Остали реемитери

Партизан преокренуо и однео цео Пазар у лудом мечу са седам голова!

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићМихајло Илић
Михајло Илић - Sputnik Србија, 1920, 21.10.2024
Фудбалери Партизана победили су после преокрета Нови Пазар у гостима резултатом 4:3, иако су после 20 минута имали два гола заостатка. Ибрахим Зубаиру и Стефан Ковач су погодили у распону од 180 секунди у периоду од 38. до 41. минута, и на полувреме се отишло нерешеним резултатом. Гол за победу у 92. минуту постигао је Ковач.
У дану када се у СЦ Телеоптик одржава Седница радне групе која ће привремено управљати клубом из Хумске, а на чијем челу ће се наћи Расим Љајић, Партизан на терену није изгледао добро, бар не у уводним минутима.
Два пута у шест минута капитулирала је одбрана црно-белих. У мечу на стадиону крај Јошанице, који се игра без присуства навијача, Ђурановић је донео предност на асистенцију Месаровића, након што је неометано шутирао са седам метара у мрежу Јовановића.
Није се дуго чекало на нови гол, и поново је Партизан био приморан да вади лопту из мреже. Овога пута каснио је Јурчевић, дозволио је Бојату да шутира искоса с десне стране, а Јовановићу је лопта прошла "кроз руке" и то је 2:0 за Нови Пазар.
После два гола заостатка Партизан се тргнуо из летаргије у коју је запао и почео је да напада, а као продукт тога стигао је гол Ибрахима Зубаируа у 38. минуту.
Само 180 секунди касније Партизан је успео да поравна у Новом Пазару резултат на 2:2.
Стрелац је био Стефан Ковач, који је ефектним ударцем са 17 метара успео да матира Поповића.
У другом полувремену мреже су мировале до 75. минута када је Ибрахим Зубаиру постигао други гол, овога пута на асистенцију Бибраса Натха.
Ђурановић је поравнао девет минута касније, такође његов други гол и друга асистенција Месаровића, који му је и приликом првог гола Новог Пазара асистирао.
Мирисало је на поделу бодова крај Јошанице, али се за три бода у гостима постарао Стефан Ковач у другом минуту судијске надокнаде.
Партизан је после 12 кола Суперлиге на четвртој позицији са 20 бодова из десет одиграних мечева, Нови Пазар је на 11. позицији са 14 освојених бодова.