Остали реемитери

Партизанов Американац је трагичар године

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићДвејн Вашингтон
Двејн Вашингтон - Sputnik Србија, 1920, 07.10.2024
Двејн Вашингтон, кошаркаш који је до недавно носио дрес Партизана, био је трагичар у поразу Шарлота од Њујорка 111:109, јер је промашио сва три слободна бацања која су могла да донесу победу његовом тиму.
Отишао је Двејн Вашингнтон из Партизана само због НБА трејда и убрзо би требало да се врати у редове црно-белих, али то би могло да буде и брже него што се очекивало.
На припремној утакмици Шарлота против Њујорка Американац не само да се није истакао већ је био прави трагичар.
На паркету је провео свега осам минута, али је добио шансу да буде јунак. У самој завршници отишао је на линију за слободна бацања и имао је три шута.
Резултат је био 111:109, а Вашингтон није могао да добије бољу прилику за преокрет.
Међутим, амерички кошаркаш промашио је не једно, не два, већ сва три слободна бацања!
Шарлот је тако поражен, а његов учинак остао је на седам поена.
Партизан је без Двејна одиграо већ две утакмице, али се ускоро очекује његов повратак јер је тренутно играч Шарлота практично само формално.
Српски кошаркаш Василије Мицић убацио је осам поен уз пет асистенција за Шарлот за 18 минута проведених на паркету.