Хари Кејн - Sputnik Србија

Историјско брукање – Бајерн са девет голова у мрежи испратио Динамо Загреб!

Почетак нове сезоне Лиге шампиона, и то у новом формату, јер се игра лига, а не по групама, обележило је страдање Динамо Загреба на Алијанц арени. Бајерн Минхен је растурио "модре" - 9:2. Фудбал је готово попримио облик ватерпола, бар када је број голова у питању... А могло је да буде и горе, да Немцима нису поништени голови. Срећом, оправдано...
Вратила нам се добра, стара Лига шамиона. Најбољи фудбал који Европа и свет могу да виде.
И, шта смо видели? Видели смо историјско брукање загребачког Динама који се у Минхену провео ко бос по трњу! Чак девет голова у мрежи несрећног Невистића, који није био најгоре оцењени играч гостујућег тима на Алијанц арени.
Просто је невероватно шта је Динамо себи дозволио да прими чак девет голова, од којих три за прво полувреме, уз два поништена након аистенције ВАР технологије.
Бајерн је с друге стране подсетио на своје најбоље дане. И након што је минулог викенда бројао до шест против Холштејн Кила (6:1), сада је упропастио, уништио Динамо Загреб - 9:2. Натерао је "модре" да помодре и да им образи бриде од бруке и срамоте коју су приредили себи и навијачима.
Када су остали резултати у питању, Милан је с центра повео против Ливерпула у дербију кола, али су "редси" на крилима штопера Конатеа и Ван Дајка до одласка на одмор успели да преокрену, да би коначних 3:1 поставио Мађар Доминик Собослај.
Актуелни шампион Лиге шампиона Реал Мадрид се мучио против Штутгарта, али је на крају "сломио" отпор Шваба.
Славила је чета Карла Анчелотија идентичним резултатом као Ливерпул - 3:1, а стрелци су били Мбапе, Ридигер и суперталентовани Бразилац Ендрик у 96. минуту. Утешни гол за Немце постигао је Ундав у 68. минуту.
Спортинг је рутински славио против Лила резултатом 2:0, док су у прва два меча дана Јувентус и Астон Вила савладали ПСВ (3:1), односно Јанг Бојс (3:0).
На табели Лиге шампиона после некомплетног првог кола, Бајерн Минхен је засео на чело због импресивне гол-разлике 9:2, прате га Астон Вила и Ливерпул, а по три бода имају и Јувентус, Реал Мадрид и Спортинг.
Дешавања са свих сусрета нове сезоне Лиге шампиона могли сте да пратите уживо уз Спутњик у текстуалном преносу.
У рубрици садржај могли сте да изаберете омиљену утакмицу.
Сергеј Милинковић Савић - Sputnik Србија, 1920, 17.09.2024
Сергеј стрелац, Митровић промашио пенал у рапсодији Ал Хилала
17:30 17.09.2024
СЕМАФОР
Јувентус - ПСВ 3:1 (2:0)
(Јилдиз 21', Мекени 27', Гонзалес 52' - Саибари 93')
Јанг Бојс - Астон Вила 0:3 (0:2)
(Тилеманс 27' Рамзи 38', Онана 86')
Милан - Ливерпул 1:3 (1:2)
(Пулишић 3' - Конате 23', Ван Дајк 41', Собослај 67')
Бајерн - Динамо Загреб 9:2 (3:0)
(Кејн 20', 58', 73', 78', Гереиро 34', Олис 38', 61', Сане 85', Горецка 92' - Петковић 49', Огивара 50')
Реал Мадрид - Штутгарт 3:1 (0:0)
(Мбапе 46', Ридигер 83', Ендрик 96' - Ундав 68')
Спортинг - Лил 2:0 (1:0)
(Ђекереш 38', Дебаст 65')
17:36 17.09.2024
СПОРТИНГ - ЛИЛ
92' - ГОТОВО у Лисабону
Спортинг је рутински са два гола у мрежи против Лила, стигао до три бода у Лиги шампиона.
65' - ГОООЛ!
Спортинг је преко Дебаста удвостручио предност против Лила.
45' - Предност Спортинга
Спортинг Лисан води 1:0 и има играча више, пошто је Гомес из Лила у 40. минуту зарадио други жути картон, што са собом повлачи искључење.
38' - Води Спортинг
Стрелац за "лисабонске лавове" је ко други но импресивни Швеђанин Виктор Ђекереш.
17:34 17.09.2024
РЕАЛ МАДРИД - ШТУТГАРТ
96' - РЕАЛ оверио тријумф!
Суперталентовани Бразилац Ендрик који је у 80. минуту заменио Белингема, успео је да пронађе пут до мреже у последњим секундама меча у Мадриду - 3:1.
83' - ГОООЛ!
Поново води Реал. Дефанзивац Антонио Ридигер повео је Мадриђане ка победи на отварању нове сезоне Лиге шампиона - 2:1.
68' - Шок у Мадриду!
Ундав је поравнао резултат на 1:1.
46' - МБАПЕ!
Француз постиже гол већ у првом нападу на почетку другог полувремена. Реал има предност против Штутгарта.
45' - НУЛА у Мадриду
Изненађујуће, али мреже на стадиону "Сантијаго Бербнабеу" мирују после првих 45 минута.
35' - Ништа од пенала за Реал
Првобитно је показано на белу тачку због прекршаја над Ридигером. На крају је ВАР провера показала да контакта није било и пенал који је требало Белингем да изведе је поништен.
БАЈЕРН - ДИНАМО ЗАГРЕБ
КРАЈ! Хрвати понижени!
Бајерн је нанео историјско понижење Динамо Загребу, победивши га с невероватних 9:2!!!
