Вечити дерби - Sputnik Србија

Звезда понизила Партизан у Хумској

Фудбалери Црвене звезде остварили су убедљиву победу у 174. вечитом дербију над Партизаном и то на гостујућем терену резултатом 4:0.
Звезда је после осам година славила у Хумској и остварила је највећу победу у историји гостујућих вечитих дербија, најубедљивијим резултатом од 1998. године.
Звезда је повела у 24. минуту из пенала који је руком скривио Стефан Ковач, а сигуран егзекутор био је Шериф Ендиаје.
Партизан је показао солидну игру у наставку, приморао је Звезду да се брани, имао неколико великих шанси, али је у трећем минуту надокнаде времена поново капитулирао.
На асистенцију сјајног 17-годишњег Андрије Максимовића лопту је иза леђа голмана Александра Јовановића послао Силас.
У полувремену је тренер Партизана Александар Станојевић оставио у свлачионици дотада најбољег играча црно-белих Бибраса Натха, чиме је режирао потпуни колапс своје екипе.
Не само да Партизан није успео да направи шансу већ је примио чак три гола и доживео праву катастрофу, још једну у ери Станојевића.
Најпре је Ендиаје у 55. минуту искористио асистенцију Тимија Макса Елшника, а десет минута касније му је за његов трећи, укупно четврти за Звезду, помогао Рус Јегор Пруцев.
После девет одиграних кола Црвена звезда је прва на табели, са утакмицом мање и 22 поена, док је Партизан пао у плеј-аут зону са двоструко мањим бројем бодова (11) из седам мечева.
Standings provided by Sofascore
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
20:57 23.09.2024
90' - Крај!
Без надокнаде времена, Звезда побеђује Партизан са 4:0!
20:54 23.09.2024
89' - Ударац Пруцева
Лопта одлази преко гола.
20:40 23.09.2024
76' - Измена у Партизану
Зубаиру уступа место Трифуновићу.
20:38 23.09.2024
74' - Јовановић кратак
Лазаревић је центрирао у петерац, Јовановић није смео да раније крене и био је кратак.
Звезда и даље води 4:0.
20:33 23.09.2024
67' - Две измене у Звезди
Катаи и Дуарте уместо Иванића и Шерифа.
20:31 23.09.2024
65' - Нови гол Шерифа!
Трећи на утакмици, после центаршута Пруцева!
Звезда води 4:0!
20:28 23.09.2024
63' - Мења Милојевић
Силас излази, на терену је Милсон, а младог Максимовића мења Пруцев.
20:21 23.09.2024
57' - Станојевић мења... Чак и формацију
Нападач Јовановић уместо лажног нападача Калулуа и десни бек Лазаревић уместо Захида који је почео меч као лево крило?!
Партизан ће играти са три штопера и два крилна бека.
20:20 23.09.2024
55' - Трећи гол Звезде!
Елшник је прошао кроз целу одбрану Партизана и проиграо Шерифа који је рутински савладао Јовановића.
Звезда води 3:0!
20:17 23.09.2024
52' - Велика шанса за Звезду!
Силас је излетео пред Јовановића, није шутирао, а потом је голман Партизана поново добро реаговао.
Уследио је и покушај Иванића, поново после грешке играча Партизана.
20:15 23.09.2024
50' - Зубаиру блокирао Ковача
Недостатак комуникације и пропаст акције Партизана.
20:11 23.09.2024
46' - Кореографија за старт другог полувремена
20:09 23.09.2024
46' - Станојевић заменио Натха!
Једини играч са оценом од седам у тиму Партизана на сервису Софаскор замењен је одлуком тренера!
У игри је Гох, а Јурчевића је заменио Антић.
19:53 23.09.2024
45+4' - Полувреме!
Звезда води 2:0, а Партизан је имао, чини се, више изгледних прилика, али не и реализацију.
19:51 23.09.2024
45+3' - И други гол за Звезду!
После прекршаја Ковача над Крунићем уследио је дуг напад који је на крају реализовао Силас шутем који је отишао испод ноге Мујакићу и завршио иза леђа Јовановића!
Звезда води 2:0!
19:48 23.09.2024
45' - Три минута надокнаде
Симовић је продужио полувреме.
19:47 23.09.2024
43' - Партизан из акције изборио корнер
Натхо је проиграо Филиповића, Глазер је био бржи, али је потом избацио лопту у корнер.
19:42 23.09.2024
38' - Натхо замало непрецизан
Добио је лопту од Ковача и шутирао са ивице казненог простора, али поред гола.
19:41 23.09.2024
38' - Елшник шутира преко гола
После повратне лопте Олајинке.
19:39 23.09.2024
35' - Олајинка без фокуса!
Иванићева лопта је стигла до њега, био је сам, имао шансу за шут, али је пробао да дода Шерифу...