Остали реемитери

Српско-бугарска веза за трофеј

© Sputnik / Лола ЂорђевићФилип Петрушев
Филип Петрушев - Sputnik Србија, 1920, 30.09.2024
Кошаркаши Олимпијакоса освојили су Суперкуп Грчке победом против Панатинаикоса резултатом 86:85, а поново је међу најбољима у тиму био Филип Петрушев, српски репрезентативац.
Заблистао је најпре Филип Петрушев у полуфиналу Суперкупа, а онда је у финалу потврдио да је у заиста сјајној форми.
Српски кошаркаш постигао је 18 поена и томе додао осам скокова, а поново је испред њега био само Саша Везенков, бугарски кошаркаш, са 20 поена, четири скока и једном асистенцијом.
Српски репрезентативац шутирао је шест од десет за два поена, један од два за три, док је сва три пута са линије пенала био прецизан. На терену је провео 25 минута.
У ове две утакмице Петрушев је показао колико је потребан екипи поготово у ситуацији када нема Мустафе Фала и Николе Милутинова због повреде. Српски кошаркаш није се наиграо од доласка у грчки тим, али после оваквих партија у Суперкупу ситуација ће се сигурно променити.
„Није ме брига да ли ћу играти четири или пет, само желим да играм. Прошле године нисам много играо, желим да допринесем екипи“, рекао је Петрушев.
Олимпијакос је против Панатинаикоса водио све до средине треће деонице када је велики ривал преокренуо. Драма се одвијала у последњој деоници, али је у завршним минутима Олимпијакос већ осигурао победу.
Утакмица је у једном моменту била и прекинута јер је Мозес Рајт, кошаркаш Олимпијакоса, закуцавањем одвалио носач обруча од табле.
После пола ситуација играчи су могли да се врате на терен, а први трофеј у сезони освојио је Олимпијакос.