса Димитријевић остали су у Београду и играли утакмице у својој генерацији.
Раније данас у мечу за треће место Дертона је победила Голден Кингсе из Јапана резултатом 80:71.
Партизан наредне припремне мечеве игра од 13. до 15. септембра кад ће у Београду на турниру угостити Париз и АЕК.