Реемитери
Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери

Звезда се мучила, па „укочила трактористе“ – еврогол Француза није коштао шампиона

© Sputnik / Лола ЂорђевићМилсон, Црвена звезда
Милсон, Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 06.10.2024
Црвена звезда је, теже него што се очекивало, изашла на крај са фењерашем ИМТ-ом у 11. колу Суперлиге Србије. Славили су црвено-бели у Лозници на стадиону Лагатор резултатом 3:1 (1:0). Тачку на „и“ ставио је Силас у 93. минуту, претходно је Родић у 65. поништио еврогол Француза Кура, а први гол дело је Милсона из 35. минута.
Владан Милојевић „промешао је карте“ после убедљивог пораза од Интера у Милану на Сан Сиру – 4:0.
Није било капитена Уроша Спајића, на клупи су остали и Словенац Елшник, скупо плаћени Силас, Шериф Ендиаје није био у протоколу, док су се међу стартних 11 нашли: Глазер, Лековић, Ђига, Родић, Пруцев, Далсио, Канга, Милсон, Максимовић, Лука Илић и Дуарте.
Очекивала се лака и убедљива победа седмоструког узастопног шампиона против претпоследњег тима на табели са само осам освојених бодова из претходних 10 кола.
Звезда је била бољи ривал у првом полувремену, имала је две стативе, а голман „тракториста“ Вуклиш био је одличан и у неколико наврата сачувао је свој тим. Црвено-бели су отпор формалног домаћина, (ИМТ игра своје мечеве у Лозници) „сломио“ у 35. минуту када је Милсон из непосредне близине пронашао пут до мреже. Погодио је ближи угао шпицем копачке.
Никола Миленковић - Sputnik Србија, 1920, 06.10.2024
Никола наставља да корача стопама славног Немање
До одласка на 15-минутну паузу није било промене резултата – 0:1.
У наставку сусрета Француз Кур је постигао еврогол. Лобовао је са преко 30 метара Омрија Глазера. Заиста, фантастичан и одмерен ударац фудбалера ИМТ-а који је успео на ефектан начин да донесе изједначење у 56. минуту.
Промениле су се, бар на кратко, ствари на терену. ИМТ је почео да прети и да напада, али је у јеку те офанзиве Милан Родић главом матирао Вуклиша.
Само три минута касније у стрелце се уписао Бразилац Дуарте, да би гол после консултације ВАР био поништен због офсајда у ком се нашао.
До краја сусрета погодио је Силас у 93. минуту на асистенцију Гелора Канге, па је Звезда уписала минималну победу и остала је на челу табеле са девет победе и ремијем из 10 одиграних сусрета.
Звезда је прва са 28 бодова, ОФК Београд има утакмицу више и пет бодова мање, Младост је трећа са 22 бода, Чукарички има 18, а Партизан 17, али и две утакмице мање од лидера.