Остали реемитери

Уб и Матић(и) славе Дензела – џокер исписао историју

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалске лопте
Фудбалске лопте - Sputnik Србија, 1920, 30.09.2024
Јединство Уб дошло је до првог тријумфа у Суперлиги. Историју је исписао резервиста Дензел Ричардсон и то са два гола у победи над Спартак Суботицом - 2:'0 (0:0) на стадиону „Драган Џајић“ у 10. колу српског елитног првенства.
Клуб који је у власништву Немање Матића, а чије боје брани његов рођени брат Урош, стигао је до своје прве победе у Суперлиги икада.
Тек у 10. колу Убљани су осетили укус победе, а за то се постарао нападач из Гане који је ушао у 61. минуту и решио питање победника.
Интересантно је да је уз Дензела у истом минуту ушао и Миладиновић, те су управо њих двојица били стрелац и асистент.
Непуна два минута игре била су им потребна да пронађу пут до Спаракове мреже.
До краја сусрета Дензел Ричардсон успео је да постигне још један погодак и то у другом минуту судијске надокнаде, за велико славље и писање историје на Убу.
Јединство је упркос победи остало на дну табеле Суперлиге, стигавши до четвртог бода, док претпослењи ИМТ има дупло више.
Када је Спартак у питању, они такође имају осам бодова, а у претходних пет утакмица забележили су чак четврти пораз.