https://sputnikportal.rs/20251101/liturgija-i-parastos-stradalima-u-padu-nadstresnice-u-sabornom-hramu-u-novom-sadu-1192010638.html
Литургија и парастос страдалима у паду надстрешнице у Новом Саду, Нишу, Бањалуци /фото/
Литургија и парастос страдалима у паду надстрешнице у Новом Саду, Нишу, Бањалуци /фото/
Sputnik Србија
У Саборном храму у Новом Саду служени су литургија и парастос страдалима у трагичној несрећи на Железничкој станици у Новом Саду 1. новембра прошле године, али... 01.11.2025, Sputnik Србија
2025-11-01T15:17+0100
2025-11-01T15:17+0100
2025-11-01T15:17+0100
друштво
друштво
србија – друштво
србија
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/0b/01/1192018337_0:85:2976:1759_1920x0_80_0_0_d53587606bc01ae8f839f17622c4e4b8.jpg
Литургији у Новом Саду присуствовали су градоначелник Новог Сада Жарко Мићин, председница Покрајинске владе Маја Гојковић, сви представници Покрајинске владе, као и градски већници заједно са председницом Скупштине Града Новог Сада Дином Вучинић.У Новом Саду у Саборној цркви био је и министар Немања Старовић, као и заменик градоначелника Ђурађ Јакшић и помоћници градоначелника Иван Силер и Александар Петровић. Литургији је присуствовао и председник СНС и саветник председника Републике Милош Вучевић.Свештенство и ђаконство Саборног храма служило је литургију, а парастос је служио владика бачки Иринеј.У Саборном храму у Нишу архиепископ и митрополит нишки Арсеније служио је годишњи парастос страдалима на Железничкој станици у Новом Саду.Служби је пристуствовало и руководство града Ниша на челу са градоначелником Драгославом Павловићем и председником Скупштине града Игором Новаковићем.Градоначелник Ниша Драгослав Павловић запалио је свећу за покој душа страдалих у Новом Саду 1. новембра 2024.Званичници Републике Српске на помену жртвама трагедије у Новом СадуУ Храму Христа Спаситеља у Бањалуци служен је парастос жртвама трагедије на Железничкој станици у Новом Саду, којем су присуствовали највиши званичници Републике Српске.Помен су служили свештеници Српске православне цркве, а присуствовали су изабрани председник Републике Српске Милорад Додик, српски члан Председништва БиХ Жељка Цвијановић, председник Владе Српске Саво Минић, као и министри Ален Шеранић, Горан Селак, Боривоје Голубовић, Данијел Егић и Анђелка Кузмић, пише РТРС.Додик је том приликом поручио да је трагедија у Новом Саду потресла читав српски народ, без обзира где живи.Република Српска, заједно са Србијом, с тугом и поштовањем се сећа настрадалих, рекао је Додик.Поводом годишњице трагедије, у Републици Српској је данас Дан жалости.Заставе на свим институцијама спуштене су на пола копља, а културни, спортски и медијски програми прилагођени су обележавању Дана жалости.У паду надстрешнице 1. новембра 2024. у несрећи на Железничкој станици у Новом Саду живот је изгубило 16 особа. Повређено је више од 40 људи.Погледајте и:
србија
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2025
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/0b/01/1192018337_0:0:2646:1984_1920x0_80_0_0_ba270b3afeee7421714d4ffc2126bf90.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
друштво, србија – друштво, србија
друштво, србија – друштво, србија
Литургија и парастос страдалима у паду надстрешнице у Новом Саду, Нишу, Бањалуци /фото/
У Саборном храму у Новом Саду служени су литургија и парастос страдалима у трагичној несрећи на Железничкој станици у Новом Саду 1. новембра прошле године, али и свим преминулим православним хришћанима поводом задушница. Парастос жртвама трагедије одржан је и у Саборном храму у Нишу и Храму Христа Спаситеља у Бањалуци.
Литургији у Новом Саду присуствовали су градоначелник Новог Сада Жарко Мићин, председница Покрајинске владе Маја Гојковић, сви представници Покрајинске владе, као и градски већници заједно са председницом Скупштине Града Новог Сада Дином Вучинић.
У Новом Саду у Саборној цркви био је и министар Немања Старовић, као и заменик градоначелника Ђурађ Јакшић и помоћници градоначелника Иван Силер и Александар Петровић. Литургији је присуствовао и председник СНС и саветник председника Републике Милош Вучевић.
Свештенство и ђаконство Саборног храма служило је литургију, а парастос је служио владика бачки Иринеј.
У Саборном храму у Нишу архиепископ и митрополит нишки Арсеније служио је годишњи парастос страдалима на Железничкој станици у Новом Саду.
Служби је пристуствовало и руководство града Ниша на челу са градоначелником Драгославом Павловићем и председником Скупштине града Игором Новаковићем.
Градоначелник Ниша Драгослав Павловић запалио је свећу за покој душа страдалих у Новом Саду 1. новембра 2024.
Званичници Републике Српске на помену жртвама трагедије у Новом Саду
У Храму Христа Спаситеља у Бањалуци служен је парастос жртвама трагедије на Железничкој станици у Новом Саду, којем су присуствовали највиши званичници Републике Српске.
Помен су служили свештеници Српске православне цркве, а присуствовали су изабрани председник Републике Српске Милорад Додик, српски члан Председништва БиХ Жељка Цвијановић, председник Владе Српске Саво Минић, као и министри Ален Шеранић, Горан Селак, Боривоје Голубовић, Данијел Егић и Анђелка Кузмић, пише РТРС.
Додик је том приликом поручио да је трагедија у Новом Саду потресла читав српски народ, без обзира где живи.
Република Српска, заједно са Србијом, с тугом и поштовањем се сећа настрадалих, рекао је Додик.
Поводом годишњице трагедије, у Републици Српској је данас Дан жалости.
Заставе на свим институцијама спуштене су на пола копља, а културни, спортски и медијски програми прилагођени су обележавању Дана жалости.
У паду надстрешнице 1. новембра 2024. у несрећи на Железничкој станици у Новом Саду живот је изгубило 16 особа. Повређено је више од 40 људи.