Азербејџанци одолели нападима на „Брду“

© званични сајт клуба Осим фудбалског клуба Чукарички, готово сви српски фудбалски клубови имају дуг већи од имовине
Осим фудбалског клуба Чукарички, готово сви српски фудбалски клубови имају дуг већи од имовине - Sputnik Србија, 1920, 21.07.2021
Фудбалери Чукаричког ремизирали су резултатом 0:0 на домаћем терену против азербејџанског Сумгајита у другом колу квалификација за новокомпоновану Лигу конференција.
Чукарички је имао више прилика и већи посед лопте, али ће морати да тражи победу у реваншу који је на програму за недељу дана у Азербејџану.
Српски клуб је претходно био слободан у првом колу, а уколико елиминише Сумгајит, у трећем, претпоследњем колу за ново клупско такмичење УЕФА играће против бољег из дуела шведског Хамарбија и словеначког Марибора.
Екипа са Бановог брда је велику прилику пропустила у уводним минутима утакмице, када је Барјамов зауставио ударац Јанковића из добре позиције.
У 33. минуту је Чука умало добила пенал због играња руком, а у 44. је нову прилику пропустио Ковач.
И друго полувреме обележио је велики притисак српског тима, а средином другог дела игре у неколико наврата прилике је имао Чолић.
Чукарички је наставио да напада, али је Сумгајит наставио да се одлично брани, па са добрим резултатом успео да напусти „Брдо“ и запути се у домовину.