Оперативни штаб иранских оружаних снага Хатам ал Анбија саопштио је данас након лансирања ракета на Израел, да Израел мора да заустави нападе на Либан или ће се суочити са "даљим разорним ударцима".
У саопштењу, које преносе медији, наводи се да је, упркос претходним иранским упозорењима, Израел прешао "све црвене линије" након што је напао јужна предграђа Бејрута, и повећао нападе широм јужног Либана.
"Раније смо упозоравали да ћемо, ако се криминал у предграђима Бејрута прошири, напасти циљеве на окупираним територијама", наводи се у саопштењу иранске војске.
Додаје се да ће се Израел "ако прошири нападе на тај регион или одговори на акције Ирана", суочити са још разорнијим ударцима.
Израелске одбрамбене снаге (ИДФ) саопштиле су да је израелска противваздушна одбрана вечерас пресрела две иранске ракете које су биле усмерене на север Израела, као и да је у међувремену Иран поново лансирао ракете.
Ово је први напад Ирана на Израел од ступања на снагу примирја од 8. априла.