Према писању овог часописа, четрдесеттрогодишњи мушкарац из Индије суочио се са нечим налик на алергијску реакцију пошто је уласком у банку употребио средство за дезинфекцију руку због заштите од ковида 19. Он је изненада поцрвенео и почео да осећа мучнину и нелагодност. Одмах је одвезен у хитну помоћ, где је откривено да има убрзане откуцаје срца или тахикардију, упоредо са црвенилом на грудима и лицу.
Испоставило се да је он три године уназад узимао дисулфирам, лек за лечење зависности од алкохола који изазива ефекте мамурлука - укључујући црвенило, главобољу, мучнину, повраћање и убрзан рад срца - готово одмах након конзумирања алкохола. Лек узрокује ове непријатне нежељене ефекте, који обично трају око сат времена, са циљем да одврати људе од конзумације алкохола.
Будући да излагање чак и малим количинама алкохола може изазвати реакцију, људи који узимају дисулфирам упозоравају се да не користе производе који садрже алкохол, попут неких сосова, сирћета, сирупа против кашља и испирања уста, као и да избегавају удисање испарења која могу садржати алкохол. Средства за дезинфекцију руку обично садрже 60 до 70 посто алкохола, и то би такође требало избегавати према америчкој Националној алијанси за менталне болести.
У случају мушкарца, лекари су сумњали на реакцију на алкохол због дисулфирама, а лечен је антихистамином, заједно са инјекционим обликом витамина Ц, који су неки од препоручених лекова за реакцију на дисулфирам-алкохол, наводе из америчке Управе за злоупотребу супстанци и ментално здравље, а сиптоми су прошли након сат времена.
Недавна студија, која је такође објављена у јулском издању „Алкохола и алкохолизма“, сугерисала је да удисање алкохолних испарења из средстава за дезинфекцију руку представља главни начин на који алкохол из средстава за дезинфекцију доспевају у људски крвоток, чак више него апсорпција алкохола кроз кожу.