00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
СПУТЊИК СПОРТ
07:00
30 мин
ЕНЕРГИЈА СПУТЊИКА
Да ли је Европски суд имун на ЕУ коју је тужила швајцарска компанија „Северни ток 2“
06:57
30 мин
СПУТЊИК СПОРТ
Мундијалска грозница
16:00
30 мин
ДОК АНЂЕЛИ СПАВАЈУ
Мати Злата Пантелић: Све сам те срцем схватио
17:00
60 мин
ЈучеДанас
На програму
Реемитери
Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери
Застава Србије - Sputnik Србија, 1920
СРБИЈА
Најновије вести, анализе и занимљивости из Србије

Ђурић у Панами: Веома важно што у Латинској Америци имамо подршку по питању Косова и Метохије

© Sputnik / Лола ЂорђевићМарко Ђурић
Марко Ђурић - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2026
Пратите нас
Министар спољних послова Србије Марко Ђурић изјавио је данас да је за Србију веома значајно што има базу земаља у Латинској Америци која је подржава када је реч о територијалном интегритету и суверенитету.
Ђурић је у Панама Ситију, где учествује на 31. редовном заседању Министарског савета АКД и 56. Генералној скупштини ОАД, казао да је то нешто на чему мора да се ради.
„Немојмо мислити да је довољно да узмемо здраво за готово и да очекујемо да ћемо, ако не комуницирамо и не сарађујемо са тим земљама, увек рачунати на њихову подршку. Не. Само ако наставимо да радимо, да се интересно политички и на сваки други начин увезујемо, моћи ћемо да наставимо да рачунамо на базу подршке коју имамо овде“, казао је Ђурић.

Атмосфера на самиту

Говорећи о учешћу делегације Србије на Самиту организација америчких држава у Панами, навео је да је утисак који је стекао из низа састанака са министрима спољних послова латиноамеричких земаља тај да је атмосфера на конференцији генерално далеко боља, пријатељскија и мирнија него што се може искусити на неким европским и регионалним скуповима.
„Мислим да је то нешто што би све заједно требало да нас на неки начин и забрине, како је то могуће да на састанцима на нивоу Европе или нашег региона атмосфера јесте тежа и мање оријентисана ка будућности него што је то случај овде“, указао је шеф српске дипломатије.
Додао је да је истовремено сјајно за Србију што је заступљена и представљена тамо и што се профилише као једна од земаља које желе да буду мост сарадње између Европе и централне Латинске Америке.
Истакао је да присуство Србије на самиту није једнократни чин, већ да делегација наше земље учествује годинама на овом самиту, као и да је њему ово треће учешће као министру спољних послова, а да је долазио и као амбасадор Србије у Сједињеним Америчким Државама.
Шеф српске дипломатије је додао да је и трећег дана самита имао врло корисне разговоре са низом министара из тог региона, као и да се састао са генералним секретаром Организације америчких држава.
Погледајте и:
Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала