Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
Црвена звезда - Интер - Sputnik Србија

Звезда сама себе победила у Милану

Фудбалери Црвене звезде поражени су у другом колу Лиге шампиона на гостовању миланском Интеру резултатом 4:0, практично поклоњеним головима који су се догодили као производ грешака играча српског шампиона.
После стартног пораза од Бенфике, Звезда је на готово идентичан начин поражена од Интера, само што је редослед голова био другачији.
Најпре је у 11. минуту Тими Макс Елшник изгубио лопту у опасној зони и фаулирао ривала, а прилику је као на тацни искористио Хакан Чалханоглу.
Одлично је Турчин шутирао, попут свог земљака из Бенфике у претходном колу, лопта је у лету окрзнула Радета Крунића и завршила иза леђа Омрија Глазера, претходно додирнувши стативу.
У 59. минуту и други пут је Глазер морао да вади лопту из мреже, као против Бенфике поново је индолентан био Крунић, изгубио је лопту несвестан присуства ривала, а прилику је лако искористио Марко Арнаутовић који је претходно имао прегршт прилика и један поништен гол због офсајда.
Имала је Звезда своје прилике, одличну дебитантску утакмицу у Лиги шампиона одиграо је млади Андрија Максимовић, није се либио да опроба ударац, активан у нападу је био и Силас, Питер Олајинка је имао занимљива решења у нападу, али су на крају Звезди пресудиле грешке, нарочито капитена Уроша Спајића.
Као да искусни штопер није довољно добро схватио прву изгубљену лопту испред свог шеснаестерца, то је учинио и у 71. минуту, Мехди Тареми га је надмудрио и асистирао Лаутару Мартинесу који није имао тежак посао да дефинитивно потврди победу домаћег тима и десети узастопни пораз црвено-белих на гостујућем терену у Лиги шампиона.
За покер катастрофалних грешака Звезде побринуо се Вања Дркушић, који се у првом полувремену жалио на повреду задње ложе, када је фаулирао Мартинеса у казненом простору – сигуран реализатор једанаестерца био је Мехди Тареми у 81. минуту.
У наредној рунди Звезда, 22. октобра, гостује Монаку.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:54 01.10.2024
90+5' - Крај, пораз Звезде
Четири гола у мрежи Глазера, за сва четири су криви играчи Звезде.
Интер слави са 4:0.
22:49 01.10.2024
90' - Пет минута надокнаде времена
Има још шанси за Звезду...
22:47 01.10.2024
89' - Измене у Звезди
Дркушић уступа место Родићу, а Крунић Далсију.
Последње минуте Звезда ће одиграти са четири играча у одбрамбеној линији.
22:45 01.10.2024
88' - Илић шутира поред гола
Добра лопта Радоњића, али лоша завршница његовог саиграча.
22:39 01.10.2024
81' - Четврти гол за Интер...
Иранац Тареми савладао је Звездиног Израелца Глазера.
Звезда губи 4:0.
22:36 01.10.2024
78' - Пауза?
Судија Цвајер изгледа има проблеме са комуникацијом са ВАР собом.
22:35 01.10.2024
76' - Пенал за Интер!
Дркушић је направио беспотребан фаул над Мартинесом, судија Феликс Цвајер није имао дилему...
22:29 01.10.2024
71' - Звезда поклонила и трећи гол!
Капитен Спајић је поново лоше примио лопту, као од дрвета се одбила она право до Таремија који је успео да је исконтролише и проигра тек недавно ушлог Лаутара Мартинеса.
Рутинска реализација за 3:0.
22:26 01.10.2024
69' - Измене у Звезди!
Ендиаје, Силас и Максимовић иду ван, на терену су Дуарте, Радоњић и Илић.
22:20 01.10.2024
63' - Трећи шут Максимовића
Први у оквир гола, али лак посао за Зомера.
22:19 01.10.2024
62' - Опет Глазер!
Нова велика шанса за Интер.
22:18 01.10.2024
61' - Глазер брани!
Зицер Арнаутовића после нове грешке Крунића.
22:17 01.10.2024
59' - Звезда поклонила и други гол Интеру!
После Елшника и Крунић је изгубио лопту у опасној зони, играчи Интера су искористили поклон, а егзекутор је био Марко Арнаутовић.
Звезда губи 2:0.
22:16 01.10.2024
58' - Срећа...
Мхтаријан је улетео у петерац и шутирао из трка, срећом поред гола.
22:11 01.10.2024
53' - Траљави Дркушић
Промашио је лопту, срећом отишла је у корнер.
22:06 01.10.2024
48' - Има руке, нема пенала
Шут играча Звезде се одбио у руку Мхтаријана, али судија није реаговао.
22:05 01.10.2024
48' - Жути картон!
Капитен Интера Де Фрај је ударио Ендиајеа, што је арбитар приметио.
21:49 01.10.2024
45+2' - Звезда губи на полувремену
Није лоше играла Звезда, Максимовић је био одличан, Ђига пожртвован, Олајинка агилан, Дркушић је стисао зубе и игра упркос повреди, али су индивидуалне грешке коштале Звезду заостатка.
На полувремену Интер води 1:0 и има контролу утакмице.
21:46 01.10.2024
45+1' - Није добро...
Олајинка поново добро убацује, а Елшник лоше шутира.
21:42 01.10.2024