92' - Паде и девети!
Нестваран резултат, налик рецимо оном у ватерполу. Бајерн Минхен је и девети пут затресао мрежу хрватског представника у елитном друштву. И Леон Горецка стигао је да се упише у стрелце.
85' - ОСМИЦА!
Бајерн је преко Лироја Санеа стигао и до импознатног осмог гола против Динамо Загреба - 8:2.
78' - СЕДМИЦА БАЈЕРНА!
Чак девет голова у Минхену, а није ни 80. минут. Хари Кејн реализова је и трећи пенал и стигао је до четвртог гола.
73'' - Хет-трик Кејна!
Стиже искусни нападач и до трећег гола против Динамо Загреба. Поново је погодио "са креча" и Бајерн води резултатом 6:2.
61 - ГОООЛ!
Мајкл Олис је стрелац. Само минут након што је Кејну поништен гол, уследила је нова муњевита акција Бавараца, коју је на асистенцију Мусијала крунисао Олис - 5:2.
60' - Ипак не!
Поништен је гол Кејна због офсајда.
60' - Пуче "петарда"
Стиже Хари Кејн до хет-трика, а Бајерн до петог гола против Динамо Загреба - 5:2.
58' - Бајерн води 4:2
Хари Кејн постиже други гол и одбија налет хрватског тима.
50' - БЛИЦКРИГ Динама!
Загрепчани потпуно неочекивано стижу и до другог гола у размаку од свега 60 секунди - 3:2.
49' - ГОООЛ!
Динамо је смањио преко Бруна Петковића - 3:1.
45' - ПОЛУВРЕМЕ
Бајерн има убедљивих, и чини се, недостижних 3:0.
38' - ГОООЛ!
Бајерн стиже и до трећег поготка против Динама. Олис је погодио на додавање Кимиха.
34' - ГОООЛ!
Бајерн води 2:0. Фантастична асистенција Мусијале и још лепши гол Рафаела Гереира који је закуцао лопту из прве у мрежу Динама.
20' - ГОООЛ! Кејн непогрешин
Енглески нападач хладнокрвно је реализовао једанаестерац и Бајерн води против Динамо Загреба.
8' - Поништен гол Бајерну
Џамал Мусијала затресао је мрежу Динама, али је касније утврђено да је талентовани нападач био у недозвољеној позицији и гол је оправдано поништен.
МИЛАН - ЛИВЕРПУЛ
93' - КРАЈ у Милану
Ливерпул је славио после преокрета резултатом 3:1.
67' - ГОООЛ!
Ливерпул голом Собослаја води 3:1 у Милану.
45' - Полувреме
Ливерпул води 2:1 против Милана као гост.
41' - Преокрет Ливерпула
Готово пресликан гол примио је Милан. Прво Конате из прекида, сада Вирџил ван Дајк. Центаршут из корнера, а онда закуцавање лопте у мрежу. Холанђанин је био најдоминантнији у скоку на првој стативи.
23' - Ливерпул изједначио
Конате је главом затресао мрежу на асистенцију Трента Арнолда.
3' - ГОООЛ!
Милан је голом Кристијана Пулишића повео против Ливерпула.
ЈАНГ БОЈС - АСТОН ВИЛА
90+6' - КРАЈ!
Убедљив тријумф Астон Виле на старту нове сезоне Лиге шампиона против Јанг Бојса резултатом 3:0.
86' - ГОООЛ!
Онана погађа за 3:0 за Астон Вилу у Берну против Јанг Бојса.
78' - ГОООЛ! Ипак, не!
Још један поништен гол Астон Вили. И оба пута због играња руком.
45- Поништен гол!
Оли Воткинс затресао је мрежу домаћина за 3:0, али је ВАР провера утврдила да је Енглез играо руком пре постизања поготка.
38' - ГОООЛ! Вила води 2:0!
Катастрофална реакција одбране Јанг Бојса довела је до тога да Рамзи лако удвостручи предност Астон Виле у Швајцарској.
27' - Води Вила!
Стрелац је Белгијанац Тилеманс. Српски репрезентативац Коста Недељковић налази се на клупи за резервне играче.
17:33 17.09.2024
ЈУВЕНТУС - ПСВ
90+3' - Гол за крај!
Смањује ПСВ на 3:1. То ће уједно бити и коначан резултат меча у Торину.
75' - Мења Јувентус
Чак пет измена у другом полувремену извршио је Тијаго Мота. Данило је заменио Гатија, Тирам Локателија, Фађоли је ушао уместо стрелца Јилдиза, док је Веа на терену уместо Гонзалеса. Последња пета измена је Даглас Луиз уместо Мекенија.
52' - ГОООЛ!
Нико Гонзалес затресао је мрежу на додавање Душана Влаховића.
Јувентус има сигурних 2:0 против ПСВ-а на полувремену.
27' - ГОООЛ! Јувентус дуплирао
Вестон Мекени постигао је други погодак за Јувентус. За само шест минута клуб из Торина стигао је до велике предности.
21' - ГОООЛ! Јувентус води
Кенан Јилдиз постигао је еврогол за Јувентус. Његов први гол ове сезоне у дресу "старе даме". Фантастично је шутирао са леве ивице шеснаестерца и погодио је даљи угао.
15' - Мреже мирују
Иако има улогу фаворита Јувентус не успева озбиљније да угрози гол ПСВ-а.
Душан Влаховић и Јувентус отварају нову сезону Лиге шампиона против ПСВ-а из Ајндховена.
17:32 17.09.2024
Добро дошли
Добро вече и добро дошли у текстуалне преносе утакмица првог кола Лиге шампиона у новом формату. Нема више група, сада се игра лигашки део такмичења.