00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
ОРБИТА КУЛТУРЕ
16:00
120 мин
СВЕТ СА СПУТЊИКОМ
Дан кад су немачки нацисти кренули у поход на исток – ко је извукао поуке, а ко није
20:00
60 мин
ЈучеДанас
На програму
Реемитери
Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
 - Sputnik Србија, 1920
СПОРТ
Вести и анализе са најзанимљивијих и најбитнијих спортских догађаја широм Србије и целог света.

Навијачи приредили спектакл због Обрадовића: „Био је то лак договор“ /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер Жељко Обрадовић поздравља навијаче
Тренер Жељко Обрадовић поздравља навијаче  - Sputnik Србија, 1920, 22.06.2026
Пратите нас
Жељко Обрадовић представљен је званично као нови тренер Панатинаикоса.
Жељко Обрадовић преузео је тренерско место на клупи Панатинаикоса, а на представљању је изнео прве утиске поводом повратка у Атину.
„Хвала Димитрису што ми је дао шансу да поново будем овде. Ценим то. Био је то лак договор и брзо смо се разумели. Никада нисам изгубио повезаност са породицом Јанакопулос и са људима овде. Желим свима да се захвалим на начину на који су ме дочекали. Овде сам долазио са Фенербахчеом и Партизаном и сваки пут је било посебно. Атина је велики град. Заиста ми је велико задовољство што сам поново овде. Димитрисе, хвала ти што си ме позвао да будем део једног од најбољих клубова у Европи и свету“, рекао је Обрадовић.
Ово је други мандат прослављеног српског стручњака у грчком клубу, а први је трајао пуних 13 година, у периоду од 1999. до 2012. године.
Обрадовићу је приређен спектакуларан дочек.
„Јани, рекао бих да је у животу сваког човека мотивација најбитнија. Ова дворана је реновирана захваљујући Димитрису и заиста је посебна. Када сам дошао, прво сам то рекао. У мени и даље постоји та ватра да будем тренер. Било ми је лако да пронађем мотивацију да будем овде. Никада нисам изгубио повезаност са породицом и са овим људима. Урадићу све што је до мене да покажем поштовање према њима. Љубав? Сви знају да је имам. Прошлост је нешто лепо и важно, али морамо да живимо у садашњости и будућности. Морамо да оставимо прошлост иза себе. Важно је да сви разумеју шта представља овај клуб. Не само ја, већ сви. Да сви схватимо шта је Панатинаикос и да дамо све од себе, све што је у нашој моћи“, рекао је Обрадовић.
Говорио је и о Партизану и одласку.
„Ја сам био тренер Партизана и био сам јако срећан тамо. У новембру сам донео тешку одлуку, заиста тешку. Покушао сам да радим ствари изван кошарке. Рекао сам и менаџеру да не желим да радим ништа што има везе са кошарком. Нисам размишљао о овоме. Ради свој посао, када дође време, причаћемо. Тако је било. Не треба причати о овом клубу. Овде је историја. Не треба да причамо о прошлости. Увек ћу поштовати сваког противника, и у Грчкој и у Евролиги. Као што је Димитрис рекао, требало би да гледамо само себе. Уз поштовање сваког клуба, особе, тима, навијача и људи. Ако се фокусираш на себе, имаћеш шансу да будеш тамо где желиш“, рекао је Жељко Обрадовић
Открио је и како је дошло до повратка у Атину.
„Ово питање добијам од тренутка када сам напустио Партизан. Стално су ме то питали. Рекао сам и тада да ћу говорити када дође право време. Причамо о 20. јуну… Пре два дана смо разговарали. Тако је било. Верујем да је било потребно да поштујем себе, наравно. У овом периоду сам размишљао о неким стварима. Видели смо се, разговарали директно и ево нас овде. То је то. Једноставне ствари су једноставне ствари“, истакао је Обрадовић.
Већ је обавио разговор са Костасом Слукасом, а сада га очекују и разговори са остатком тима у ком је и Матијас Лесор кога добро познаје из Партизана.
„Јуче сам причао са Костасом Слукасом. Он је на Халкидикију. Због мојих обавеза идем на клинику у Београду, а када се вратим, састаћемо се. Планирам да се видим са свим играчима са којима будем могао. Коста ме зна, а и ја знам њега. Мислим да ћемо имати доста тога да разговарамо. Са Матијасом Лесором нисам причао. Не знам где је. Овде сам тек један дан, треба ми времена“, рекао је трофејни европски тренер.
У потпуности је спреман да се посвети Панатинаикосу.
„Да, не могу то да заобиђем. Ако се сећате, два минута раније сам рекао да је прошлост лепа, али да морате да живите у садашњости и будућности. Све смо радили као породица и тако морамо да радимо и сада. Могу само да обећам да ћу мислити искључиво о овом клубу и о послу који волим. Пре можда двадесет дана био сам у Италији, где ме је Ђиђи Датоме позвао да радим на клиници. Када сам изашао на терен са децом, тај осећај је био посебан. Управо ме тај осећај покреће и због тога се осећам као најсрећнија особа на свету. Сигуран сам да ћу исто осећати када поново изађем на терен. Знате све, сада је мој ред да радим свој посао са својим играчима. Овде има нових лица, али и старих пријатеља. Најважније је да функционишемо као породица. То је кључ сваког тима и сваког клуба. Прво иде тим, па клуб“, рекао је Жељко Обрадовић.
Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала