„Блумберг“ није изгубио кредибилитет — није га ни имао
„То је једна структура која спроводи политику одређене моћи у друштву и која је концентрисана кроз капитал и финансије. Ту нема никаквог губитка кредибилитета. Мејнстрим медији одавно у Америци немају никакав кредибилитет. Две трећине људи их гледа, слуша и чита зато што морају јер немају неке велике алтернативе. Општепозната чињеница је да се у САД више верује ономе што они називају теорија завере, него у оно што иде преко мејнстрим медија“, каже Рељић.
Истина и објективност — избрисани из кодекса западних медија
„Тако да то што се пише унапред, мени је потпуно разумљиво. Кад су овде долазили западни новинари, кад се распадала Југославија, могли сте приметити да су долазили са унапред написаним текстовима и да им је само требао неки локални саговорник да ’потврде‘ да су били на лицу места. Већ су били одређени добри и лоши момци, догађаји су били интерпретирани на начин који њима одговара, тако да у том новинарству то не представља никакво изузеће. То је стање у том новинарству“, оцењује наш саговорник.
„Ратом против истине“ — затрпавање проблема америчких председника
„Мислим да то говори о том стању друштва, а медији су само појавна слика тога. Они стално извештавају о ономе што њима треба, а не о ономе што се дешава у свету и та одвојеност од реалности је највећа болест у ком се то друштво налази, што је, вероватно, и највећа слабост тог друштва. Друштво је, у ствари, мало сложенији појам, али мислим на естаблишменте и власти који контролишу и владају тим друштвима. Нажалост, пошто су то моћни естаблишменти, они утичу на читав свет“, закључио је Рељић.