Утисак је да су Москвољанке пропустиле добру шансу у другом сету да га добију и потпуно се врате у меч. Имале су неколико прилика, пропустиле су их и на крају су изгубиле и своје треће гренд слем финале.
Такође, недостајало је и мало среће Московљанкама, али се мора признати да су Синијакова и Таунсенд показале због чега су тренутно најбољи дубл света.
Било је ово треће финале за српско-казахстанску комбинацију, друго узастопно у Паризу, и трећи пораз.
Са друге стране Чехиња Синиакова освојила је своју четрвту титулу у игри парова на Роланд Гаросу.
Меч је трајао један сат и 32 минута.
У првом сету играло се гем за гем до резултата 2:2. Сињијакова и Таунсенд су затим освојиле четири узастопна гема и први део меча су добиле резултатом 6:2.
Крунић и Данилина су у другом сету имале вођство од 3:0 и 4:1, али су Синијакова и Таунсенд изједначиле на 4:4.
Српско-казахстански пар је потом повео 5:4, а онда је у наредном гему имао две сет лопте, али их није искористио. Синијакова и Таунсенд су затим добиле три наредна гема за 7:5 и освајање титуле на Ролан Гаросу.
Дуел сте могли да пратите на Спутњику.


