Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
Тајрик Џонс, Партизан - Sputnik Србија

Опет та Партизанова „уклета Басконија“ – пораз црно-белих на старту Евролиге

Кошаркаши Партизана започели су сезону Евролиге гостовањем Басконији, а тамо су изабраници Жељка Обрадовића, сада већ по навици, прошли лоше и са поразом - 88:82. Дуел сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Партизан је поражен после праве драме у финишу утакмице у Виторији против Басконије. Мењају се играчи, мењају се сезоне, али је очигледно шпански тим навикао да на овакав начин надиграва црно-беле, ево већ трећу сезону заредом.
За Партизан Басконија је постала „уклета“.
После прве, веома уједначене деонице, Партизан је водио 17:16. У другој четвртини Партизан је преузео контролу и отишао са плус шест (38:32) на полувреме. Басконија се вратила у трећој деоници која је окончао са само поеном предности Партизана (60:59). Средином последње деонице Басконија је повела 75:72, а затим обе екипе два минута нису поентирале.
Два минута пре краја било је 78:74 за домаћина, који је затим преломио меч и уписао прву победу у сезони.

Најефикаснији у победи Басконије био је Хауард са 17 поена, бивши играч Меге Тимоте Луваву-Кабаро убацио је 15, Тадас Седекерскис 14, Чима Монеке 13, а Трент Форест 10. У редовима Партизана су се најбоље показали Тајрик Џонс са 22 поена и Брендон Дејвис са 20, али очигледно је да је црно-белима потребно много више расположених играча.

Водио је Партизан на полувремену, али је у наставку одиграо јако слабу одбрану, надовезале су се и изгубљене лопте, блокаде противника... И ту је био крај. Болан пораз по црно-беле иако је старт сезоне у Евролиги. Могли су Обрадовићеви пулени до тријумфа на страни.

У наредном колу Партизан гостује Реалу у четвртак, док ће Басконија већ у среду у госте Црвеној звезди.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:39 03.10.2024
КРАЈ
Пораз Партизана - 88:82
22:36 03.10.2024
Дејвис
Ево тројке и Дејвиса, Партизан одржава какве-такве шансе - 86:82, 13 секунди до краја
22:33 03.10.2024
Маринковић
Дао је Вања тројку на 28 секунди до краја - 84:79
22:31 03.10.2024
Партизан пред поразом
Басконија изгледа решава утакмицу, Форест је погодио пенале, осам разлике - 84:76
22:29 03.10.2024
Последњи минут
Басконија води шест разлике - 82:76
22:28 03.10.2024
39' – Партизан у проблему
Дејвис је погодио - 80:76 за Басконију
22:22 03.10.2024
37' – Лундберг!
Сјајан потез Лундберга, погодио је за два поена - 75:74. Имаће црно-бели и напад, али Ифе није успео да погоди. Ипак, Луваву погађа тројку - 78:74
22:10 03.10.2024
35' – Срећна тројка
Домаћи су погодили тројку уз много среће, а онда Џонс прави фаул - води Басконија са 75:72
22:03 03.10.2024
32' – Тројка Маринковића
Одлично је Маринковић погодио тројку, а онда и Џонс закуцава у контранападу - 64:69
22:00 03.10.2024
31' – Дејвис
Лепо је Дејвис погодио испод коша, Партиан води са 62:59. Па онда још један кош Дејвиса - 62:64 за Партизан
21:57 03.10.2024
Крај треће четвртине
После 30 минута Партизан води, али само са поеном разлике - 59:60
21:51 03.10.2024
28' – Бонга па Ифе!
Две узастопне тројке Партизана када се Басконија опоравила - 54:60
21:45 03.10.2024
24' – Џонс!
Стигао је Џонс већ до 17 поена! Сјајна партија на отварању сезоне
21:41 03.10.2024
22' – Басконија се враћа
Брзих седам поена шпанског тима и успева домаћин да се врати у егал - 39:41. Потом одличан потез Стерлинга Брауна - 43:46
21:38 03.10.2024
21' – Почело је друго полувреме
Први напад је имао Партизан и стигао је до поена преко Џонса - 32:40!
21:19 03.10.2024
Полувреме
Партизан после 20 минута игре води са 38:32. Солидно прво полувреме за црно-беле у новој сезони. Центри су одлични, Брендон Дејвис је убацио 11, а Тајрик Џонс 10 поена.
21:11 03.10.2024
18' – Бонга!
Погађа Бонга тројку, ако важан моменат - 32:36. За сада све иде како треба по црно-беле - 32:38
21:09 03.10.2024
17' – Промашаји
Бонга је пробао, али је лопта остала на обручу. Тесан меч за сада у Виторији, ниједна од екипа не успева да се одлепи - 30:31
21:05 03.10.2024
12' – Дејвис
Тајрик Џонс и Брендон Дејвис играју јако добро, веома су расположени и доминирају - 27:30
21:00 03.10.2024
11' – Страшно закуцавање Џонса!
Како је само закуцао Џонс сада на асистенцију Карлика Џонса, страшан потез - 21:22