Станковић доживео два „шока“ у московском дербију

© Sputnik / Sergey Bobylev / Уђи у базу фотографијаДејан Станковић
Дејан Станковић - Sputnik Србија, 1920, 22.09.2024
У московском дербију Спартак који са клупе предводи Дејан Станковић дочекао је Динамо и одиграо је 2:2 на крају. Први шок Станковићев тим доживео је када је примио гол врло рано, у 3. минуту, а онда је примио и други гол у петом минуту надокнаде за други шок.
Динамо је повео већ у 3. минуту преко Тјукавина и тако је потпуно шокирао црвено-беле.
Међутим, Станковићев Спартак је феноменално одговорио, већ у 7. минуту је дошао до изједначења преко Угалдеа, да би у 23. Барко са пенала донео брзи преокрет.
Све до 95. минута деловало је да ће Станковићева екипа до победе, а онда је опет Тјукавин дао гол и донео Динаму бод.
После овог меча Спартак је на 16, а Динамо Москва на 17.
Нижњи који са клупе предводи српски тренер Саша Илић поражен је на свом терену од Локомотиве из Москве са 3:1.
Голове за госте дали су Воробјев и Батраков два комада, док је Босели једини био стрелац за тим српског тренера.