https://sputnikportal.rs/20260317/direktor-americkog-nacionalnog-centra-za-borbu-protiv-terorizma-podneo-ostavku-zbog-rata-u-iranu-1196996283.html
Шеф америчког антитерористичког центра дао оставку због рата у Ирану
Шеф америчког антитерористичког центра дао оставку због рата у Ирану
Sputnik Србија
Директор америчког Националног центра за борбу против тероризма Џозеф Кент објавио је да напушта своју функцију на сопствени захтев, јер се не слаже са... 17.03.2026, Sputnik Србија
2026-03-17T15:36+0100
2026-03-17T15:36+0100
2026-03-17T15:39+0100
свет
свет
свет – политика
сад
иран
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07ea/01/1d/1195324150_0:0:3072:1728_1920x0_80_0_0_b618fe4c6141eb439604df1b81de67fe.jpg
Према његовом мишљењу, америчко руководство постало је жртва кампање дезинформација усмерене на подстицање Сједињених Америчких Држава на сукоб са Ираном.Кент је такође позвао на промену тренутне политике државе и смеле кораке, без којих ће се, по његовом мишљењу, Сједињене Америчке Државе суочити са падом и хаосом.Подсетимо, САД и Израел 28. фебруара покренули су низ напада на циљеве на територији Ирана, укључујући и Техеран. У нападу је било цивилних жртава. Иран је након тога покренуо узвратне ракетне нападе на израелску територију, као и на америчке војне објекте на Блиском истоку.Погледајте и:
сад
иран
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07ea/01/1d/1195324150_88:0:2819:2048_1920x0_80_0_0_82a02685bbb04563ff8a477327a9483a.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
свет, свет – политика, сад, иран
свет, свет – политика, сад, иран
Шеф америчког антитерористичког центра дао оставку због рата у Ирану
15:36 17.03.2026 (Освежено: 15:39 17.03.2026) Директор америчког Националног центра за борбу против тероризма Џозеф Кент објавио је да напушта своју функцију на сопствени захтев, јер се не слаже са америчком војном операцијом против Ирана.
„После дугог размишљања, одлучио сам да поднесем оставку на место директора Националног центра за борбу против тероризма, које ступа на снагу данас. Не могу мирне савести да подржим текући рат у Ирану. Иран није представљао непосредну претњу нашој нацији и јасно је да смо започели овај рат због притиска Израела и његовог моћног америчког лобија“, наводи се у Кентовој изјави упућеној председнику САД Доналду Трампу, а коју је објавио на друштвеној мрежи Икс.
Према његовом мишљењу, америчко руководство постало је жртва кампање дезинформација усмерене на подстицање Сједињених Америчких Држава на сукоб са Ираном.
Кент је такође позвао на промену тренутне политике државе и смеле кораке, без којих ће се, по његовом мишљењу, Сједињене Америчке Државе суочити са падом и хаосом.
Подсетимо, САД и Израел 28. фебруара
покренули су низ напада на циљеве на територији Ирана, укључујући и Техеран. У нападу је било цивилних жртава. Иран је након тога покренуо узвратне ракетне нападе на израелску територију, као и на америчке војне објекте на Блиском истоку.