https://sputnikportal.rs/20260623/djuric-u-panami-veoma-vazno-sto-u-latinskoj-americi-imamo-podrsku-po-pitanju-kosova-i-metohije-1200642122.html
Ђурић у Панами: Веома важно што у Латинској Америци имамо подршку по питању Косова и Метохије
Ђурић у Панами: Веома важно што у Латинској Америци имамо подршку по питању Косова и Метохије
Sputnik Србија
Министар спољних послова Србије Марко Ђурић изјавио је данас да је за Србију веома значајно што има базу земаља у Латинској Америци која је подржава када је... 23.06.2026, Sputnik Србија
2026-06-23T22:10+0200
2026-06-23T22:10+0200
2026-06-23T22:39+0200
србија
србија – политика
косово и метохија (ким)
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/01/0e/1181586645_0:0:3003:1690_1920x0_80_0_0_a0a28717ebfe3657cbd823ad7f1e248a.jpg
Ђурић је у Панама Ситију, где учествује на 31. редовном заседању Министарског савета АКД и 56. Генералној скупштини ОАД, казао да је то нешто на чему мора да се ради.Атмосфера на самитуГоворећи о учешћу делегације Србије на Самиту организација америчких држава у Панами, навео је да је утисак који је стекао из низа састанака са министрима спољних послова латиноамеричких земаља тај да је атмосфера на конференцији генерално далеко боља, пријатељскија и мирнија него што се може искусити на неким европским и регионалним скуповима.Додао је да је истовремено сјајно за Србију што је заступљена и представљена тамо и што се профилише као једна од земаља које желе да буду мост сарадње између Европе и централне Латинске Америке.Истакао је да присуство Србије на самиту није једнократни чин, већ да делегација наше земље учествује годинама на овом самиту, као и да је њему ово треће учешће као министру спољних послова, а да је долазио и као амбасадор Србије у Сједињеним Америчким Државама.Шеф српске дипломатије је додао да је и трећег дана самита имао врло корисне разговоре са низом министара из тог региона, као и да се састао са генералним секретаром Организације америчких држава.Погледајте и:
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e9/01/0e/1181586645_180:0:2911:2048_1920x0_80_0_0_d7ee284716ed79b9c0e43831bb980e8d.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
србија – политика, косово и метохија (ким)
србија – политика, косово и метохија (ким)
Ђурић у Панами: Веома важно што у Латинској Америци имамо подршку по питању Косова и Метохије
22:10 23.06.2026 (Освежено: 22:39 23.06.2026) Министар спољних послова Србије Марко Ђурић изјавио је данас да је за Србију веома значајно што има базу земаља у Латинској Америци која је подржава када је реч о територијалном интегритету и суверенитету.
Ђурић је у Панама Ситију, где учествује на 31. редовном заседању Министарског савета АКД и 56. Генералној скупштини ОАД, казао да је то нешто на чему мора да се ради.
„Немојмо мислити да је довољно да узмемо здраво за готово и да очекујемо да ћемо, ако не комуницирамо и не сарађујемо са тим земљама, увек рачунати на њихову подршку. Не. Само ако наставимо да радимо, да се интересно политички и на сваки други начин увезујемо, моћи ћемо да наставимо да рачунамо на базу подршке коју имамо овде“, казао је Ђурић.
Говорећи о учешћу делегације Србије на Самиту организација америчких држава у Панами, навео је да је утисак који је стекао из низа састанака са министрима спољних послова латиноамеричких земаља тај да је атмосфера на конференцији генерално далеко боља, пријатељскија и мирнија него што се може искусити на неким европским и регионалним скуповима.
„Мислим да је то нешто што би све заједно требало да нас на неки начин и забрине, како је то могуће да на састанцима на нивоу Европе или нашег региона атмосфера јесте тежа и мање оријентисана ка будућности него што је то случај овде“, указао је шеф српске дипломатије.
Додао је да је истовремено сјајно за Србију што је заступљена и представљена тамо и што се профилише као једна од земаља које желе да буду мост сарадње између Европе и централне Латинске Америке.
Истакао је да присуство Србије на самиту није једнократни чин, већ да делегација наше земље учествује годинама на овом самиту, као и да је њему ово треће учешће као министру спољних послова, а да је долазио и као амбасадор Србије у Сједињеним Америчким Државама.
Шеф српске дипломатије је додао да је и трећег дана самита имао врло корисне разговоре са низом министара из тог региона, као и да се састао са генералним секретаром Организације америчких држава.