Остали реемитери

Медведев славио после преокрета и трочасовне драме – намучио се и Синер

© AP Photo / Mosa'ab ElshamyДанил Медведев
Данил Медведев - Sputnik Србија, 1920, 06.10.2024
Данил Медведев, руски тенисер, пласирао се у осмину финала мастерса у Шангају после преокрета и победе над Италијаном Матеом Арналдијем резултатом 5:7, 6:4, 6:4. Сет је изгубио и Јаник Синер, први тенисер света, који је победио Аргентинца Томаса Ечеверија резултатом 6:7, 6:4, 6:2.
Тежак, напет и неизвестан меч успео је да добије Данил Медведев који је могао да избегне драму у првом сету, али није успео.
Рус је боље почео, одмах је одузео сервис гем Арналдију, а имао је после тога прилике за још један брејк. Међутим, како их није искористио са друге стране стигла је казна. Италијански тенисер је вратио брејк.
Низ брејк лопти виђен је и у наставку сета, али поново је у право време своју искористио Арналди који је на тај начин и дошао до првог сета.
На идентичан начин почео је други сет, одмах је размењен по брејк, али овога пута Медведев је био упорнији, успео је да направи и други и стигне до изједначења.
После силних прилика за брејк у прва два сета, у трећем је владало право затишје све док до своје шансе није дошао Медведев који је искусно знао да икористи моменат и после два сата и 45 минута упише победу.
Сада му следи нешто тежи испит јер се у осмини финала састаје са победником дуела Циципас - Мулер.
До победе је дошао и Јаник Синер који је такође изгубио први сет. Ечевери је одиграо одличан меч, али је у кључним тренуцима када је могао озбиљније да запрети грешио.
Први рекет света успео је да добије други сет и изједначи, а потом и поведе уз брејк у трећемм, међутим Аргентинац је имао брејк лопте које су могле потпуно да га врате. Након што их није искористио било је јасно да ће Италијан уписати победу.
У осмини финала Синер чека победника меча Шелтон - Карбаљес Буена.
Најубедљивији од фаворита био је Карлос Алкарас који је савладао Јибинга Вуа резултатом 7:6, 6:3. Истина, вероватно Шпанац није очекивао да неће моћи да направи брејк против 560. тенисера света, али на крају је у другом сету успео да прочита стил игре аутсајдера и уписао је победу.
У наредном мечу чека га победник дуела Монфис-Умбер.