https://sputnikportal.rs/20260626/satoranski-jedan-trofej-i-unistena-ledja--katastrofa-barselona-sport-kosarka-1200718474.html
Саторански: Један трофеј и уништена леђа – катастрофа!
Саторански: Један трофеј и уништена леђа – катастрофа!
Sputnik Србија
Чешки репрезентативац Томаш Саторански напустио је Барселону после три сезоне, а од клуба се опростио оштрим речима. Искусни плејмејкер поручио је да је због... 26.06.2026, Sputnik Србија
2026-06-26T14:36+0200
2026-06-26T14:36+0200
2026-06-26T14:36+0200
спорт
спорт
кошарка
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/112076/19/1120761964_0:0:1001:563_1920x0_80_0_0_e624092caba5ea5ff67ceae3cbf1f6ee.jpg
„Потребан ми је одмор и морам да се опоравим, јер су ми леђа уништена после три године овде. То је чињеница. Гурао сам колико сам могао, али је дошао тренутак када више нисам могао. Ово је најтежа повреда коју сам имао у каријери и догодила се у најгорем могућем тренутку. Искрено, моја минутажа током последње три године није била добро распоређена“, рекао је Саторански.Чешки кошаркаш истиче да је за клуб дао све што је имао, али да је учинак Барселоне далеко испод очекивања.„Дао сам све, али једна титула је катастрофално мало. Желим да верујем да се све не мери само трофејима, али у Барселони је управо то најважније. Знам да постоје талентованији играчи и да сам могао да играм боље, али по питању рада и залагања немам себи шта да замерим. Зато одлазим мирне савести, али са горким укусом. Освојити само један трофеј је катастрофа. То су пропуштене прилике“, поручио је Саторански.Он је открио да би, упркос свему, поново изабрао Барселону када се враћао из НБА лиге, али признаје да је веровао у потпуно другачији пројекат.„Без икакве сумње бих поново дошао. Веровао сам да градимо екипу за много година. Мислио сам да ће Шарунас Јасикевичијус и Никола Миротић дуго остати и да ћемо стално бити кандидати за све трофеје. То се није догодило. Када је Сарас отишао, све се променило. То нисам очекивао. Касније смо под Ћавијем Пасквалом почели да играмо боље, али више нисмо били међу најбољима“, истакао је Чех.На питање шта је потребно да Барселона поново постане шампионска екипа, није желео да улази у детаљне анализе.„Не желим сада да размишљам о томе. Потребан ми је одмор и желим да искључим мозак“, кратко је поручио.Саторански је открио и да из клуба није добио конкретан сигнал да Барселона жели да настави сарадњу.„Било је неких разговора са мојим агентом, али смо одлучили да сачекамо. Мислили смо да је то најбоља опција. Сада разматрамо друге могућности“, рекао је искусни плејмејкер.Критике Саторанског само потврдиле све веће незадовољство начином на који је вођен кошаркашки пројекат Барселоне. После одласка Шарунаса Јасикевичијуса и Николе Миротића, клуб је распустио окосницу тима који је освајао трофеје, а резултат такве политике биле су три узастопне сезоне без иједног пехара. Истовремено, све су чешће информације о незадовољству тренера Ћавија Пасквала одлукама клупског руководства.После шест година проведених у дресу Барселоне, у два различита мандата, Томаш Саторански окреће ново поглавље каријере. Где ће наставити сезону још није познато, али је јасно да ће његове речи о стању у каталонском великану још дуго одјекивати у европској кошарци.
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/112076/19/1120761964_20:0:909:667_1920x0_80_0_0_9562190b84c43551e6806d87374a5da9.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
спорт, кошарка
Саторански: Један трофеј и уништена леђа – катастрофа!
Чешки репрезентативац Томаш Саторански напустио је Барселону после три сезоне, а од клуба се опростио оштрим речима. Искусни плејмејкер поручио је да је због начина на који је коришћен озбиљно нарушио здравље и да одлази разочаран резултатима једног од највећих европских клубова.
„Потребан ми је одмор и морам да се опоравим, јер су ми леђа уништена после три године овде. То је чињеница. Гурао сам колико сам могао, али је дошао тренутак када више нисам могао. Ово је најтежа повреда коју сам имао у каријери и догодила се у најгорем могућем тренутку. Искрено, моја минутажа током последње три године није била добро распоређена“, рекао је Саторански.
Чешки кошаркаш истиче да је за клуб дао све што је имао, али да је учинак Барселоне далеко испод очекивања.
„Дао сам све, али једна титула је катастрофално мало. Желим да верујем да се све не мери само трофејима, али у Барселони је управо то најважније. Знам да постоје талентованији играчи и да сам могао да играм боље, али по питању рада и залагања немам себи шта да замерим. Зато одлазим мирне савести, али са горким укусом. Освојити само један трофеј је катастрофа. То су пропуштене прилике“, поручио је Саторански.
Он је открио да би, упркос свему, поново изабрао Барселону када се враћао из НБА лиге, али признаје да је веровао у потпуно другачији пројекат.
„Без икакве сумње бих поново дошао. Веровао сам да градимо екипу за много година. Мислио сам да ће Шарунас Јасикевичијус и Никола Миротић дуго остати и да ћемо стално бити кандидати за све трофеје. То се није догодило. Када је Сарас отишао, све се променило. То нисам очекивао. Касније смо под Ћавијем Пасквалом почели да играмо боље, али више нисмо били међу најбољима“, истакао је Чех.
На питање шта је потребно да Барселона поново постане шампионска екипа, није желео да улази у детаљне анализе.
„Не желим сада да размишљам о томе. Потребан ми је одмор и желим да искључим мозак“, кратко је поручио.
Саторански је открио и да из клуба није добио конкретан сигнал да Барселона жели да настави сарадњу.
„Било је неких разговора са мојим агентом, али смо одлучили да сачекамо. Мислили смо да је то најбоља опција. Сада разматрамо друге могућности“, рекао је искусни плејмејкер.
Критике Саторанског само потврдиле све веће незадовољство начином на који је вођен кошаркашки пројекат Барселоне. После одласка Шарунаса Јасикевичијуса и Николе Миротића, клуб је распустио окосницу тима који је освајао трофеје, а резултат такве политике биле су три узастопне сезоне без иједног пехара. Истовремено, све су чешће информације о незадовољству тренера Ћавија Пасквала одлукама клупског руководства.
После шест година проведених у дресу Барселоне, у два различита мандата, Томаш Саторански окреће ново поглавље каријере. Где ће наставити сезону још није познато, али је јасно да ће његове речи о стању у каталонском великану још дуго одјекивати у европској кошарци.