Остали реемитери

Медведев против Алкараса за финале – Рубљов сигуран

© AP Photo / Mosa'ab ElshamyДанил Медведев
Данил Медведев - Sputnik Србија, 1920, 30.09.2024
Данил Медведев, најбољи руски тенисер, пласирао се у полуфинале турнира у Пекингу победом над Флавијом Коболијем резултатом 6:2, 6:4. За место у финалу бориће се против Карлоса Алкараса који је елиминисао Карена Хачанова резултатом 7:5, 6:2. Андреј Рубљов обезбедио је четвртфинале победом над Алехандром Давидовичем Фокином резултатом 6:4, 7:5.
Без великих проблема за свега сат и 29 минута Данил Медведев савладао је Италијана Коболија.
Медведев је први направио брејк, а противник је имао велики број шанси да узврати, али након што није успео Данил је још једном то казнио.
У другом сету Италијан је успео да узврати брејком, али поново му је Рус још једном одузео сервис и тако ставио тачку на меч.
За место у финалу Медведев ће играти против Карлоса Алкараса који је елиминисао Карена Хачанова.
Руски тенисер добро је парирао Шпанцу у првом сету, али након што је Алкарас направио одлучујући брејк почео је да игра све сигурније и на крају је победио без великих проблема.
Пласман у четвртфинале претходно је обезбедио Андреј Рубљов који је иако је био фаворит против Алехандра Давидовича Фокине добро знао да опуштања нема јер се са шпанским тенисером не зна када може да запрети.
По један брејк разменили су у првом сету, а онда је Рубљов успео још једном да му одузме сервис гем и тако дође до сета. Посао је могао да заврши и раније јер је у другом сету имао предност од 3:1, али се Фокина вратио у меч.
После мање неизвесности средином сета, Андреј користи пад концентрације противника, прави два брејка и тако стиже до победе.
У четвртфиналу играће против Кинеза Јунчаокете Буа и то истог дана јер је претходно са Шпанцем меч био одложен због кише.