Остали реемитери

Краљевски преокрет и седмица у Мадриду – савршена Вила и пораз Јувентуса

© AP Photo / Manu FernandezРеал Мадрид
Реал Мадрид - Sputnik Србија, 1920, 22.10.2024
Фудбалери Реал Мадрида победили су на свом терену Борусију Дортмунд резултатом 5:2 (0:2). Краљевски преокрет у режији актуелног првака Европе, који је имао два гола заостатка после првог полувремена, да би до краја у потпуности „сломио“ отпор Немаца.
Очекивали су се голови у двобоју две офанзивне екипе, и било их је. Мален је матирао Куртоу у 30. минуту, да би већ у 34. Бајро Гитенс удвостручио предност „милионера“ за мук у Мадриду.
Управо се с поменутих 0:2 отишло на велики одмор. У наставку сусрета казнена експедиција Карла Анчелотија предвођена Килијаном Мбапеом и Винисијуом Жуниором прегазила је Дортмунд.
Ридигер је у 60. минуту најавио повратак Реала, да би само 180 секунди касније Бразилац Винисијус погодио за резултатски егал.
Лукас Васкез комплетирао је преокрет у 83. минуту, да би тријумф краљевског клуба „оверио“ Винисијус Жуниор другим и трећим голом. Бразилац је у 86. и 93. минуту комплетирао хет-трик.
Астон Вила је захваљујући тријумфу над Болоњом резултатом 2:0 остала једини тим са максималним учинком у елитном такмичењу и налази се на челу табеле са девет бодова после три уводна кола.
Јувентус је као домаћин претрпео пораз од Штутгарта минималним резултатом, а једини гол у мечу постигао је Туре у 92. минуту. Душан Влаховић замењен је у 68. минуту, уместо њега на терен је ушао Црногорац Василије Аџић.