Ерлинг Халанд - Sputnik Србија

Нула у Манчестеру, ПСЖ ухватио последњи воз, тријумф Дортмунда

После неколико спектакуларних уводних дуела првог дана, наставило се прво коло „нове“ Лиге шампиона. Селтик је надиграо Слован са 5:1, а Борусија Дортмунд Клуб Бриж са 3:0, док је ПСЖ у 91. минуту сломио Ђирону – 1:0. У дербију између Манчестер ситија и Интера није било голова (0:0). Утакмице сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
После оне канонаде и победе Бајерна над Динамом од 9:2, гледали смо мирније вече. У првих сат времена игре на четири утакмице које су се играле од 21 час само је Селтик давао голове, чак три против Слована, док је на преостале четири утакмице било 0:0.
И то вам све говори. На крају је Селтик славио са 5:1.
Најзвучнији судар био је онај између Манчестер ситија и Интера. Играчи Пепа Гвардиоле имали су већи посед, стварали су шансе преко Холанда у првом полувремену и Фодена у другом, али лопта није хтела у гол.

Како се утакмица ближила крају догађале су се све веће шансе, Сити је претио, Интер покушавао из контре, али није било голова на Етихаду - 0:0.

Зато јесте на Парку принчева где је Пари Сен Жермен сломио Ђирону у 91. минуту голом Нуна Мендеша.
Борусија Дортмунд се мучила на гостовању Клуб Брижу, али је на крају одрадила успешан посао и славила са 3:0.
У прве две утакмице дана видели смо три гола, а сва три су пала у Прагу где је Спарта надиграла Салцбург са 3:0.
Спарта је у предност дошла у 2. минуту преко Каиринена, потом је Олатуњи дигао на 2:0 у 42. минуту, а тачку на дуел ставио Лаци у 58. минуту.
У дуелу између Болоње и Шахтјора није било голова, а гости су у 4. минуту промашили пенал.
Токове мечева могли сте да пратите уз Спутњик, а у рубрци садржај да изаберете омиљену утакмицу коју желите да испратите.
13:18 18.09.2024
СЕМАФОР
Болоња – Шахтјор 0:0 (0:0)
Спарта Праг – Салцбург 3:0 (2:0)
(Каиринен 2’, Олатуњи 42’, Лаци 58’)
Селтик – Слован Братислава 5:1 (1:0)
(Скалес 17’, Фурухаши 47’, Енгелс 56’, Маеда 70’, Ајдах 87’ - Вимер 61’)
КРАЈ
91’ – Гоол!
Мендеш је погодио у надокнади времена - 1:0!
45’ – Полувреме
Завршено је прво полувреме - 0:0
1’ – Утакмица је почела
Стартовао је дуел
МАНЧЕСТЕР СИТИ – ИНТЕР
КРАЈ - 0:0
30’ – Сити држи лопту
За сада Сити има већи посед лопте, али без голова у првих пола сата - 0:0.
КЛУБ БРИЖ – БОРУСИЈА ДОРТМУНД
КРАЈ - 0:3
93’ – Нови гол
Дортмунд је постигао и трећи погодак
76’ – ГОЛ!
Борусија је повела голом Гитенса! Коначно погодак, а да није у Шкотској на мечу Селтика
СЕЛТИК – СЛОВАН БРАТИСЛАВА
КРАЈ!
91’ – Петарда
Стигао је Селтик и до петог гола
70’ – Маеда
Подигао је Селтик на 4:1
61’ – Слован даје гол
Слован је успео да смањи резултат преко Вимера
56’ – Ево и трећег
Селтик преко Енгелса диже на 3:0 и тиме решава питање победника.
47’ – Само Селтик даје голове
Фурухаши је дигао на 2:0 и у овом моменту само Селтик постиже поготке на утакмицама које се играју од 21 час.
Завршено је прво полувреме - 1:0
17’ – Води Селтик
Селтик је повео голом Скалеса. Није издржао Слован притисак у Шкотској
СПАРТА ПРАГ – САЛЦБУРГ
90’ – КРАЈ
Победа Спарте од 3:0!
58’ – 3:0
Лаци диже на 3:0 и утакмица је решена. За многе вероватно и изненађујуће лак посао за Спарту. Хајде да видимо како ће се дуел привести крају
Завршено је прво полувреме – 2:0. У првој постави домаћег тима игра српски репрезентативац Вељко Бирманчевић
42’ – Спарта води 2:0
Олатуњи је подигао предност екипе из Прага
2’ – Већ гол!
Спарта води после гола Каиринена са 1:0
13:20 18.09.2024
БОЛОЊА – ШАХТЈОР
90’ – КРАЈ
Завршена је утакмица у Болоњи - 0:0.
Завршено је прво полувреме – 0:0
4’ – Промашен пенал
Судаков је промашио пенал, могао је Шахтјор до ране предности - 0:0
13:19 18.09.2024
Добродошли!
Од 18:45 пратићемо дуеле Болоње и Шахтјора односно Спарте и Салцбурга, а потом од 21 час пратимо Селтик против Слована, Бриж против Борусије, Манчестер сити против Интера као и ПСЖ против Ђироне.