Мир је све даље: Годину дана пакла на Блиском истоку
Остали реемитери

Феномен „уједа пчеле“ у првом минуту – и други који „квари“ просек

© AP Photo / Steven PastonБрентфорд
Брентфорд - Sputnik Србија, 1920, 07.10.2024
Фудбалери Брентфорда исписали су историју Премијер лиге као први тим који је на три везана меча постигао гол у првом минуту, да би минулог викенда „покварили“ тај просек. Наиме, затресли су мрежу у другом минуту, у убедљивој победи над Вулверхемптоном 5:3.
Пази, „пчела“ уједа и то у првом минуту! Невероватно, али истинито је да је фудбалерим Брентфорда пошло за ногом да у три везана меча енглеског шампионата успеју да затресу мрежу, док су у четвртом, „покварили“ тај импресиван и несвакидашњи низ, за само 16 секунди!
Погодак који је Колинс постигао против „вукова“ виђен је тачно у 76. секунди!
Импресивно!
Тако то ради Брентфорд, силовит старт, са само једним јединим циљем – да вас што пре узнемире и пронађу пут до ваше мреже.
Баш као и ујед пчеле што су у секунди заболи, тако је и са Брентфордом који с центра атакује на гол ривала и успева да погоди у мету илити мрежу.
Све је почело у дуелу против Манчестер ситија, када је Јон Виса матирао Едерсона после само 22 секунде на Етихаду.
Његовим стопама кренуо је, односно наставио, Брајан Мбумо који се уписао у стрелце после 23 секунде против Тотенхема.
Поново је Камерунац био у центру пажње против Вест Хема, а за постизање новог гола било му је потребно само 38 секунди!
Три везане утакмице у такмичењу каква је Премијер лига и голови у првом минуту.
Када су сви помислили да је немогуће наставити и продужити тај подвиг, „догодио“ се Колинс који је у 76. секунди матирао голмана Вулвса Џонстона за предност „пчела“.
До краја сусрета „пало“ је још чак седам голова, али је свакако акценат на оном првом који је „покварио“ просек гола до првог минута, јер је „пао“, гле чуда, у другом минуту.
Сада је на снази репрезентативна пауза, а „пчеле“ наредни меч играју 19. октобра на Олд Трафорду, па остаје да се види да ли ће којекаквим чудом наставити да пишу историју, или ће (о)стати на овом, свакако, невероватном подвигу.
Милсон, Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 06.10.2024
Звезда се мучила, па „укочила трактористе“ – еврогол Француза није коштао шампиона