Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Фуриозни Ђоковић одржао час тениса младом Италијану!

Новак Ђоковић, најбољи тенисер свих времена, пласирао се у осмину финала турнира у Шангају, убедљивом победом над Италијаном Флавијом Коболијем у два сета, са 6:1, 6:2.
Најтрофејнији тенисер у историји одиграо је знатно бољи меч него против Микелсена у другој рунди. Био је много сигурнији и ниједног тренутак није дао шансу Коболију, коме је иначе идол, да га угрози.
Први сет је практично решен у другом гему, када је Новак дошао до брејка. Повео је 3:0, а онда још једним одузетим сервисом ривала стигао до 6:1.
Мало јачи отпор Коболи је пружио у другом делу, држао се до резултата 2:2, аЂоковић је онда искористио брејк лопту и после тога мирно привео посао крају на одушевљење публике у највећем кинеском граду.
У наредној рунди, у среду од 12.30, чека га Рус Роман Сафијулин који је савладао Американца Френсиса Тијафоа.
Роман Сафијулин - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2024
Сензација! Рус елиминисао фаворизованог Американца и заказао меч са Ђоковићем!
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
13:43 08.10.2024
6:1, 6:2 - Победа Ђоковића!
Силовити Новак завршава меч за 64 минута!
6:1, 3:2 - Ево брејка!
Чекао је Новак и дочекао пад концентрације младог Италијана.
13:15 08.10.2024
6:1, 1:1 - Лаган посао за Ђоковића
Сигуран први сервис гем у другом сету.
13:13 08.10.2024
6:1, 0:1 - Гем за Коболија
Није Ђоковић напао на старту другог сета.
13:07 08.10.2024
6:1 - Сет за Ђоковића!
Рутински, бриљантно, без икаквих потешкоћа, сет за најбољег тенисера свих времена!
Све је трајало свега пола сата!
13:06 08.10.2024
5:1 - Сјајан Ђоковић!
Фантастичним нападом и реализацијом форхендом Ђоковић је изједначио на 40:40 на почетку седмог минута гема, а потом је стигао до треће брејк лопте у гему.
Овога пута спаса за Италијана није било!
12:56 08.10.2024
4:1 - Силовити Новак!
Коболи не може ни да му запрети!
12:53 08.10.2024
3:1 - Први гем за Коболија
Није дозволио Новак лаган гем за Коболија, али је Италијан ипак успео.
12:49 08.10.2024
3:0 - Рутински!
Лаган гем за потврду брејка!
12:46 08.10.2024
2:0 - Брејк!
Силовито је Новак ушао у први сервис гем за Коболија и повезао три поена за три брејк лопте.
Прву није искористио, лоше се наместио на бекхенд и промашио терен, али је искористио грешку ривала за први брејк!
12:43 08.10.2024
1:0 - Нешто спорији гем за Ђоковића
Коболи отвара меч поеном из бекхенда по паралели, Новак потом преокреће резултат, али прави дуплу сервис грешку за егал.
Грешком Италијана гем је окончан.
12:38 08.10.2024
12:37 08.10.2024
00:34 08.10.2024
Добро дошли!
Пратићемо меч трећег кола турнира у Шангају, Новак Ђоковић игра против Флавија Тоболија.