Николићев ЦСКА убедљив, Станковић поражен у дербију Москве

© Sputnik / Alexander Vilf / Уђи у базу фотографијаМарко Николић
Марко Николић - Sputnik Србија, 1920, 28.09.2024
Десето коло руске Премијер лиге донело је два веома занимљива меча клубова које са клупе воде српски тренери.
Најпре је Марко Николић повео ЦСКА до победе над Ахматом (3:0), док је Дејан Станковић са Спартаком поражен од Локомотиве у дербију Москве (3:1).
Николићева екипа је оправдала улогу фаворита, иако се српски тренер већ у четвртом минуту суочио са проблемом.
Он је тада морао да направи принудну измену и да повређеног Жемаљетдинова замени Мусајевим.
Ипак, није то омело моћни ЦСКА, у 19. минуту је повео преко Фајзулајева, а у 42. је предност дуплирао Келвен.
Коначан резултат је у 50. минуту, аутоголом поставио репрезентативац Бих Дарко Тодоровић.
У екипи ЦСКА су у другом полувремену били Саша Здјелар и Милан Гајић, потенцијални репрезентативци Србије.
За разлику од њих, победи није могао да се радује Срђан Бабић који је играо московски дерби против Локомотиве, одлуком тренера Дејана Станковића.
Локоси су славили са 3:1, головима Самошникова у 7. и 36. минуту, односно Воробјева у 58, а једини гол за Станковићев тим дело је Барка из пенала.
После десет одиграних мечева Локомотива је прва на табели са 24 поена, ЦСКА је четврти са 17, а Спартак шести са једним бодом мање.