„Већ су регистровани покушаји да се заражени вирусом корона употребе како би се заразило становништво. Тако нешто откриле су, на пример, индијске специјалне службе. С друге стране, у Тунису су ухапшени локални екстремисти који су тајно продрли у касарне како би заразили војнике“, рекао је Коков у интервјуу за лист „Росијска газета“.
С друге стране напади на грађане возилима се сада ређе примењују међу терористима, а разлози за то су пре свега јаче мере безбедности на јавним местима, а као и антиковид мере и ограничења по питању окупљања људи и масовних манифестација.
Током пандемије, емисари свих могућих терористичких организација значајно су се активирали на интернету.
„Преко друштвених мрежа они су почели да дискредитују локалне власти у борби против пандемије, утицали су да се код становништва прошири осећање несигурности, а активирали су се и по питању врбовања на интернету“, рекао је заменик Николаја Патрушева.
Према његовим речима, социолошка испитивања спроведена у Америци показала су да је у време масовне самоизолације дошло до значајног раста потражње за екстремистичким садржајем на интернету, посебно међу младима.
Очигледно је да тај процес вуче за собом ширење базе радикала за потребе екстремистичких и терористичких циљева, закључио је Коков.