Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
Френк Ниликина - Sputnik Србија

Ниликина промашио победу против Виртуса!

Кошаркаши Партизана дочекали су Виртус у оквиру Евролиге и поражени су са 70:69. Шут за победу имао је Френк Ниликина, али није био ни близу да погоди тројку. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Прво је Ифе Лундберг на пет секунди до краја промашио цео кош. Лопту је добила екипа Виртуса, Френк Ниликина је украо лопту, имао шут за победу, али ни он није био ни близу да погоди и донесе победу Партизану.
Невероватно...
Свакако најзаслужнији за овакав исход био је Вил Клајбурн који је убацио чак 27 поена, док је Кординије додао 12 поена и 10 скокова. Код Партизана најефикаснији су били Тајрик Џонс са 20 поена и шест скокова, Лундберг је додао 14, а Вања Маринковић 10. Свакако црно-беле брине повреда Карлика Џонса у последњој деоници.
Партизан је у највећем делу утакмице имао предност, пре свега захваљујући доброј игри Тајрика Џонса, али је то све са друге стране поништавао вечерас одлични Вил Клајбурн, па се тако ушло у егалу у полседњу четвртину и саму завршницу.
Да су црно-бели боље контролисали скок утисак је да би за њих ово била далеко лакша утакмица, али као и против Макабија мучили су се пре свега у дефанзивном скоку па је Виртус имао више напада у једном нападу.
На крају је пресудило то што Партизан у одсудним моментима није имао играча који ће да реши неизвесну завршницу. Нису ни Лундберг ни Ниликина показали да су кадри за тако нешто.
Зато Партизан губи нову неизвесну завршницу, нову утакмицу, па је на скору од две победе и три пораза.
Партизан у наредном колу, следеће среде, дочекује Монако.
Ток сусрета могли сте да пратите уз Спутњик.
22:28 23.10.2024
КРАЈ
Победа Виртуса
Каква штета
Украо је лопту Ниликина, али није био ни близу да погоди за победу.
22:26 23.10.2024
Лош напад Партизана
Ишао је Лундберг на продор, али није био ни близу да погоди.Виртус води поен разлике на пет секунди до краја
22:24 23.10.2024
12,5 секунди до краја
Клајбурн је погодио после јако лошег напада Партизана и сада Виртус води са 79:69
22:06 23.10.2024
35' - Шенгелија
Погађа Шенгелија тројку, не да Виртус Партизану да се одлепи - 65:64
22:05 23.10.2024
Повреда Карлика Џонса
Изашао је Џонс уз помоћ саиграча, делује да није толико озбиљно
22:01 23.10.2024
33' - Дејвис
Ево сјајног коша Дејвиса, али Партизан се мучи у дефанзиви и у скоку. За сада двољно за 63:59
21:54 23.10.2024
Крај треће четвртине
После три одигране деонице Партизан води са 61:57
21:50 23.10.2024
29' - Клајбурн
Заиста Клајбурн игра одлично и прави много проблема Партизану - 58:55
21:47 23.10.2024
27' - Џонс доминира у Арени!
Како само игра Џонс, закуцава и прославама диже навијаче на ноге - 54:47. Потом још једно закуцавање Џонсааа - 56:49
21:41 23.10.2024
24' - Две тројке Маринковића!
Сјајно је сада Маринковић убацио две тројке и значајно, капитенски, помогао својој екипи - 50:43
21:37 23.10.2024
22' - Лош дефанзивни скок
Маше играчи Виртуса, али Партизан не може ништа да ухвати под својим кошем. Зато је само 40:38.
21:33 23.10.2024
21' - Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице између Партизана и Виртуса
21:17 23.10.2024
Полувреме
После 20 минута игре Партизан води против Виртуса са 37:32. Код Партизана за сада најефикаснији Џонс са девет поена и пет скокова, док је Вил Клајбурн убацио 14 поена на другој страни
21:07 23.10.2024
17' - Тројка Брауна
Погодио је Стерлинг Браун важну тројку, али Вил Клајбурн враћа на другој страни - 30:29
21:02 23.10.2024
14' - Црно-бели желе да се одлепе
Покушава Партизан да се одлепи, али не успева због промашених ситуација испод коша. Испада лопта црно-белима - 25:21
20:55 23.10.2024
11' - Тројка Покушевског
Остао је сам Покушевски и погодио тројку са врха капице - 23:15