Милсон, Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда поразом стартовала Лигу шампиона – „турска веза“ погурала Бенфику

Фудбалери Црвене звезде поразом су започели нову сезону у Лиги шампиона. У Београду је гостовала Бенфика и славила је са 2:1 (2:0). Голове су дали Керем Актуркоглу у 9. и Оркун Кокџу у 29. минуту утакмице, док је Милсон одговорио у 86. минуту. Дуел сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Остаће сигурно жал код Звездиних навијача што њихови пулени нису мало боље реализовали шансе које су створили. Могли су црвено-бели барем до бода.
Већ од првих минута било је јасно колико су фудбалери Бенфике брзи и незгодни, те да ће ово бити тежак задатак за црвено-беле.
Сумње су се обистиниле у 9. минуту када је Керем Актуркоглу био бржи испред Радета Крунића, а потом је у 29. минуту из слободног ударца Оркун Кокџу дао еврогол из слободног ударца.
Звезда је имала пар полушанси, Дуарте је сјајно шутирао, али се на полувреме отишло са предношћу Бенфике од 2:0.
У наставку је Звезда играла много боље, Милсон је успео да погоди у финишу на 2:1. Али, то није било довољно... Није било довољно времена да Звезда успе да постигне и други гол и извуче барем бод.
А, многи ће рећи да је барем толико заслужила вечерас.
Фудбалери Црвене звезде ће у другом колу Лиге шампиона 1. октобра гостовати миланском Интеру, док ће Бенфика дан касније на свом терену дочекати мадридски Атлетико.
Црвена звезда ће градити самопоуздање на другом полувремену у којем је заиграла много боље, стварала шансе, имала гомилу корнера, али недостајао је завршни пас и реализација.
Ток сусрета могли сте да пратите уз Спутњик.
20:39 19.09.2024
КРАЈ
Крај утакмице - 1:2
20:36 19.09.2024
90' – Статива
Погодили су фудбалери Бенфике стативу, страшан је то био шут - 1:2
20:31 19.09.2024
86' – Гол за Звезду!
Ево коначно гола за Звезду, Милсон је погодио! Сада су црвено-бели у игри за бод, видећемо да ли ће успети - 1:2!
20:30 19.09.2024
84' – Све мање времена
Све мање Звезда има времена да уради нешто и барем дође до бода
20:21 19.09.2024
75' – Опасни центаршутеви
Звезда напада, ствара шансе, али никако нема праве реализације - 0:2
20:10 19.09.2024
64' – Може ли Звезда до преокрета?
Има Звезда серију корнера, али никако да лопта уђе у мрежу. Нова велика шанса, имала је Бенфика и среће после покушаја Ђиге - 0:2
19:58 19.09.2024
52' – Звезда конкретнија
Звезда мало конкретнија у другом полувремену, али без велике шансе. Потребно је мало да се навијачи разгале на трибинама и пребаци притисак на Бенфику - 0:2
19:52 19.09.2024
47' – Почело је друго полувреме
Стартовао је други део игре
19:33 19.09.2024
45' – Полувреме
После првих 45 минута Бенфика води са 2:0 на Маракани. Није Звезда стартовала у Лиги шампиона како је желела
19:26 19.09.2024
38' – Иванић
Одлично је шутирао Иванић, али је лопта прошла мало поред гола - 0:2
19:14 19.09.2024
29' – Нови гол Бенфике
Страшан шут и гол Бенфике која води 2:0. Кокџу је сјајно циљао из слободног ударца
19:12 19.09.2024
27' – Далсио у игри
Далсио улази у игру уместо повређеног Мимовића
19:06 19.09.2024
21' – Бенфика јако брза
Играчи Бенфике су веома брзи и кажњавају сваку шансу која им се пружи да развију контранапад
19:03 19.09.2024
18' – Сјајан шут Дуартеа
Одлично је прошао Дуарте и шутрао је са дистанце, али није било никог да натрчи на одбијену лопту - 0:1
18:58 19.09.2024
12' – Крунић у шанси
Пробао је Крунић левом ногом, али није било снаге у том ударцу. Остаје 0:1
18:54 19.09.2024
9' – Води Бенфика!
Претили су гости и видело се да би могли да поведу - 0:1. Актуртоглу је стрелац. Сада Звезда треба да покаже одговор
Црвена звезда - Бенфика - Sputnik Србија
18:50 19.09.2024
3' – Опасна Бенфика
Стартовали су Португалци веома офанзивно и за сада прете Звезди. Треба се највише чувати Анхела ди Марије
18:46 19.09.2024
1' – Меч је почео!
Стартовала је утакмица
18:42 19.09.2024
Ускоро почиње
Чека се старт утакмице, играчи оба тима су на терену. Рајко Јањанин је на мечу и поздравио је публику
18:40 19.09.2024