https://sputnikportal.rs/20260204/dodik-sa-americkim-kongresmenom-o-pokusajima-otimanja-imovine-spc-u-bih-foto-1195542069.html
Додик са америчким конгресменом о покушајима отимања имовине СПЦ у БиХ /фото/
Додик са америчким конгресменом о покушајима отимања имовине СПЦ у БиХ /фото/
Sputnik Србија
Председник СНСД Милорад Додик састао се у Сједињеним Америчким Државама са конгресменом Андијем Оглесом. Додик је на састанку указао на покушаје отимања... 04.02.2026, Sputnik Србија
2026-02-04T22:27+0100
2026-02-04T22:27+0100
2026-02-04T22:27+0100
регион
регион – политика
република српска (рс)
босна и херцеговина (бих)
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e8/05/1e/1172896621_0:0:3208:1805_1920x0_80_0_0_4a2cd09a89b2487c6751e86668e5bed0.jpg
„Садржајан и продуктиван састанак. Разговарали смо о статусу Републике Српске, која се настоји оскрнавити злоупотребом и дерогирањем Дејтонског споразума уз подршку демократске администрације и глобалиста“, написао је Додик на Иксу.Како је додао причали су и о злоупотреби правосуђа у циљу политичке елиминације демократски изабраних лидера, о компромитацији изборног процеса и о свим другим стварима које глобалисти користе како би се уништио суверенизам.Истакао је да је изразио захвалност због опредељења председника Доналда Трампа да Америка неће правити нације и државе на силу.Како преноси РТРС, састанку су присуствовали и в.д. председника Српске Ана Тришић Бабић и српски члан Председништва Жељка Цвијановић.Конгресмен Анди Оглес изузетно је близак МАГА покрету.Додик: Са Муром о важности очувања уставних надлежности, мира и стабилностиДодик се састао и са конгресменом Блејком Муром, потпредседником Републиканске конференције у Представничком дому.На Иксу је написао да је састанак био отворен, садржајан и обележен међусобним разумевањем и подударним погледима на кључне политичке теме."Истакао сам да Република Српска не жели више од онога што јој припада, али и не пристаје на мање. Разговарали смо о важности очувања уставних надлежности, мира и стабилности, као и о томе колико је добро за наше међусобне односе што се глас Републике Српске чује без предрасуда и у прошлости наметнутих наратива", навео је Додик.Нагласио је да се годинама стварала лажна слика о Српској као реметилачком фактору, иако је била и остала фактор мира и стабилности."Српском и америчком народу заједничка је љубав према слободи и поштовању традиционалних, породичних и хришћанских вредности", рекао је Додик.Погледајте и:
република српска (рс)
босна и херцеговина (бих)
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e8/05/1e/1172896621_156:0:2887:2048_1920x0_80_0_0_806a3b576e261b2fba3e12e6d9ff5fc6.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
регион – политика, република српска (рс), босна и херцеговина (бих)
регион – политика, република српска (рс), босна и херцеговина (бих)
Додик са америчким конгресменом о покушајима отимања имовине СПЦ у БиХ /фото/
Председник СНСД Милорад Додик састао се у Сједињеним Америчким Државама са конгресменом Андијем Оглесом. Додик је на састанку указао на покушаје отимања имовине Српске православне цркве и положај хришћана у Федерацији Босне и Херцеговине.
„Садржајан и продуктиван састанак. Разговарали смо о статусу Републике Српске, која се настоји оскрнавити злоупотребом и дерогирањем Дејтонског споразума уз подршку демократске администрације и глобалиста“, написао је Додик на Иксу.
Како је додао причали су и о злоупотреби правосуђа у циљу политичке елиминације демократски изабраних лидера, о компромитацији изборног процеса и о свим другим стварима које глобалисти користе како би се уништио суверенизам.
Истакао је да је изразио захвалност због опредељења председника Доналда Трампа да Америка неће правити нације и државе на силу.
Како
преноси РТРС, састанку су присуствовали и в.д. председника Српске Ана Тришић Бабић и српски члан Председништва Жељка Цвијановић.
Конгресмен Анди Оглес изузетно је близак МАГА покрету.
Додик: Са Муром о важности очувања уставних надлежности, мира и стабилности
Додик се састао и са конгресменом Блејком Муром, потпредседником Републиканске конференције у Представничком дому.
На Иксу је написао да је састанак био отворен, садржајан и обележен међусобним разумевањем и подударним погледима на кључне политичке теме.
"Истакао сам да Република Српска не жели више од онога што јој припада, али и не пристаје на мање. Разговарали смо о важности очувања уставних надлежности, мира и стабилности, као и о томе колико је добро за наше међусобне односе што се глас Републике Српске чује без предрасуда и у прошлости наметнутих наратива", навео је Додик.
Нагласио је да се годинама стварала лажна слика о Српској као реметилачком фактору, иако је била и остала фактор мира и стабилности.
"Српском и америчком народу заједничка је љубав према слободи и поштовању традиционалних, породичних и хришћанских вредности", рекао је Додик.