Остали реемитери

Барселона потопила Реал усред Мадрида!

© AP Photo / Manu FernandezРеал Мадрид - Барселона
Реал Мадрид - Барселона - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2024
Фудбалери Барселоне савладали су Реал Мадрид у 11. колу шпанског првенства са убедљивих 4:0.
Ел Класико није имао тај епитет, Барселона је доминирала утакмицом и понизила највећег ривала на његовом стадиону.
Роберт Левандовски је са два гола у 54. и 56 минуту решио питање победника, а актуелне шампионе Европе дотукли су Ламин Јамал у 77. и Рафиња у 85. минуту.
Није прво полувреме најављивало овакав исход. Било је доста мирно, а Реал је био бољи ривал. Највећа шанса је виђена већ на самом старту. Мбапе је у другом минуту изашао пред голмана Барселоне и промашио.
Француз је некако био у центру пажње у првом делу. Пропустио је прилику и у 12. минуту, а у 30. је коначно погодио мрежу, али гол је поништен после консултација са ВАР технологијом.
Барса није много претила у првих 45 минута. Најбоље шансе имали су Јамал у 14. и Педри у 27. минуту, међутим није се мењао скор на семафору. А онда је на старту другог дела прорадио страшни Левандовски.
Прво је у 54. минуту врхунски пас кроз средину упутио Касадо, а Пољак је ушао у простор и рутински реализовао шансу за вођство од 1:0. Нокаут је уследио два минута касније. После одличне акције Балде је упутио савршен центрашут, а Левандовски је главом повећао на 2:0.
Велику шансу да смањи резултат пропустио је Мбапе. Поново је изашао сам пред голмана, али је Пења сјајно реаговао, а онда је Левандовски пропустио две велике прилике да докусури Реал.
Прво је са десет метара на празан гол погодио стативу, а онда у 68. минуту у ситуацију један на један послао лопту високо преко гола. Већ у 71. минуту Пења је наставио да фрустрира Мбапеа.
Поново му је скинуо зицер у ситуацији један на један. Све је решено у 77. минуту. Севнула је контра Барселоне. Рафиња је пронашао Јамала, који је сјајним ударцем под пречку савладао Лунина за 3:0.
Није то био крај. У 85. минуту Мартинез је пребацио одбрану Реала, у празан простор утрчао је Рафиња и онда сјајним лоб ударцем погодио за четврти гол Каталонаца.