Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Јако важна евролигашка победа Партизана – славио као „гост“ у Београду

Кошаркаши Партизана гостовали су Макабију у оквиру Евролиге, али је дуел одигран у Пиониру тако да су црно-бели имали шансу да дођу до важне победе. Играчи Жељка Обрадовића су искористили шансу и после преокрета су славили са 91:79.
Најефикаснији у победи Партизна био је Стерлинг Браун са 20 поена, а ефикасни су били и Исак Бонга са 14, Френк Ниликина са 12 и Карлик Џонс и Ифе Лундберг са по 11.
Леви Рендолф је био најефикаснији у Макабију са 19 поена, Хасијел Риверо је додао 15, Џејлен Хорд 14, Роман Соркин 11, а Тамир Блат 10.
Партизан је на полувремену губио четири разлике, али је у наставку на крилима Брауна и Ниликине успео да преокрене и стигне до друге победе у овогодишњој Евролиги.
Сада су црно-бели на скору од две победе и два пораза.
Макаби је средином прве деонице водио 21:12, али је после прве четвртине Партизан имао предност - 28:27. После првом полувремена, у ком је имао чак 14 скокова више од Партизана, Макаби је водио 46:42.
После 30 минута Партизан је водио 66:64, а меч је преломио средином четврте деонице.
Утакмици у дворани „Александар Николић“ присуствовали су бивши председници Партизана и легенде српске и југословенске кошарке Предраг Даниловић и Владе Дивац.
На трибинама је било по стотинак навијача Макабија и Партизана.
Навијачи Макабија су пред почетак утакмице великим аплаузом дочекали тренера Партизана Жељка Обрадовића.
У наредном колу, следеће среде, Партизан дочекује Виртус.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:06 17.10.2024
КРАЈ
Победа Партизана - 91:79!
22:03 17.10.2024
Блокада Покушевског
Поделио је Покушевски неколико рампи и показао да може црно-белима да допринесе игром у одбрани - 87:77 за Партизан!
22:01 17.10.2024
Последњи минут
Партизан води 87:77 на уласку у последњи минут
21:56 17.10.2024
37' - Браун!
Какав је кош дао Браун, уз фаул - 83:75 за црно-беле!
21:53 17.10.2024
37' - Џонс је промашио
Ишао је Џонс на закуцавање, али није погодио. Штета, остаје 77:71 за црно-беле. А онда тројка Ниликинеееее - 80:73!
21:48 17.10.2024
34' - Партизан у предности
Искористио је Партизан неколико лоших напада Макабија, Браун је сада погодио из контре - 70:77
21:43 17.10.2024
32' - 68:74!
Е, сада је Партизан направио серију и води са 74:68, али потом Макаби долази до поена
21:39 17.10.2024
31' - Лундберг!
Ево сада сјајног продора Лундберга, погодио је уз фаул - 64:69. Потом Коен доноси поене са пенала - 66:69 за Партизан
21:34 17.10.2024
Крај треће четвртине
После три одигране деонице Партизан води 66:64
21:33 17.10.2024
30' - Дејвис се мучи, али је дао важан кош
Мучи се Дејвис, сада је машио и слободна бацања - 64:63
21:25 17.10.2024
27' - Браун!
Каква тројка Брауна, остао је сам у ћошку и погодио је - 57:58
21:19 17.10.2024
24' - Води Партизан, па изједначење
Ниликина је погодио и сада је 53:49 за црно-беле. Потом је Ниликина поново погодио, али враћа Блат - 55:55
21:17 17.10.2024
22' - Џонс опет одличан, а Вања погађа!
Опет је изнудио тежак фаул Ривера, овога пута намеран.
Вања погађа за 51:49 и преокрет!
21:11 17.10.2024
21' - Ниликина!
Тројка за умањење на 48:45.
20:56 17.10.2024
20' - Партизан губи на полувремену!
Резултат је 46:42.
Невероватан је податак да домаћи имају чак 14 скокова у нападу, а Партизан свега шест у одбрани.
20:51 17.10.2024
19' - Невероватно!
14. офанзивни скок су ухватили домаћи за вођство од 44:42.
20:50 17.10.2024
19' - Серија Макабија
Од 6:0 за егал од 42:42.
Домаћи доминирају у офанзивном скоку са чак 13. У одбрани имају 9.
20:44 17.10.2024