Борба против новог нацизма завршиће се победом Русије

© Sputnik / Kristina Kormilitsyna
/ Пратите нас
Оружане снаге Русије ће након завршетка Специјалне војне операције (СВО) однети победу над „новом инкарнацијом нацизма у Европи“, изјавио је руски амбасадор у САД Александар Дарчијев на акцији „Свећа сећања“.
„Као наследници велике Победе памтимо све, одајући почаст погинулима тог страшног 22. јуна 1941. године и заклињући се да нећемо дозволити понављање те трагедије у овим немирним временима, када нацизам поново подиже главу у Европи, а усијане главе у Немачкој, које су заборавиле лекције историје, сањају о ‘Четвртом рајху’ и новом походу на Исток“, рекао је Дарчијев.
Он је додао да, према његовом мишљењу, противници Русије неће остварити своје циљеве.
„Уверавамо да ћемо учинити све да се 22. јун 1941. године никада више не понови. Због тога овде радимо – војници, дипломате, свако на свом месту“, нагласио је амбасадор Александар Дарчијев.
Према његовим речима, „ситуација је, нажалост, веома напета“.
„Испоставља се да историја не учи све и не учи свакога. Али иза нас је подвиг наших предака, пример херојске борбе која нас је довела до Победе и која ће нас увек водити ка Победи. Управо је наша земља, Русија, увек стајала и стајаће на страни истине и правде, против мрачних сила нацизма које, нажалост, и 80 година касније поново подижу главу. То је болест, то је куга против које нам је суђено да се боримо, и у тој борби ћемо сигурно победити“, поручио је дипломата.

