Азербејџанци одолели нападима на „Брду“

Фудбалери Чукаричког ремизирали су резултатом 0:0 на домаћем терену против азербејџанског Сумгајита у другом колу квалификација за новокомпоновану Лигу конференција.
Sputnik
Чукарички је имао више прилика и већи посед лопте, али ће морати да тражи победу у реваншу који је на програму за недељу дана у Азербејџану.
Српски клуб је претходно био слободан у првом колу, а уколико елиминише Сумгајит, у трећем, претпоследњем колу за ново клупско такмичење УЕФА играће против бољег из дуела шведског Хамарбија и словеначког Марибора.
Екипа са Бановог брда је велику прилику пропустила у уводним минутима утакмице, када је Барјамов зауставио ударац Јанковића из добре позиције.
У 33. минуту је Чука умало добила пенал због играња руком, а у 44. је нову прилику пропустио Ковач.
И друго полувреме обележио је велики притисак српског тима, а средином другог дела игре у неколико наврата прилике је имао Чолић.
Чукарички је наставио да напада, али је Сумгајит наставио да се одлично брани, па са добрим резултатом успео да напусти „Брдо“ и запути се у домовину.