https://sputnikportal.rs/20260627/kapiten-irana-sve-cine-da-nas-eliminisu-sport-fudbal-svetsko-prvenstvo-mundijal-2026-1200756778.html
Капитен Ирана: Све чине да нас елиминишу!
Капитен Ирана: Све чине да нас елиминишу!
Sputnik Србија
Капитен репрезентације Ирана Мехди Тареми оштро је критиковао ФИФА и организаторе Светског првенства у САД, Мексику и Канади, оптуживши их за лошу... 27.06.2026, Sputnik Србија
2026-06-27T19:18+0200
2026-06-27T19:18+0200
2026-06-27T19:18+0200
мундијал 2026
сп 2026 – вести
спорт
фудбал
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07ea/06/1b/1200756621_0:0:3001:1688_1920x0_80_0_0_0b49bece73b5987ebbd17741506d05ee.jpg
После ремија са Египтом (1:1), којим је Иран завршио групну фазу са три бода и остао да чека расплет у осталим групама, искусни нападач није крио незадовољство.„Ово је катастрофално Светско првенство. Као професионални играчи не можемо да играмо такмичење у оваквим условима. То није ни у реду, ни праведно. Ако ФИФА мисли да јесте, то је њихова ствар, али није. Ко би требало да реши овај проблем? ФИФА? САД? Не знам. Реците ми само једно име“, поручио је Тареми.Ирански капитен открио је и да је председник ФИФА Ђани Инфантино после првог меча против Новог Зеланда посетио свлачионицу репрезентације и обећао да ће проблеми бити решени.„Инфантино је дошао код нас после прве утакмице и рекао да ће решити све проблеме. У стварности, ФИФА није урадила ништа“, истакао је Тареми.Најоштрије речи резервисао је за третман који је, према његовом мишљењу, имала иранска селекција током турнира.„Морамо да се боримо против апсолутно свега. Не можемо да останемо у једном граду, стално путујемо и пролазимо миграционе контроле сваки пут када треба да играмо. Сада не можемо да останемо у Сијетлу, већ морамо да се вратимо у Тихуану. Урадили су све што су могли да нас елиминишу“, рекао је Тареми.На питање да ли сматра да организатори Светског првенства, укључујући ФИФА и америчке власти, желе да Иран испадне са турнира, капитен иранске репрезентације није имао дилему.„Из наше перспективе – да. Мислим да то желе. Желе нас напољу“, закључио је Тареми.
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2026
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07ea/06/1b/1200756621_155:0:2822:2000_1920x0_80_0_0_12d61fbd93bd6d33aad6b85fb8ce0550.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
сп 2026 – вести, спорт, фудбал
сп 2026 – вести, спорт, фудбал
Капитен Ирана: Све чине да нас елиминишу!
Капитен репрезентације Ирана Мехди Тареми оштро је критиковао ФИФА и организаторе Светског првенства у САД, Мексику и Канади, оптуживши их за лошу организацију, неправедан третман и услове у којима, како каже, није могуће равноправно такмичење.
После ремија са Египтом (1:1), којим је Иран завршио групну фазу са три бода и остао да чека расплет у осталим групама, искусни нападач није крио незадовољство.
„Ово је катастрофално Светско првенство. Као професионални играчи не можемо да играмо такмичење у оваквим условима. То није ни у реду, ни праведно. Ако ФИФА мисли да јесте, то је њихова ствар, али није. Ко би требало да реши овај проблем? ФИФА? САД? Не знам. Реците ми само једно име“, поручио је Тареми.
Ирански капитен открио је и да је председник ФИФА Ђани Инфантино после првог меча против Новог Зеланда посетио свлачионицу репрезентације и обећао да ће проблеми бити решени.
„Инфантино је дошао код нас после прве утакмице и рекао да ће решити све проблеме. У стварности, ФИФА није урадила ништа“, истакао је Тареми.
Најоштрије речи резервисао је за третман који је, према његовом мишљењу, имала иранска селекција током турнира.
„Морамо да се боримо против апсолутно свега. Не можемо да останемо у једном граду, стално путујемо и пролазимо миграционе контроле сваки пут када треба да играмо. Сада не можемо да останемо у Сијетлу, већ морамо да се вратимо у Тихуану. Урадили су све што су могли да нас елиминишу“, рекао је Тареми.
На питање да ли сматра да организатори Светског првенства, укључујући ФИФА и америчке власти, желе да Иран испадне са турнира, капитен иранске репрезентације није имао дилему.
„Из наше перспективе – да. Мислим да то желе. Желе нас напољу“, закључио је Тареми.